Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gyónni szeretnék. Hétvégén,...

Gyónni szeretnék. Hétvégén, ha elmegyek a templomba megtehetem?

Figyelt kérdés
És ha igen, akkor hány óra körül? És mennyi idő áll rendelkezésemre? Akiknek vannak tapasztalataik... mit nyertetek általa? Megkönnyebbültetek?

2018. máj. 10. 17:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Az egész pontozási rendszer fonáksága megnyilvánul abban, hogy most jelenleg 65%-ban ítélték hasznosnak a többiek a válaszomat, ami a 8-as. A kérdésre adtam választ, méghozzá 100 %-ban hasznosan, hiszen a megtehetem? kérdésre én felsoroltam, mik azok a feltételek, ami alapján a kérdező eldöntheti, megteheti-e, hogy elmegy gyónni, vagy nem.(nem hencegésből írtam oda a tanulmányaimat, hanem azért, hogy az illető lássa, nem azt írtam, amit helyesnek gondolok, hanem amit a szentségjog ezzel kapcsolatban leír).

Jogos lenne a lepontozás, ha az lett volna a kérdés,

hogy "szerintetek menjek-e gyónni", és én azt válaszolom, igen, mert biztosan akad itt jó pár ember, aki ezt a gyónás dolgot haszontalannak gondolja. Megjegyzem, akkor nem is válaszolok, mert meddő vitákba bele se megyek.


Ez a válasz viszont már a 0-ig lepontozható, és jogosan, mert a kérdés szempontjából teljesen irreleváns.

2018. máj. 11. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Szokj hozzá, itt sokan azon élvezkednek, hogy a katolikusok válaszait lepontozzák.
2018. máj. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Nem vagyok vallásos, nem vagyok megkeresztelkedve, és pesti sem vagyok.

Csak a terheim szeretném, ha csökkennének...

2018. máj. 11. 09:24
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Rendben, akkor lelki beszélgetést kérj.

A legtöbb plébániának van honlapja, keresd meg és ott biztos van fent telefonszám. Ott tudsz időpontot kérni, így a legegyszerűbb.

2018. máj. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
A lelkibeszélgetés hasznosabb és olcsóbb, mit egy pszichológus.
2018. máj. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Úgy érted, beszélgetés lelkisegély-vonalon?
2018. máj. 11. 16:18
 17/19 anonim ***** válasza:
15%

Mindenkitől kérdezem.

Az Isten szava,hol irja,hogy egy papnak meg kellgyond a vélt vagy nem vélt büneidet.

Ha a biblia nem irja és teszed bünt követsz el,mert a papot Isten fölé helyezed.Ennek pedig Isten nem örül.

A büneidet Istennek kell meg valnod,imádkozz,bocsánatot kérj,és többet ne tedd.

2018. máj. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

#17


Több helyen is, kár, hogy nem olvasod a Szentírást.


"Valljátok meg tehát egymásnak bűneiteket, és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok. Igen hathatós az igaz ember buzgó könyörgése."


"Megvallották bűneiket, s ő megkeresztelte őket a Jordán folyóban."


"Nincs sikere annak, aki titkolja a bűnét, de irgalomra lel, aki bevallja, s kerüli."


"Ezekkel a szavakkal rájuk lehelt, s így folytatta: Vegyétek a Szentlelket! Akinek megbocsátjátok bűneit, az bocsánatot nyer, s akinek megtartjátok, az bűnben marad."

2018. máj. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

Te nem értessz engemet.

"Azt írja egymásnak meggyonni"!

Azt nem írja,hogy a papnak meggyonni!

2018. máj. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!