Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Háború esetén figyelmen kívűl...

Háború esetén figyelmen kívűl hagyható a Krisztus törvénye?

Figyelt kérdés
2018. máj. 18. 00:56
1 2 3
 1/21 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
14%

Nem.

Torvenyei szerint kell eroszakot alkalmaznod es olnod, es eleve haborut, harcot inditanod

2018. máj. 18. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
47%

Krisztus törvénye ez: "inkább szeressétek ellenségeiteket". Tehát háború esetén a Krisztus követők nem ölhetik meg az ellenségeiket.


A Krisztust követőket persze nem szabad összekeverni azokkal, akik ugyan Jézusra hivatkoznak, miközben nem szeretik az ellenségeiket.


A legvéresebb háborúk a vallás háborúk voltak, "Isten nevében", "jogos önvédelemből", ami nyilvánvaló, hogy ellentétes Jézus tanításával, és példa adásával.



"Az erő világában mindig annak van igaza, aki erősebb. Akik az erő világában élnek, azok csak akkor támadnak, ha remélik, hogy erősebbek, mint azok, akiket támadnak.

Az szokott megtéveszteni benneteket, hogy úgy gondoljátok, az erő világában a támadás és a védekezés lényegesen különbözik, pedig a lényeget tekintve a kettő azonos. Ennek fel nem ismerése következtében nevezik a támadók magukat általában védekezőknek!

Ezért miden háború úgy indul, hogy a védekező háború nevet veszi fel, és folyamatában is mindegyik fél védekezőnek mondja magát, még akkor is, ha támadásba lendül.

Tehát mindegyik fél számára a támadás sem más, mint a védekezés egyik formája.


Tehát a védekezésnek is csak akkor van értelme, ha van remény arra, hogy az erő világában a támadó legyőzhető, mert nem ő az erősebb.


Ha tudjátok, hogy olyan támadó nincs, aki nincs meggyőződve az ő többleterejéről, ha tudjátok, hogy akit támadnak, az tudja, hogy úgyis legyőzik, akkor már eleve értelmetlennek látjátok a védekezést.


Adtam nektek két fegyvert. Vagy inkább így mondom: A Lelkem által irányított értelem két nagyon fontos momentumra hívja fel figyelmeteket. Legyetek okosak, mint a kígyó, és óvakodjatok az emberektől.

Ha az okosság és óvatosság menetkész állapotban van bennetek, akkor megértitek, hogy miért nem voltam szeretetlen, és miért merészeltem azt mondani, hogy úgy küldelek benneteket a világba, mint bárányokat a farkasok közé!


Ilyen előzmények után most már kijelenthetem: Nincs önvédelem azok számára, akik valóban hiszik és vallják, hogy Isten országa bennük van.

Nincs önvédelem az Enyéim számára, mert aki Bennem él, akiben Én élek, az nem kevesebbet vállalt a földön, mint az állapotszerű vértanúságot!

Aki pedig állapotszerűen vértanú, annak eszében sincs, hogy védje magát! Eszében sincs, hogy féljen a boldog színről színre látástól, amely a földi élet befejezésekor vár az Engem szeretőkre!


Az okosság és az óvatosság viszont megköveteli azt, hogy ne siettessétek földi életetek végét, tehát halálotokat. De nem azért kell okosnak és óvatosnak lenni, hogy tovább éljetek, hanem azért, mert olyan feladat vállalásával jöttetek le a földre, amelynek végrehajtásának idejét nem ismeritek, csak annyit tudhattok róla, hogy nem kell hozzá, sőt, akadálya ennek az, ha fizikai erőt alkalmaztok a földi életetek meghosszabbítása érdekében.

Igen, mert a földi életben elvégzendő feladat lényege mindenkinél a szeretni tanítás, és ezzel szöges ellentétben áll a fizikai erőalkalmazás!

Sem az önvédelmen, sem mások védelmén, ha az fizikai erővel történik, nincs áldásom! "

Jézus; A HANG-könyv 1875

2018. máj. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
51%

Nem.


Amikor Péter levágta a szolga fülét, mert Jézust elakarták fogni, a következőket mondta:

(Máté 26:52) . . .„Tedd vissza kardodat a helyére, mert mindazok, akik kardot fognak, kard által vesznek el.


