Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kerül a pokolba a...

Miért kerül a pokolba a Keresztény vallás szerint az, aki azonos neművel hál?

Figyelt kérdés

Ugye alapból a Kereszténység ellenzi az azonos neműek kapcsolatát, sőt, az illető a pokolba jut miatta.


Én nem vagyok teljesen meleg (biszexuálisnak titulálom magam), de még így is rosszul esik az, hogy egy olyan dolog miatt, amire nincs kihatásom (Oké, Ádám&Éva esetére se volt, mivel akkoriban nem éltem, mégis meg van említve ott is a predesztináció)


Szóval ez a másik kérdésem, hogy mi a baja Istennek a Biblia alapján azokkal, akik azonos neművel vannak kapcsolatban? Legyen az egyszeri, élettársi, házastársi, stb.


Vagy csupán azért szerkesztették bele ezt a Bibliába, hogy így segítsenek elfeledtetni az emberekkel az ókori görög/római szokásokat? (Ugyebár ott eléggé nyílt, sőt társadalmilag elvárt volt az, hogy valaki azonos neművel tartson fent kapcsolatot)



2018. máj. 12. 15:41
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
27%

Az, hogy amit egyesek izgatonak talalnak, az Isten szemeben undorito. Ez a baja vele. Termeszetellenes, es eletellenes, mivel ha mindenki homi lenne kihalnank.

Isten azert teremtette az e!bert ferfiva es jove, hogy szaporodjanak sokasodjanak es toltsek be a Foldet, nem azert, hogy egymasra gerjedjenek a nemek.

2018. máj. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
85%

Azt nem tudjuk, hogy ki jut pokolra, ezt egyedül Isten tudja. :)


A keresztény felfogás szerint semmi baj sincs a melegekkel, mint emberekkel. Csupán a homoszexuális nemi kapcsolat a helytelen. Hogy miért? Azért, mert Isten a szexualitást egy férfi és egy nő szeretetkapcsolataként hozta létre. Az még önmagában nem baj, hogy te vonzódsz a veled azonos neműekhez is, viszont helytelen velük nemi kapcsolatot kialakítani. Biszexuálisként még könnyebb dolgod van, mint a melegeknek.


Szóval igen, bűn a homoszexuális kapcsolat, de nem nagyobb bűn, mint bármi más bűn. Minden embernek vannak kűzdelmei, és mindnyájunknak vannak bűnei.

2018. máj. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
24%

Hazudsz, egyáltalán nem volt társadalmi elvárás a homoszexualitás. Sőt, az eset többségében inkább megvetették. (A görögök egy részénél volt ugyan egyfajta mentor-fiatal fiú kapcsolat, ami egy kis szex is belefért, de nem ez volt az általános.)


"a szabad római polgár csak és kizárólag aktív, azaz “behatoló” szerepet tölthetett be; az a szabad polgár, aki a passzív szerepet töltötte be, társadalmi megvetéssel, olykor büntetéssel nézett szembe."


[link]


5. A homoszexuális aktus mint a gyönyörszerzés módja mindkét fél részére: természetellenes.


[link]

2018. máj. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
79%

Katolikus vagyok. Őszintén fogalmam sincs.

Ha két ember szereti egymást nem mindegy milyen neműek? Ha egy ember hithű katolikusként éli életét egyetlen bűne, hogy azonos nemű embert szeret akkor a pokolra jut? Isten megvetne valakit azért mert ő szerez valakit? Nem hinném...

De bonyolult kérdés ez, s mivel nem tudom, hogy ez döntés kérdése-e, vagy sem így fogalmam sincs.

Mindenesetre: [link]

2018. máj. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Elírtam, nem szerez valakit hanem szeret valakit. *
2018. máj. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
72%

XI. századi zsinat jelentette ki, hogy bűn mindenféle szexuális cselekedet, amiből nem. születik egyház színe előtt törvényes baba. Ez magába foglalta a maszturbálást, a házasságon kívüli szexet, a nemi erőszakot, a papok kisfiúkkal való bánásmódját, az anális szexet, az orális szexet, az azonos neműekkel való szexet. Bár maga Leonardo Da Vinci is homokos volt, azért a műveit becsülete az egyház is. Szóval hiába küldte pokolra a egyik legnagyobb gondolkodót az egyház, amikor nekik profitot termelt, kihasználták.


Ma már szabad olvasni és minden infóhoz hozzá férhet bárki. Mégis vannak katolikusok. És mai napig tagadják az egyház brutálitását.


Az egyház után jöttek az orvosok és azt mondták, hogy elmezavar a homoszexualitás annak ellenére, hogy több ezer emlős fajnál is megtalálható ez a viselkedési forma. De ekkor már nem bűnöző volt a homokos, hanem beteg. Ez egy fokkal jobb volt.

Aztán 90-es években rájöttek, hogy nem lehet mindenki elől elrejteni a tudást és törölték a mentális zavarok könyvéből a homoszexuálitást.



Európaban egyedül az egyház véli azt, hogy ez szentség törés.


Közelkeleten mai napig megkövezik azt, aki a saját néméhez vonzódik.



Ez a vallás szépsége. Hogy hatalmas tömeget képes ideológia útján befolyásolni.

2018. máj. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
75%
Hiába töröld ki, úgyis elmentettem a valóságot, máskor is be tudom illeszteni.
2018. máj. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
52%

#1 : az érvelés ott hibázik, hogy nem mindenki homosok és teljesen természetes a homoszexualitás, több ezer emlős esetében megfigyelhető. A te érvelési hibád a torzítás, másik szavainak kicsavarása.



#2 : azt mondja hogy azért bűn mert néhányan (az egyház) úgy gondolja. Közben az egyház felett áll az Isten, aki mást fog gondolni, mint az, aki a bűnbocsánat nevében elítél másokat.


#3 nagyon érdekes! Egy katolikus, aki szabadelvű és ember szerető! 8 év katolikus iskola után nem hittem létezik még ilyen ember! Csodállak!

2018. máj. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
13%

"több ezer emlős esetében megfigyelhető"


A te ervelesi hibad meg ott van, hogy Isten az allatojat nem a sajat kepmasara teremtette es nem lehelt belejuk szellemet. Lehet okosnak tartod az embert oktalan allatokhoz hasonlitani, de csak a hitetlensegedet hirdeted.

2018. máj. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
69%

Már a kérdésed is félreveztő és hülyeség.


A kereszténység szerint nincs olyan nagy bűn, amit Isten ne lenne képes megbocsájtani, ha az elkövető őszinte szívvel megbánja.


A kereszténység szerint a maszturbálás is bűn, ha pedig házasságon kívül szexelsz, még nagyobb bűn. Még sem kerülnek ezek elkövetői egyből a pokolra.


"Vagy csupán azért szerkesztették bele ezt a Bibliába"


Kik szerkesztették bele és mikor?

Mert például a qumráni tekercsek szövege megegyezett a későbbi századokból fennmaradt szövegekkel. A mai szöveg is megegyezik a 3-4. századi szövegekkel, magad is ellenőrizheted neten.


"sőt társadalmilag elvárt volt az, hogy valaki azonos neművel tartson fent kapcsolatot"


Ez egyenesen ökörség. Miért lett volna az? Legalább 1 történelmi forrással igazold.

2018. máj. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!