Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mire indítson ez egy Istent...

KZitus kérdése:

Mire indítson ez egy Istent félő embert?

Figyelt kérdés

Prédikátor 3:11

"Mindent gyönyörűnek készített a maga idejében. Még az örökkévalóság gondolatát is az emberek szívébe adta, ám soha nem fogják megtudni, mi mindent tett az igaz Isten kezdettől fogva mindvégig."


Prédikátor 3:11

"Mindent szépen csinált az ő idejében, e világot is adta az emberek elméjébe, csakhogy úgy, hogy az ember meg nem foghatja mindazt a dolgot, a mit az Isten cselekszik kezdettől fogva mindvégig"



2018. máj. 19. 21:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Engem arra indított hogy több fordításban is megnézzem ezt az igét. De nem vitt közelebb ahhoz, hogy mire is gondolsz te magad, Zita!

De számomra Isten ember általi felfoghatatlanságát jelenti ez az igeszakasz. Azt hogy nem vagyunk képesek teljesen felfogni Isten örökkévalóságát! De szerintem Isten bölcsessége is pontosan ez a kategória!

2018. máj. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat. Senkinek soha nem írok magamtól privátba, csak akkor ha nekem írnak, olykor még akkor sem...

Sajnálom, hogy senki sem foglalkozot/gondolkodott az idézeten, inkább velem, és az indítékaimmal.

Ha a Prédikátor 3:11 valakit nem indít semmire, akkor miért ír?, szól fölösleges dolgokat hozzá, illetve lengeti zászlóként az előítéletét. Az ilyen emberek miatt olyan a világ amilyen....


Azért írtam kétféle fordításban az idézetet, hogy ne legyen mibe belekötni....hát ez sem sikerült :-(


Nos mivel többen kérdezték én mire gondolog, ezért elmondom, hátha másokat is leírják...


Jó lenne megfejteni, mire gondolt Salamon amikor ezt a bölcsességet leírta Istenről?, vagy mire akart minket tanítani Isten?

Miután azt mondta, hogy Isten „mindent szépen a maga idejében elkészített”, így folytatta: „Még az időtlen időket is az emberek szívébe adta, hogy fel ne foghassák a munkát, melyet az igaz Isten végzett kezdettől fogva mindvégig.” Az Újfordítású revideált Biblia így adja vissza ezt a verset: „az örökkévalóságot is az emberi értelem elé tárta, de az ember mégsem tudja felfogni Isten alkotásait elejétől végig, amelyeket megalkotott” Prédikátor 3:11.

Legbelül előbb vagy utóbb sokan/mindannyian elgondolkodunk azon, hogy mi az életünk értelme, és hová jutunk. Az emberek mindig is nehezen törődtek bele abba, hogy az élet csupán abból áll, hogy igyekszünk elvégezni a szükséges teendőinket, aztán pedig meghalunk. Más élőlényektől eltérően mi, emberek nemcsak a jelennel foglalkozunk, hanem gondolunk a halálra is, és arra, hogy mi lesz az után. Sőt, vágyunk rá, hogy vég nélkül, örökké élhessünk. Miért? Azért, mert ahogy a bibliavers fogalmazott, Isten „az örökkévalóságot is az emberi értelem elé tárta”.


Ez a vágy készteti az embereket arra, hogy foglalkoznak a halál utáni élettel. Néhányan úgy gondolják, hogy van bennünk valami, ami a halálunk után tovább él. Mások abban hisznek, hogy újra meg újra reinkarnálódunk. Megint mások úgy vélik, hogy az életben minden a sorsnak vagy az eleve elrendelésnek tudható be, és hogy ez ellen semmit sem tehetünk. Sajnos egyik magyarázat sem kielégítő. Ez azért van így, mert a Biblia szerint az emberek pusztán a saját értelmükre támaszkodva nem képesek ’felfogni a munkát, melyet az igaz Isten végzett kezdettől fogva mindvégig’.


Az évszázadok folyamán sok fejtörést okozott a filozófusoknak az az ellentmondás, hogy bár az emberek keresik a válaszokat, mégsem találják azokat. Mivel Isten ültette a szívünkbe a vágyat, hogy örökké éljünk, vajon nem logikus, hogy ő tudja megmondani nekünk, mi kell ahhoz, hogy ez a vágyunk valóra válhasson? Végtére is a Biblia ezt írja Jehováról: „Megnyitod a kezed, és kielégíted minden élő kívánságát” a Zsoltárok 145:16


Én erre gondoltam, miközben olvastam a verset, de biztos vagyok abban, más is elmélkedik, és keresi a válaszokat....szívesen elolvasnám mire jutottak az ilyen Istent félő, gondolkodó emberek :-)

2018. máj. 20. 17:33
 13/17 anonim ***** válasza:

Zita, lehet, hogy bizonyos dolgokban nem értünk egyet, de ez egy nagyon szép és mély gondolat, amit leírtál. Nagyon nem is szeretnék hozzátenni, szerintem jól megfogalmaztad, amit a Prédikátor átadni igyekszik ezzel a verssel. :)


Igen, szerintem is a vers itt az ember egzisztenciális mélységeit tárja fel: egy véges lény, akinek bepillantása van a végtelenbe, de teljesen mégsem képes felfogni. Ez egy olyan isteni szikra az ember elméjében, ami folyamatosan arra sarkall, hogy keresse Istent, a létének alapját, próbáljon minél többet befogadni a felfoghatatlanból.

2018. máj. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, te fél mondatban megfogalmaztad, amit én hosszasan írtam le:"...ami folyamatosan arra sarkall, hogy keresse Istent, a létének alapját, próbáljon minél többet befogadni a felfoghatatlanból."


Még egyszer köszönöm :-)

2018. máj. 20. 21:22
 15/17 anonim ***** válasza:

A válasz ott is van, csak olvasd tovább...


A prédikátor könyve 3:12: "Rájöttem, hogy nincs jobb dolog, mint ha örül az ember, és a maga javára törekszik egész életében."


Annyira meglep néha, mennyire szorgalmazzátok a Biblia olvasását, de értelmeznetek már milyen nehézkes az ott leírtakat...

2018. máj. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A nép hiteője ***** válasza:
Annyit pontositanek, hogy nem az emberi ertelm ele tarta az orokkevalosagot hanem a szivbe helyezte ugy, hogy az ember ne erthese keg mit cselekstik Isten, vagyis, hogy az ido(szako)k rejtve vannak az emberek elott.
2018. máj. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A nép hiteője ***** válasza:

"Rájöttem, hogy nincs jobb dolog, mint ha örül az ember, és a maga javára törekszik egész életében."


Hat ez pont egy trivialisan hibas forditasa Karolinak! :)

A heber szovegben nincs ott, h9gy a maga javat, hanem az ellenkezojere utal, arra, hogy a masok javat cselkedje!

2018. máj. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!