Ahogy az előttem szóló írta, "szeressétek ellenségeteket, és imádkozzatok azokért akik üldöznek titeket"

A keresztények üldözöttek, és nem üldözők. Ha nem mutatunk keresztényként példát, akkor ki fog példát mutatni?

A másik írásban, határozott a kijelentés, hogy az emberi hatalmak, viszonylagosan léteznek. Bár Isten nem ért velük egyet, de megengedi a létezésüket, mert azért bizonyos fokú rendet tartanak fent.

A legfelsőbb hatalom Isten, és az emberi hatalmaknak egy keresztény addig köteles engedelmeskedni, amíg az Isten törvényébe nem ütközik.

Ha ütközik, akkor Istennek kell engedelmeskedni. még ha börtön, vagy akár kivégzés is jár az emberi hatalmaktól.


(Róma 13:1) 13 Minden lélek rendelje alá magát a felsőbb hatalmaknak, mert nincs hatalom, csak Istentől; a létező hatalmak Isten által állnak fenn a maguk viszonylagos állásában. . .

Szeretnéd, ha nem kellene félned a hatalomtól? Mindig tegyél jót, és dicséreted lesz tőle; 4 mert Isten szolgája az neked, a javadra. Ha pedig a rosszat teszed, félj, mert nem hiába viseli a kardot; mert Isten szolgája az, bosszúálló, hogy haragot fejezzen ki azzal szemben, aki a rosszat gyakorolja.


(Cselekedetek 5:29) 29 Péter és a többi apostol így válaszoltak: „Mint uralkodónak, Istennek kell inkább engedelmeskednünk, semmint embereknek.

2018. máj. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
38%
nem
2018. máj. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 KZitus ***** válasza:
44%

Nem hagyható figyelmen kívűl, mert a parancsai nem "alkalomszerűek"


Hiszen a sokszínű keresztény vallás is úgy alakult ki, hogy valamennyi a neki tetsző dolgokat a krisztusi tanításból bevette/meghagyta/elfogadta, ami nem volt számukra kényelmes, azt figyelmen kívül hagyta. Csak egyet emlitek, pl. a csecsemő keresztelés, ami ellent mond Krisztus Máté 28:19,20-ban adott parancsának. Ilyen az általad említett "kibúvó" is.

2018. máj. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Azért jutott eszembe a kérdés, mert egyik munkatársam jár a H.Gy.-be, de ő pl. anno még vállalta volna a katonaságot. Beszélgettem vele erről, de nem a Biblia miatt gondolta meg magát ezzel kapcsolatban előszőr... mostanában gondolkozott el jobban ezen keresztényileg. Valamint láttam olyan keresztényt is aki egyenesen kiakadt azon, hogy van aki nem vállal fegyveres szolgálatot háború idején.
2018. máj. 18. 17:02
 7/21 KZitus ***** válasza:
64%

"Valamint láttam olyan keresztényt is aki egyenesen kiakadt azon, hogy van aki nem vállal fegyveres szolgálatot háború idején." - egyetlen keresztény sem vállal fegyveres szolgálatot számos bibliai ok miatt.

A keresztények legélesebb fegyvere Isten Szava. Képes lerombolni emberi okoskodásokat is.

Héberek 4:12

" Mert Isten szava élő, és erőt fejt ki, és élesebb bármely kétélű kardnál, és egészen odáig hatol, hogy szétválasztja a lelket és a szellemet, az ízületeket és a velőt, és képes tisztán látni a szív gondolatait és szándékait."

2018. máj. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Tehát akkor aki mondjuk az első és vagy második világháborúban katonának állt az nem számít annak?
2018. máj. 18. 21:16
 9/21 anonim ***** válasza:
55%
Nem voltak Krisztus követők, vagyis keresztények, az egyértelmű! Ez van, bárki, bármit is mond.
2018. máj. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
55%
"Az ember mozdulhat parancsra. A fiú követheti atyját. De ne feledd, ha királyok mozgatnak is téged, vagy hatalmasok, a lelkedért egyedül te felelsz. Isten előtt állva nem mondhatod, hogy mások parancsára cselekedtél, vagy hogy az erény nem volt járható út a számodra. Az nem lesz mentség."
2018. máj. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!