Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az emberek miért távolodtak...

Az emberek miért távolodtak el Istentől és már miért nem hisznek?

Figyelt kérdés
2018. máj. 23. 01:31
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
95%

Nem távolodtam el, soha nem hittem.


Szerintem a vallás mankó. Pont nemrég jöttem rá, mikor anyukám meghalt, hogy milyen könnyű lenne azt képzelni, hogy csak elment nyaralni a felhők fölé és majd újra látom. De az agyam tiltakozik ellene. Tudom, hogy nem látom többé, értem, hogy mit jelent a VÉGE.

2018. máj. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
96%

Mert már nincs annyira erőszakosan belénk döngölve a vallás és a kereszténység. Ma már mindenki szabadon eldöntheti, hogy akar-e keresztény lenni, vagy marad pogány. Az inkvizítorok forognak a sírjukban, de forogjanak csak.

Sokan manapság azt sem tudják pontosan, hogy mit ünneplünk egy-egy vallási ünnepen, főleg a fiatalabbak. Csak azt látják, hogy munka- ás iskolaszünet van, és jön a nagy eszem-iszom.

A másik, hogy mit is tanítanak a gyereknek az iskolában mindenről ami ezzel kapcsolatos? Kínhalált, vért, üldöztetést, háborút. Miért is válna ezáltal szimpatikussá a gyerekek szemében a vallás? Számomra is teljesen abszurd, hogy a világ legnagyobb problémái tulajdonképpen a hitre alapulnak.

2018. máj. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
13%

#12: Nem mindenkinek "döngölik bele" gyerekkorba a vallást, van, aki felnőtt korban tér meg (mint pédául én). Egy gyereknek, pedig szerintem tudnia kell, mi az a rossz, hogy elkerülje később.


Kérdező: A vallás rengeteg szabály megír, amit ha nem tartasz be, az bűn. Bűnösként pedig meg kell bírkóznod a lelkiismereteddel, amitől legtöbbünk egyszerűen megfutamodik.

Könnyebb úgy felfogni az életet, hogy nincs Isten, nincsenek szabályai, aki meg betartja, az csak egy lelki sérült, stb.

2018. máj. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
95%
Inkabb forditva, miert hisznek meg mindig sokan benne, mar nem a kozepkorban vagyunk, es a logika es jozan paraszti esz gyokeresen ellentmond a hitvilagnak.
2018. máj. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
92%

szerencsére már nem kötelező a szektázás, már nem kényszerítik ránk ezeket az agymosásos dolgokat


én ateista vagyok, köszönöm nem kérek semmilyen vallásos dologból, megvannak a vallásos dolgok előnyei és hátrányai, nekem jobb ezek nélkül, boldogabb vagyok

2018. máj. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Engem megkereszteltek, és ennyi. Nem lettem vallásosnak nevelve, nem jártunk templomba se stb. Sokat számít az, hogy nő fel az ember. Valakit vallásos szellemben nevelnek, aztán valami miatt elveszíti a hitét vagy nem is nevelik úgy, aztán az egészet csak nyűgnek és olyan távolinak érzi magától, mint pl. én. Tiszteletben tartom, ha valaki hívő (legyen szó bármelyik vallásról), de szerintem nem meglepő az, hogy manapság már egyre kevesebben hisznek benne az életmódjuk miatt. Meg persze a sok rossz tapasztalat, a fájdalom, a keserűség és a meg nem érettség miatt is. Rájöttek, hogy hiába imádkoznak, nem odafent fogja valaki megoldani a problémáikat, hanem saját maguk.
2018. máj. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Nem akarnak 2000 éves szabályoknak megfelelni ahelyett, hogy élnének
2018. máj. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Mert a " gonosznak " valahogy egyre csak nö a hatalma bornyú emberek között.


Egyre jobban csábítja öket mindenféle olcsó értéktelen fostos dolog.


És ez egyre csak rosszabb lesz

2018. máj. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Az nem bizonyos, hogy régen is hittek.

Franciaországban a Fronde idején, ami egyfajta lázadás volt, még a forradalom előtt, azt tapasztalták, hogy mindenhol elharapózott az istentelenség, vagyis a lehulló béklyóktól felszabadulva a sok hitetlen, aki nyilván korábban sem hitt Istenben, kinyilvánította szavakkal és tettekkel a véleményét.

Talán ez volt az első földrengésszerű roggyanása az egyháznak, amely korábban tűzzel, vassal irtotta a hitetlenséget, de attól még nem lettek az emberek meggyőzve.

Ahogy írták is, egy ókori eszme mára már elég anakronisztikus, telis-teli hibákkal, ami miatt a számos felekezet is kialakult, de persze ezek a hibák miatt terjed az ateizmus is.

A tapasztalat azt mutatja, hogy az oktatás színvonala és a régió kulturális szintje is befolyásolhatja a vallásosságot, mert a fejlett világ az, ahol csökken a vallásosság, az elmaradott, lényegében tudatlan régiókban meg nő, de geopolitikai okokból nem a kereszténység, hanem általában inkább az Iszlám hódít.

2018. máj. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Részemről az ellentmondásosság, és az értelmetlenség miatt.
2018. máj. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!