Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlám vallásban nem bűn...

Az iszlám vallásban nem bűn az öngyilkosság?

Figyelt kérdés

A legújabb hírek szerint ma délután Münchenben történt egy újabb teherautós merénylet, ahol a terrorista önkezével vetett véget az életének.

Sok olyan esetről is hallunk, ahol robbanószerkezetet kapcsolnak magukra, így a biztos halálba mennek.

A muzulmánoknál ennyire keveset ér az emberi élet?

Akár a sajátjukról, akár másokéról van szó?

Van erről valami a Koránban?



2018. ápr. 7. 19:40
1 2
 1/20 anonim válasza:
86%

Van. A Korán szerint bűn az öngyilkosság.

Szélsőséges nézőpontokat valló muzulmánok csinálnak csak ilyet. Egy hithű muzulmán nem!

2018. ápr. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
40%
A Bibliát is ezerféleképpen magyarázzák, minden egyház, felekezet, szekta a kénye-kedve szerint.
2018. ápr. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

A Korán ezt írja:

„Ne vessétek kezeiteket a pusztulásotokba. Helyette cselekedjetek jótetteket, Isten szereti a jótevőket.” (2:195)


Ennek fényében el lehet gondolkodni rajta, hogy mennyire összeegyeztethető az iszlámmal bedrogozva öngyilkos merényleteket elkövetni.


Ezeket a terrortámadások, egyébként nem hívő muszlimok követik el. A nizzai merénylő például alkoholt ivott, disznóhúst evett, soha nem imádkozott és nem járt mecsetbe:

[link]


A párizsi merénylő pedig rendszeresen melegbárokba járt:

[link]


De ettől függetlenül persze az Izrael-irányította média (pl fidesz, hitgyülis hetek és dzsihádfigyelő meg társaik) szereteik az egészet úgy beállítani mintha ez lenne „az iszlám valós arca”.

2018. ápr. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Azért tettem fel a kérdést, mert nem Magyarországon élek, és sok muzulmán vallású embert ismerek személyesen.

Rendes, szorgalmas emberek, akik dolgoznak, és a feleségükkel is úgy bánnak, mint az itt élők többsége.

Jóformán minden ilyen támadás után (főleg a nők) olyan bocsánatkérően néznek ránk, minha ők bántották volna minket.

Pedig inkább őket bántják, mert ezek a fanatikusok nekik ártanak a legtöbbet.

És azért itt kérdeztem, mert velük nem szívesen beszélnék a vallásukról, nehogy félreértsék.

Az eddigi válaszokat köszönöm, én is kb. így gondoltam.

2018. ápr. 7. 23:16
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Minden kérdésen el lehet vitatkozgatni, de alapvetően ellentétes az iszlám szellemiségével az öngyilkosság - főleg ha merénylet ártatlanok ellen, mert az élet szent és csak Isten dönthet felőle. (Konkrétan az öngyilkossággal szemben a 4:29-re szoktak hivatkozni.)


A szélsőséges csoportok azzal érvelnek, hogy harcban állunk és harcban meghalni, azaz akár az életed is adni a hitedért, az nagyon magas szintű elkötelezettség, szóval logikusnak logikus, de mint írtam, az iszlám szellemiségével ellentétes.


Amúgy a mostani elkövető echte német volt.

2018. ápr. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
...és nem is Münchenben, hanem Münsterben történt. Te milyen hírportált olvasol?
2018. ápr. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%

Találtam egy könyvet a témában, meg is rendeltem.

Islam And Christianity: A Revealing Contrast


Koránt is megvettem. Utánaolvasok, valójában mit tanít a Korán. Hogy ne tudjanak megvezetni.


Annyi bizonyos hogy tanítása szerint Jézus nem Isten Fia, csak egy próféta, aki nem is halt kereszthalált, és kereszthalálának nincs értelme. Ezzel szemben az Újszövetség azt írja:


János első levele

2,22 Ki a hazug, ha nem az, a ki tagadja hogy a Jézus a Krisztus? Ez az antikrisztus, a ki tagadja az Atyát és a Fiút.

2,23 Senkiben nincs meg az Atya, a ki tagadja a Fiút. A ki vallást tesz a Fiúról, abban az Atya is megvan.

2018. ápr. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, ezt a kérdést nem azért tettem fel, hogy hitvitát generáljak!

Neked a Biblia a szent könyv, a muzulmánoknak a Korán, a Zsidóknak a Tóra, hagyjuk egymást békén.

Nekem egyik sem szent, mégis nagybetűvel írom őket,mert mindenki hitét tiszteletben tartom.

A kérdés egyébként azokhoz szólt, akik ismerik ezt a vallást.

Ha te elolvastad mindazt, amiről írsz, és csak ennyit vontál le az egészből, nem volt érdemes hozzászólnod a kérdéshez.

2018. ápr. 8. 10:20
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

És ezt azért írtad a kérdéshez, mert...?


Nem ismerem a könyvet, de az értékelések szerint (és a cím alapján sejthetően) eléggé részrehajló és manipulatív.

2018. ápr. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Az iszlamban egyetlen ember eletet kioltani, ugy szamit, mintha minden egyes ember eletere tortel volna ezen a vilagon. Gyilkolni bun. Egy bun pedig sosem lesz jo cselekedet, hiaba mondjak hogy "oh, en azert "merenylek", hogy kiirtsam a hitetleneket!". İlyen nincs. Most ezek utan kepzelheted, mekkora agymosas alatt vannak ezek az emberek...
2018. ápr. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!