Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A te felekezetedben mennyire...

A te felekezetedben mennyire valósul meg a nők egyenjogúsága?

Figyelt kérdés

Milyen szolgálatokat végeznek és végezhetnek a te egyházadban a nők?


Mit gondolsz, melyik az a felekezet, ahol a nők egyenjogúsága leginkább megvalósul, és ahol a nőket leginkább tisztelik?



2018. máj. 15. 21:33
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
11%

Így van.


Hát nem érdekes, hogy a világban népszerűségnek örvendők, nem veszik észre, hogy a valóságban a keresztény élet, vagy Krisztus tanításának követése, vagy megélése nem lehet népszerű....

Erre jó példa az első keresztények élete, de úgy látszik erre még nem figyelt fel senki.


Avval érvelve, hogy a világon ez az elfogadott, és hogy sokan vannak. Miközben Isten szavában Jézus pont az ellenkezőjéről beszélt.

Kevesen vannak, és népszerűtlenek, és ahogy akkor Őket szektának nevezték, ma is annak nevezik Őket.

2018. máj. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:

Akik egyes páli idézetekre hivatkozva azt mondják, hogy a nők „hallgassanak” a gyülekezetben, érdemes visszalapozni a Biblia elejére. Móz 1.


„3,16 Az asszonynak monda: Felette igen megsokasítom viselősséged fájdalmait, fájdalommal szűlsz magzatokat; és epekedel a te férjed után, ő pedig URALKODIK te rajtad.”


Tehát a férj uralkodása az asszonyon a bűnbeesés utáni viszonyokat tükrözi, nem ez a természetes állapot. Sajnos ez végigvonult a történelmen, ugyanúgy mint ahogy a nők fájdalommal szülnek stb.


Egy nő szellemileg nem alacsonyabb rendű egy férfinél, puszta neméből adódóan. Ez akkor lenne igaz, ha a férfiaknak emberi agya, míg a nőknek mondjuk, hüllő agya lenne.


Isten az embert a természet feletti uralkodással bízta meg, nem egymás feletti uralkodással. (Gen 1,28)


Egy páli idézet:

„14,34 A ti asszonyaitok hallgassanak a gyülekezetekben, mert nincsen megengedve nékik, hogy szóljanak; hanem engedelmesek legyenek, a mint a törvény is mondja.


Erről viccesen azt szoktam gondolni, nem jobb e egy gyülekezetben meghallgatni az okos férfiak és okos nők hozzászólását, mint az okos férfiakét és a buta férfiakét?


Krisztus szellemében egyenlőség van a nemek közt , közösen megbeszélik a problémákat, és kölcsönösen tisztelik egymást.


Nekem Ésaiás is eszembe idéződik:

„58,6 Hát nem ez-é a bőjt, a mit én kedvelek: hogy megnyisd a gonoszságnak bilincseit, az igának köteleit megoldjad, és szabadon bocsásd az elnyomottakat, és hogy minden igát széttépjetek?


A Biblia, mint Isten szava értelmezéséről egy számomra szimpatikus írás:

Fabiny Tibor: Ami változik és ami/Aki örök a Szentírásban

[link]

2018. máj. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, az én felekezetemben kissé vaskalaposak egyébként.
2018. máj. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben.

Evangélikus

2018. szept. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 A kérdező kommentje:
#54, szuper. :)
2018. szept. 30. 17:13
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!