Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A te felekezetedben mennyire...

A te felekezetedben mennyire valósul meg a nők egyenjogúsága?

Figyelt kérdés

Milyen szolgálatokat végeznek és végezhetnek a te egyházadban a nők?


Mit gondolsz, melyik az a felekezet, ahol a nők egyenjogúsága leginkább megvalósul, és ahol a nőket leginkább tisztelik?



2018. máj. 15. 21:33
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
16%

II. Timóteus 2. fejezet:

(Férfiak és asszonyok magatartása az istentiszteleten)

Azt akarom tehát, hogy a férfiak mindenütt bűntől tiszta kezeket felemelve imádkozzanak harag és kételkedés nélkül. Ugyanígy az asszonyok is tisztességes öltözetben, szemérmesen és mértékletesen ékesítsék magukat, ne hajfonatokkal és arannyal, gyöngyökkel vagy drága ruhával, hanem azzal, ami azokhoz az asszonyokhoz illik, akik istenfélőnek vallják magukat: jó cselekedetekkel. Az asszony csendben tanuljon, teljes alázatossággal. A tanítást azonban az asszonynak nem engedem meg, sem azt, hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendben. Mert Ádám teremtetett először, Éva csak azután, és nem Ádámot vezette tévútra a kísértő, hanem az asszonyt, és ő esett bűnbe.


Nincs mit félremagyarázni ezen.

2018. máj. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:

I. Timótheus 3,2 Szükséges tehát, hogy a püspök legyen feddhetetlen, egyfeleségű FÉRFI; megfontolt, józan, tisztességes, vendégszerető, tanításra alkalmas;

I. Timótheus 3,12 A diakónusok legyenek egyfeleségű FÉRFIAK, akik mind gyermekeiket, mind a maguk háza népét jól vezetik


Ezeket a tisztségeket nálunk csak férfiak tölthetik be. Viszont a nők is taníthatnak másokat Isten szavára, ők is prédikálhatnak (leszámítva az istentiszteletet).

2018. máj. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 A kérdező kommentje:

#11, ez egy idézet Páltól. Az én kérdésem az volt, hogy Isten mikor határozott így. :)


Viszont Pál ezt is írja :

"Krisztusban tehát nincs zsidó, sem görög, nincs szolga, sem szabad, nincs férfi, sem nő, mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban.

(Galata 3:28)


Egyébként bocsánat, elírtam az előbb, Anna nem Jézus születésénél, hanem a bemutatásánál jelent meg. Reggel van még nagyon. :D

2018. máj. 16. 08:37
 14/55 A kérdező kommentje:
#13, ez jogos, ezzel semmi problémám. Viszont az, amikor a páli idézeteket kiragadva egyesek megpróbálják bebizonyítani, hogy a nőnek kuss a neve, az nonszensz.
2018. máj. 16. 08:39
 15/55 anonim ***** válasza:

Nagyjából már leírták előttem azt, amit én is írtam volna.

Egy vicc jutott eszembe, amit a plébánosunk mondott régen húsvétkor: A feltámadás örömhírét először az asszonyokkal tudatta Isten - nem véletlenül... Mert ha férfiak lettek volna, akkor lehet, hogy még most sem tudnánk meg... :D

2018. máj. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
19%

#15

#13-as vagyok. Nálunk az előadásokat vének (püspökök) és kisegítő szolgák (diakónusok) tartják az összejöveteleken. Ebből is következik, hogy nők nem tarthatnak előadást. De hozzászólhatnak bizonyos programokon. És a prédikálómunkából is kivehetik a részüket. Nincsenek elnyomva.

2018. máj. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 A kérdező kommentje:
#17, nálunk tarthatnak előadásokat különféle keresztény programokon, prédikálhatnak is igeliturgián indokolt esetben, ha ki vannak erre jelölve, bár ez Magyarországon elég ritka. Misét nem tartunk, mert az a férfiak feladata, de minden szolgálat egyaránt értékes. A nők is kiveszik a részüket az egyházi életből, nincs megtiltva, hogy tanítsunk. :)
2018. máj. 16. 08:58
 18/55 anonim ***** válasza:

#14

Gondolom, akkor határozott így Isten, mikor elsőnek Ádámot teremtette és nem Évát :).

Számomra Pál apostol üzenete Isten üzenete is, mivel hiszek abban, hogy a Biblia Isten szava.

2018. máj. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:

Sajnálatos, hogy kiragadtak némelyek a válaszomból részeket.


Sehol nem írtam, hogy az asszonynak kuss a neve,

Írtam, hogy kifejezheti a hitét, a hozzászólásában a gyülekezetben amikor összejövetel van.

Illetve részt vállal a prédikáló szolgálatban, és a Férfiak is kivehetik a részüket a takarításban.


Ezt a részt mint ha le sem írtam volna, támadást indítanak, nem beszélve, hogy a Bibliából idéztem, nem az Őrtoronyból.


egyebek mellett a kérdésre adtam választ, és nem azért írtam, hogy ezt kötelező betartania annak aki nem akarja.

2018. máj. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:

A 62-es válaszoló ugyan ezt írta le amit Én.


Némelyek a válaszokból is kiragadnak, nem csak a Bibliából....

2018. máj. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!