Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Református járhat katolikus...

Református járhat katolikus templomba? És viszont? Nem szólják meg, ha kiderül? Nem sért etikát vallási törvényt?

Figyelt kérdés

2018. máj. 13. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Járhat, vegyes családokban gyakran szokás is.


Viszont reformátusoknál nem úrvacsorázhat katolikus, ahogy katolikusoknál sem áldozhat református.


Valamint a katolikusoknak nem helyettesíti a vasárnapi kötelező szentmisét az istentisztelet, tehát azon felül részt kell vennie szentmisén is.

2018. máj. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem sért semmilyen törvényt. :D


A katolikusok örülni fognak neked, annyi, hogy nem áldozhatsz, ha nem fogadod el, hogy Jézus valóságosan van jelen az Eucharisztiában.


Esetleg nagyon radikális reformámtusok szólhatnak meg miatta, az ő szemükben lehet, hogy bálványimádó leszel. :/

De a legtöbb református azért elég elfogadó. :)

2018. máj. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megkönnyebbültem. Református vagyok, katolikus ősökkel is. A kettő együtt jó teljes számomra.
2018. máj. 13. 13:49
 4/10 A kérdező kommentje:
1-es Ha nem áldozok és gyónok, akkor szabad? Őszintén örülnék. Szívesen hallgatom katolikus testvéreimet. Papokat.
2018. máj. 13. 13:51
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Áldozni biztos nem áldozhatsz reformátusként (nálatok sem úrvacsorázhat katolikus), a gyónást pedig beszéld meg a helyi pappal. Ha szeretnéd elvégezni, valamilyen formában lehet tud lehetőséget biztosítani rá.


Egyébként a katolikusok sem mindig áldoznak, persze részükről jó lenne, ha minél gyakrabban részesülnének az Eukarisztiában.

2018. máj. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Én református vagyok 5 évig katolikus suliba jártam, és református és katolikus templomba is jártam.

Senkit nem zavart, egyszerűen csak nem áldoztam a misék után.

2018. máj. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Refi. gimibe jártam. Ott voltak iskolai istentiszteletek, az iskolában meg szép számmal katolikusok, evangélikusok. Szóval semmi probléma nem volt vele.

Az úrvacsorákra is meghívták a más, keresztény vallásúakat.


De tudod, mi a legegyszerűbb? Keresd fel a papot, és beszélgess el vele!

2018. máj. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
21%
Most komolyan, miért mennél római katolikus templomba, amikor mehetsz protestáns templomba is?
2018. okt. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Most komolyan, miért mennél római katolikus templomba, amikor mehetsz protestáns templomba is?"

Feltételezem azért, mert olyanra vágyik, amit protestáns imaházban nem kap meg, a valóságos, élő kapcsolatot Krisztussal és az Egyházzal.

2018. okt. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mièrt szeretnèk katolikus templomba is járni? Sokáig jàrtam ès az őseim között is volt katolikus. Ez nem zárja ki hogy protestáns legyek. Ökumenè! Kell ene.
2018. okt. 9. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!