Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Néhány keresztény miért érzi...

Néhány keresztény miért érzi sértőnek ha a hitükről vagy a vallásukról kérdeznél?

Figyelt kérdés

Jézus nem haragudott,ha kérdezgették.Örült a kérdésnek mert volt amire válaszolni,hirdetve az evangéliumot.

Lehet,hogy a sejtelmem beigazolódik,hogy nem tudja a választ,vagy esetleg szégyenli azt amit valójában kellene válaszoljon.

Az apostolok sem tiltakoztak a válaszadástol,mindenre szivesen válaszoltak.



#keresztény #néhány #hitükről #kérdeznél.
2018. máj. 23. 21:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem senki sem érzi sértőnek, csak néhány kérdés például kimondottan provokatív szándékú. Ilyenre nem szívesen válaszol az ember, vagy esetleg hasonló hangnemben ejti meg.
2018. máj. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%

Minden bizonnyal azért, mert nem biztosak a hitükben és nem tudják azt megindokolni, ha vitára kerülne a sor. Sokkal kényelmesebb csendben hinni, nehogy az történjen, hogy egy vita során szétmegy a hitük. A keresztények többségének a hit nem bizonyosság, csak egy segédeszköz, ami egyfajta biztonságérzetet ad nekik. Egyfajta drog, amit bevesznek, és jól érzik magukat.


Én ugyan nem vagyok keresztény (régen az voltam, de otthagytam a vallást, mert szerintem káros), viszont a Bibliát a mai napig olvasok, és bárkivel lefolytatok egy hitvitát, mivel nem van megfelelő vallástudományi, teológiai és egyháztörténeti ismeretem, ezért érvelni is tudok. A keresztények többségének azonban nincsenek ismeretei, ezért vitára sem alkalmasak.

2018. máj. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%

Még valami: Istenben továbbra is hiszek, csak a vallást hagytam el


(Előző voltam)

2018. máj. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1,2,3.Én is igy látom mint ti.

. Azért,ha valaki hit vagy ismeret hiányában van,nem kellene durván nyilatkozon,mert lehet halgatni is.Itt nem rátok utalok.

Elnézést.

2018. máj. 24. 06:47
 5/11 anonim ***** válasza:

Furcsa kérdés, én szívesen beszélgetek a vallásról velem egyet nem értő emberekkel is. (Amennyiben nem provokáció a cél.)


Mi lenne a konkrét kérdésed, amire nem kaptál választ?

2018. máj. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5.A legegyszerűbb kérdésem a sok közül a következő.

Ha Jézus kezdettől fogva van,továbbá elvégezte a megváltást és most ott van az Atya jobbján,és semmi nem történik nélkülle,mindenütt létezik,vannak vallások melyek Istennek tekintik,tehát helyetesitöre/helytartora tökéletlen emberekből nincs szüksége,mint ahogy a biblia is irja,akkor mégis egyes vallásokban miért neveznek ki embereket 'Jézus Krisztus helytartójának?

2018. máj. 24. 21:24
 7/11 anonim válasza:
Mert ez egy Szent tema. Amik a bibliaban irottak, azok egytol-egyig vitathatatlan tenyek. A Felkent nem azert halt meg a buneinkert, hogy aztan megkerdojelezzuk az altala hirdetett vallast. Jo, igaz, hogy csak kamu halal volt, mert aztan feltamadt, de ez reszletkerdes. Mindenkinek el kell fogadnia, hogy a Biblia ugy igaz ahogy van, mert ugye miert ketelkednenk a benne leirtakban, amiket teljesen hiteles szemelyek irtak le, mint amikor Isten es Jezus beszelgetett es ezt egy harmadik szemely leirta, aki ott sem volt. Vagy amikor Isten megbocsajtott Abelnek, miutan megolte Kaint, makd megjelelolte a "belyeggel", hogy vedelmet nyujtson szamara a tobbi embertol. Igaz, hogy Kain es Abel a vilag elso ket emberenek, Adamnak es Evanak volt a fia, akik tobb ezer km-re voltak Abeltol, de hogy jon ez most ide? A Bibliarol vitatkozni felesleges, mert az ugy logikus es tokeletes, ahogy van. A Fold 2000 eves es egy szakallas bacsi, figyel mindent fent az egben es csovalja a fejet, amikor maszturbalsz. Kerdes?
2018. máj. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7 és akik felpontozták,mégis milyen mentalitás,ez a ti dolgotok de mire a százalék.

Az oldal minőségét szerintem nem kellene leminősiteni.

2018. máj. 26. 19:14
 9/11 anonim ***** válasza:

#6

Felajánlottam hogy válaszolok, de sajnos protestáns vagyok, így ez számomra is kérdés.

2018. máj. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9.Hát nagyon köszönöm.

Kedves 9-es remelem nem szégyeljük a vallásainkat,és erre buzditalak,hogy senki ne is szégyelje meg vallani a hitét.

Ez az oldal azért van,hogy lássunk bele a másik vallásába és a biblia alapján,véleményt alkossunk.

2018. máj. 26. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!