Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Amikor megszületünk akkortól...

Amikor megszületünk akkortól létezik a lélek vagy előbb vagyok?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy Jézus is azt mondta ő már előbb létezett mint Mózes vagy Ábrahám. Én pl. emlékszem, hogy születésem előtt a nagy semmi volt, mint mindenkinél. Az nem lenne meglepő ha mindenki, aki meghal ugyanúgy a semmi fogadja?
2018. máj. 30. 14:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
42%

Jézus a Bibliában Istennek mondja magát (többek között az általad idézett részben is), ezért ez érthető hogy előbb létezett.


Egész biztosan nem a születés az a pillanat. Én református vagyok és még soha nem hallottam erről hivatalos állásfoglalást a mi részünkről, de a katolikus egyház szerint a fogantatás.

2018. máj. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
30%

Az Úr Jézus az Isten (aki szellem) megtestesülése, így örökkévaló.


"Az nem lenne meglepő ha mindenki, aki meghal ugyanúgy a semmi fogadja?"

Vallási rovatban mégis mit vársz erre a kérdésre?

2018. máj. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%
amúgy is a "semmi" nem létezik
2018. máj. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne létezne a semmi? A kérdező emlékszik rá születése előttről. :)
2018. máj. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
42%

1 Mózes "Kezdetben teremté Isten az eget és a földet. A föld pedig kietlen és puszta vala, és setétség vala a mélység színén, és az Isten Lelke lebeg vala a vizek felett."


Isten Lelke= Szent Szellem

Teste=Fiú Jézus


János Evangéliuma

"Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge. Ez kezdetben az Istennél vala. Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, a mi lett. És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét), a ki teljes vala kegyelemmel és igazsággal."



Jézus a testé lett Ige, Ő az Atya testben, Jézus 100%-ban ember és 100%-ban Isten!


Kétlem, hogy emlékeznél mi volt kezdetben.

Halálunk után Istentől kirendelt helyre fogunk kerülni, megbántuk-e bűneinket elfogadtuk-e Jézust Istennek és Megváltónak!

2018. máj. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%

Ti mi a francról beszéltek? A kérdező nem azt kérdezte, hogy Isten előbb volt-e mint az emberek! SŐT! Még csak nem is Istenről kérdezett!


Kérdező, azóta van lelked, amióta kialakultál az anyukád hasában.

2018. máj. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miféle választ vársz, kérdező... de már az anyukád hasában is pont ugyanolyan érzéseid voltak, mint kint. Sőt: anyukád hangját, illatát, mozgását stb. már azelőtt megtanultad, hogy kijöttél volna.

Az ember lelke folyamatosan alakul ki a születés előtt - és utána is. Öntudatod csak majd 2-3 éves korod után lesz pl. Addig harmadik személyben beszélsz magadról is.

2018. máj. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 KZitus ***** válasza:
41%

Szia


Azért mondhatta Jézus, hogy ő már volt Mózes és Ábrahám előtt, mert szellemteremtményként isteni formában az égben volt jóval e két hűséges férfi előtt. Azt írja a Példabeszédek 8:22 " Jehova engem hozott létre lsőként,

a legkorábbi műveként réges-régen."


A kérdésedre. A megfogant, születendő gyermek már élő lélek....hiszen él.


A többit csak képzelted...elengedted a fantáziádat. Csak óvatosan :-)

2018. máj. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
45%
Még azt sem bizonyította be senki, hogy van lélek. Csak a vallások terjesztik.
2018. máj. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Arra sem emlèkszel, hogy alvás közben létezel, mégis vagy valahol. Még működsz is közben.


Nem tudom pontosan mi a lélek, hogyan, mikortól, hogyan van. Bontogatták már annyifélefelé az emberi tudatot, mégsem jutottak ezekkel semmire. Pontosabban azt nem tudjuk, hogy mi az a rész ami testtől függetlenül is egyéni, egyedi, nem a környezeti hatásoktól befolyásolva alakult olyanná amilyenné. Szóval ha mondjuk Jézus lelkét beleraknánk Hitler baba testébe, akkor az milyen embert eredményezne.


Nem ismerem annyira a vallásokat, de úgy tudom annyit írnak a Bibliában, hogy az ember test és lélek egysége, de arról nem írnak, hogy mikortól létezik az a lélek, hogy működik, mit hoz, mit visz magával. Nehéz is lenne ezt érteni, ha nem tudjuk értelmezni az örökkévalóságot sem.

2018. máj. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!