Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Amikor megszületünk akkortól...

Amikor megszületünk akkortól létezik a lélek vagy előbb vagyok?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy Jézus is azt mondta ő már előbb létezett mint Mózes vagy Ábrahám. Én pl. emlékszem, hogy születésem előtt a nagy semmi volt, mint mindenkinél. Az nem lenne meglepő ha mindenki, aki meghal ugyanúgy a semmi fogadja?
2018. máj. 30. 14:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Én pl. emlékszem, hogy születésem előtt a nagy semmi volt, mint mindenkinél."


Na, hát akkor, amikortól emlékszel, akkortól van lelked.

Egyébként nálam nem a nagy semmi volt, hanem volt valami. Azt nem tudom már hogy mi volt az a valami, de valami volt az biztos, tehát semmi nem lehetett.

2018. máj. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
32%

A Biblia szerint a lélek, az maga a teljes ember.

Ha életre kel, akkor élő lélek, ha meghal, halott lélek.


Isten nem tesz, vagy teremt még egy életformát egy testbe, mert a Földi ember innen alulról való, nem felülről.

Ezt maga Jézus is megmondta.

(János 8:23) . . .„Ti alulról vagytok, én felülről vagyok. Ti ebből a világból vagytok, én nem ebből a világból vagyok.


Ezzel is hitelesítette azt a beszámolót, amiről a Mózes könyve ír.

(1Mózes 2:7) . . .Isten megformálta az embert a föld porából, és az orrába lehelte az élet leheletét, így lett az ember élő lélekké.


Mint olvasható, az ember innen való, és az életfunkciókat indította el, amitől élő lett a lélek, vagy is maga az ember.


Tehát nem meglepő, csak sajnos sokáig, ezt a verseket nem vették figyelembe, és nem ezt tanították azok, akik állítólag "Istent képviselik".


Azért van Jézus megváltó halála, hogy az ember elveszett Földi örök életét állítsa helyre.

2018. máj. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
82%

A lélek a fogantatás pillanatától kezdve van. Tehát kb 9 hónappal születésed előtt te már léteztél. Hiszen az ember test és lélek, ez a kettő nem válik szét egymástól.


Jézus speciális eset, mert Istenember.

"Jézus is azt mondta ő már előbb létezett mint Mózes vagy Ábrahám"

Egész pontosan azt mondta: „Bizony, bizony, mondom nektek: Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok.” Itt a részletben van a lényeg, mert az "én vagyok" az héberül Jahve. Tehát Jézus létezésének nincs időbeli határa, mindig létezett, Ő maga a létezés.


"emlékszem, hogy születésem előtt a nagy semmi volt, mint mindenkinél"

Arra nem emlékezhetsz, amiről nincsenek emlékeid. Ennek a mondatodnak semmi értelme.


"Az nem lenne meglepő ha mindenki, aki meghal ugyanúgy a semmi fogadja?"

Bármi lehetséges, de a vallás kategóriában tetted fel gondolom szándékosan a kérdésedet, a többség úgy hiszi, hogy van a halál után élet.

2018. máj. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Mikor megszületsz, és felsírsz, még akkor se vagy jobban a létezésed tudatában, mint egy növény. Hónapokig eltart, mire egy csigánál több sütnivalód lesz, és emberként felfogod egyáltalán, hogy te magad létezel, vagy.
2018. máj. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nem hónapokig, hanem évekig.


Születés előtt is hónapokig alakul a személyiséged, az érzéseid. Ugye te sem képzeled, hogy egy sejtnek lelke van?

2018. máj. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Még azt sem bizonyította be senki, hogy van lélek. Csak a vallások terjesztik."


Honnan tudod, hogy nem bizonyították be? Lehet bebizonyítottak már sok mindent. Csak tudod, ha köztudatba adnának ilyen információkat. pl. Hogy a Teremtéstörténet igaz (Ez akár nagy bumm is lehet). Azt nem tudjuk az univerzum, hogy keletkezett, szóval Isten is ugyanúgy megcsinálhatta a nagy bummot a semmiből. Szóval visszatérve, ha be is bizonyították ezt, miért hoznák napvilágra? Ez lenne a világon a legőrzötebb titok. Lehet katasztrofális károkat okozna az emberiségben.


Amúgy meg Teremtésre visszatérve. Ugyebár aki nem hisz az abban, higy hogy ugyebár a a nagy bumm, na de kérdezem. A semmiből, hogy is lett ez? Akkor előtte is léteztek atomok, de akkor azok az atomok hogyan keletkeztek? Nem lehet egyszerűen egy isteni szikra ami ezt kíváltotta? :). Jobb elfogadni azt, hogy Isten öröktől létezik. (Ezt nem tudjuk emberi aggyal felfogni, ez olyan, mint a végtelen...azt sem).


Egy tudós mondta ezt: Jobb hinni, mint nem. Miért? Mert ha hiszel és igaz akkor örök élet vár rád, tehát jól járták. Ha viszont nem létezne Isten (Ami persze rossz kijelentés, hiszen van!), akkor nincs veszteni valód, ugyanúgy meghalsz, mint bárki más. Nem? De. Viszont, ha nem hiszel és beigazolódik, hogy van Isten akkor veszítettél elég nagyot, viszont ha nincs, akkor ugyanúgy nem vesztettél semmit. Tehát melyik a jobb? Na ugye.


Sokan mondják, hogyha valóban van Isten és tévedtek akkor is inkább örökre elpusztulnának, mert hogy....stb "tudjátok miről beszélek". Hát. Az ítélethozásnál másképp fogjátok szerintem gondolni.


De mindenki abban, hisz amiben akar. :) Sok-sok emberrel történnek csodák. Veletek is lehet. Egy-egy vizsgán átmentek, vagy sikeresen megérkeztek valahova. Lehet, hogy egy Őrangyal vigyázott és segített nektek, csak nem tudják. :)

2018. jún. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"ha köztudatba adnának ilyen információkat."

Tudod, nagyon ritka az a tudós, aki szándékosan lemond a Nobel díjról és a világhírnévről.

Úgyhogy ez bukott.


"Lehet katasztrofális károkat okozna az emberiségben."

Ennyire azért nem hülyék az emberek... mármint a nagy többség.


"A semmiből, hogy is lett ez?"

NEM a semmiből lett, ezt csak a buták hiszik.


"Akkor előtte is léteztek atomok"

Nem. Az ősrobbanásban nem voltak atomok.


"Nem lehet egyszerűen egy isteni szikra ami ezt kíváltotta?"

Isten miből lett? Csak nem a semmiből?

HOGYAN?


"Jobb elfogadni azt, hogy Isten öröktől létezik."

Neked lehet.

Mi azért inkább gondolkodunk és kísérletezünk tovább. Az messzebbre visz.

Ha rajtad múlna, még mindig a faeke szarvát tolnánk, és állatokat áldoznánk, hogy ne legyünk betegek.


"Egy tudós mondta ezt: Jobb hinni, mint nem. Miért? Mert ha hiszel és igaz akkor örök élet vár rád"

Ezt Pascal mondta, jegyezd meg.

ÉS NEM IGAZ!

Kitalálod, miért?

2018. jún. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!