Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az emberek miért távolodtak...

Az emberek miért távolodtak el Istentől és már miért nem hisznek?

Figyelt kérdés
2018. máj. 23. 01:31
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Könnyebb a széles úton járni, mint a keskenyen. Nagy a világ csábítása.
2018. máj. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim válasza:

"Nincs rossz vallás, csak rossz ember" ~morgan freeman

Nekem hívőnek semmi bajom az ateistákkal, kivéve aki meg akar téríteni és kritizálja a nézeteimet! Ha te nem hiszel Istenben akkor tartsd meg magadnak, én se futkározok se a bibliávan se a koránnal az utcán, egyszerűen hiszek Istenben aki megteremtette a világot, azt hogy hogyan az nem érdekel, mindegyik vallás másban hisz, én egyszerűen csak Istenben.

2018. máj. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem értem. Ó kori... Stb? Akkor a halál utáni élet meg, hogyan jött létre a világ senkit nem gondolkoztat el? Valóban könyebb az embernek igy, hogy nem kell megfelelnie senkinek, de nem tudom megérteni, hogy valaki ateista legyen. Ők (mint kérdeztem) mit gondolnak mi lesz a halál után? Erről csak van véleményük/véleményetek. Köszönöm.
2018. máj. 27. 22:10
 24/32 anonim ***** válasza:

"Akkor a halál utáni élet"

- Azt a fene se tudja. :) Vagy van, vagy nincs... de ahhoz előbb meg kell halni. Azzal meg még ráérünk! Majd akkor ki-ki megtudja rá a választ :).


"hogyan jött létre a világ"

- Természettudományos magyarázat van rá, és az alapján semmi kötelezettség sincsen, hogy egy "Értelem" kellett volna hozzá, hogy mindez megtörténjen. Egyesek szerint kellett... lelkük rajta. Nem sok pluszt ad hozzá.


"Valóban könyebb az embernek igy, hogy nem kell megfelelnie senkinek,"

- Nem könnyebb, másabb. Először is meg kell felelni - önmagunknak! Aztán a minket körülvevőknek. Más részről, ha hibát követünk el, nem olyan egyszerű a megoldása, hogy imádkozunk és/vagy gyónunk. Van, amit már nem is tudunk helyrehozni.

"Egyszer élünk!" De a mondat mindkét jelentésében...

2018. máj. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
olvastad a bibliát, gondolkodtál már:?
2018. máj. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Semmi nincs a halál után.
2018. máj. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Akkor a halál utáni élet meg, hogyan jött létre a világ senkit nem gondolkoztat el?

A halal utan tudomanyos es biologiai szempontból megszunik letezni, ezen nincs mit osztani szorozni.

Azert gondolom eddig feltunt hogy tucatnyi tudos meg rengeteg eroforras volt mar raforditva hogy megfejtsek hogy hogyan jott letre a vilag. Te valami eldugott falubol irsz?


Valóban könyebb az embernek igy, hogy nem kell megfelelnie senkinek, de nem tudom megérteni, hogy valaki ateista legyen.

Igen konnyebb. Es visszakerdeznek: miert jobb egy olyan eletet élni ahol meg kell felelned valakinek, rettegni az itelet napjatol, kepzeletbeli korlatok kozt? Nem jobb a sajat életed élni, szabad akarattal, amit allitolag isten megadott mindenkinek?

2018. máj. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Mostmár nem nagyon érdekeltek :) Lehet itt logikázni, hogy "biológia" stb nem izgat. Hiszek és fogok is nem érdekel az ateisták válasza és lehet őket nyugodtan felpontozni, de számomra a válaszuk 0. Sértegessetek nyugodtan. Ja és nem reszketek az ítélet napjától. Nem azért mert úgy hiszem a mennybe kerülök, hanem azért mert úgy gondolom az számomra később jön el és addig még rengeteg dolgot tehetek. Amúgy is kit érdekel az életem? Persze törődött vele és fogok is de csak azért, hogy az Istent és másokat szolgáljak. Mind bűnösök és hitetlenek vagytok, de még nem késő. Ideje elgondolkozni az életen és cselekedni!
2018. jún. 3. 23:14
 29/32 anonim ***** válasza:
Kicsit átestél a ló tuloldalara, nem gondolod?
2018. jún. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Az emberek szerintem nem távolodtak el Istentől jobban, mint korábban. Kevesebb a látszatkeresztény (aki csak templomba jár) mint korábban, de ez nem is baj. Az viszont baj, hogy sok bizonytalan kereső a manapság nagyon népszerű ezotéria hálójába keveredik. Ezen kívül az Internetnek hála az emberek már túl okosnak képzelik magukat, azt hiszik mindent tudnak, összekeverik a nagy mennyiségű ismeretet a bölcsességgel.

Az ateisták és a hithű Istenfélők igazából egyetértenek abban, hogy meg kell békélnünk az evilági sorsunkkal. Az hívők mellesleg még reménykednek abban, hogy a halál után valamilyen pozitív folytatás vár rájuk, de nem lehetnek biztosak benne, mert ez Isten kegyelmén múlik. Az elbizakodottság mindig visszafelé sül el.

2018. jún. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!