Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kerül a pokolba a...

Miért kerül a pokolba a Keresztény vallás szerint az, aki azonos neművel hál?

Figyelt kérdés

Ugye alapból a Kereszténység ellenzi az azonos neműek kapcsolatát, sőt, az illető a pokolba jut miatta.


Én nem vagyok teljesen meleg (biszexuálisnak titulálom magam), de még így is rosszul esik az, hogy egy olyan dolog miatt, amire nincs kihatásom (Oké, Ádám&Éva esetére se volt, mivel akkoriban nem éltem, mégis meg van említve ott is a predesztináció)


Szóval ez a másik kérdésem, hogy mi a baja Istennek a Biblia alapján azokkal, akik azonos neművel vannak kapcsolatban? Legyen az egyszeri, élettársi, házastársi, stb.


Vagy csupán azért szerkesztették bele ezt a Bibliába, hogy így segítsenek elfeledtetni az emberekkel az ókori görög/római szokásokat? (Ugyebár ott eléggé nyílt, sőt társadalmilag elvárt volt az, hogy valaki azonos neművel tartson fent kapcsolatot)



2018. máj. 12. 15:41
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
23%

Keresztény vallás szerint.


Tévedsz kedves Kérdező,


Jehova soha semmilyen korban nem tűrte meg a saját neméhez vonzódókat. Sem az Izraeliták idejében, sem a későbbiekben, miután a Fia letette az életét az emberiségért.


Sajnos téves oktatást kaptál. Isten nem hozott létre vallásokat. Az pedig, hogy valaki keresztény életet él, azt jelenti, hogy Krisztus tanítása alapján és példájával élve, tiszta imádatot mutat be a Teremtőnek.


Ebbe pedig semmilyen módon nem férnek bele természetellenes életformák.

És itt nem emberek által tanított vallásról van szó, hanem Isten felállított erkölcsi alapelveiről.


Isten szent, és nagyon sajnálatos azt olvasni, hogy Istent gyalázzák olyan állítással, hogy ilyesmit nem tart bűnnek, sőt megengedi, hogy a természet folyását amit Ő hozott létre, emberek felülírják, és megváltoztassák.

2018. máj. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
0%

Továbbá, nem hozott létre poklot, ahol élőket kínoz azért, mert emberként hibáztak.

Hamarosan tisztázni fogja ezeket, sokan megfognak lepődni, amikor rádöbbennek, hogy milyen aljasságokkal illeték a Teremtőt.

2018. máj. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

11-es.

Gondolom rám céloztál, a harmadik válaszoló vagyok. Nem gyaláztam senkit, ez állt a legkevésbé szándékomban! Csupán kérdéseket tettem fel, amiken talán te is elgondolkodhatnál.

(Bocsánat az offért, de ezt muszáj volt tisztáznom).

2018. máj. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Nem, nem rád céloztam

Nemes egyszerűséggel arra utaltam, hogy emberek olyan tisztátalan dolgokat hoznak Isten szentségével össze, ami soha nem lehet összeegyeztethető.


Isten nem ad felmentést, vagy nem huny szemet az felett, ami helytelen. Magát csapja be, aki azt gondolja, hogy Istent meglehet csúfolni....

2018. máj. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
60%
:) Az az állítás, hogy a homoszexualitás természetellenes lenne téves. Természetben előfordul. És az, hogy az ember isten képére lett teremtve és nem állat, ez teljesen jó, csakhogy emlős és nagyon hasonlóan működik, mint a legtöbb állat. De égess meg máglyán, leszek én a te Galileo-d. Ha neked kell egy könyv és néhány csuhás, aki gondolkodik helyetted, te döntésed :)
2018. máj. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Galileo ágyban párnák közt halt meg, egy szép hosszú élettel a háta mögött (akkoriban a 78 év elég jónak számított).


Gondoltam szólok, mert nem értem miként keverted Galileit a máglyára.

2018. máj. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Hát ugye aki ilyet tesz, az meleg, ott lent, meg melegnek kell lennie, szóval ez egy ilyen logisztikai/stratégiai kérdés szerintem. :D
2018. máj. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
50%

Hát akkor figyelj:

(1Mózes 1:28) . . .„Legyetek termékenyek, sokasodjatok, töltsétek be a földet és hajtsátok uralmatok alá; uralkodjatok a tenger halain, az egek repdeső teremtményein, és minden élő teremtményen, amely a földön mozog.”


Isten szándéka, mivel így teremtette meg az embert, és adott egy férfi mellé egy Nőt az, hogy szaporodjon és a Földet emberek töltsék be.

ehhez nem kell Csuhás, mert Isten tájékoztat erről, nem egy csuhás.

(Róma 1:26, 27) . . .mert asszonyaik is felcserélték a testükkel való természetes élést természetellenessel, 27 s hasonlóképpen a férfiak is elhagyták az asszonnyal való természetes élést, és gerjedelmükben egymás iránt gyúltak heves lángra, férfiak férfiakkal, s ocsmányságot cselekedtek, és a tévelygésükért járó teljes fizetséget megkapták önmagukban.


Ha az lenne a természetes, és Isten így alkotta volna meg az embert akkor nem lett volna ez a célja, és kérése. Hogy más élet formában jelenleg hogy szaporodnak az nem jelenti azt, hogy az embernél ezt jóvá hagyja.


És ahhoz se kell Csuhás, hogy elolvasd Isten szavából azt, hogy Természetellenesnek nevezi az azonos neműek együttlétét.

Kit akarsz becsapni? Maga Isten mondja, hogy felcserélték a természetes élést, természet ellenesre.

Tehát Isten szemében nem természetes, az amit Te állítasz.

2018. máj. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
38%
Csak hagyd a fenébe a vallást, irracionális baromság az egész, ha még jól éreznéd tőle magad lehetne számodra valami értelme, de így tök fölösleges az egész. (+ Minden percet amit a vallásgyakorlásra és az ezzel kapcsolatos problémáidra, bűntudatodra fordítasz örökre elvesztesz és már soha nem kapsz vissza, márpedig az élet véges, viszonylag rövid és csak egy van nekünk belőle.)
2018. máj. 13. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 sanyó9999 ***** válasza:
36%

Igen,a homosexualitás természet ellenes,dacára,hogy a természetben mindenütt előfordul.

A vérfertőzéssel mi a helyzet?

A természetben az ivarérett hímeket elüldözik a csapatból.

A Teremtő megteremtett egy emberpárt,azzal,hogy szaporodjatok és sokasodjatok.Az utódoknak nem sok választása volt.Valahogy ez nem sértette,és nem sérti ma sem a vallásosak érzékeny kis lelkét?

2018. máj. 13. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!