Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi utal arra hogy Isten...

Mi utal arra hogy Isten létezik/nem létezik? De főképp, miért utal arra?

Figyelt kérdés
Tehát nem csak véleményt kérek, hogy szerinted létezik vagy sem, hanem valami tényleges indokot és érvet, ami ezt igazolja.
2018. máj. 30. 20:01
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

#16


A kereszténység szerint a megkövezés helyes dolog?

"Jézus pedig kiment az Olajfák hegyére. De korán reggel ismét megjelent a templomban, és az egész nép hozzásereglett; ő pedig leült, és tanította őket. Ekkor odavezettek az írástudók és a farizeusok egy asszonyt, akit házasságtörésen értek, középre állították, és így szóltak Jézushoz: „Mester, ezt az asszonyt házasságtörés közben tetten érték. Mózes azt parancsolta nekünk a törvényben, hogy kövezzük meg az ilyeneket. Hát te mit mondasz?” Ezt azért mondták, hogy próbára tegyék, és legyen mivel vádolniuk őt. Jézus pedig lehajolt, és ujjával írt a földre. Amikor továbbra is faggatták, felegyenesedett, és ezt mondta nekik: „Aki bűntelen közületek, az vessen rá először követ.” És lehajolva tovább írt a földre. Azok pedig ezt hallva, egymás után kimentek, kezdve a véneken, és egyedül ő meg az asszony maradt ott a középen. Mikor pedig Jézus felegyenesedett, és senkit sem látott az asszonyon kívül, így szólt hozzá: „Hol vannak a vádlóid? Senki sem ítélt el téged?” Ő így felelt: „Senki, Uram.” Jézus pedig ezt mondta neki: „Én sem ítéllek el téged, menj el, és mostantól fogva többé ne vétkezz!”

(János 8: 1-11)

2018. máj. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
#21: azt írtad, amit én.
2018. máj. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
69%

#20 nem rossz válasz, de akkor maradjunk annyiban, hogy nem általában a keresztény tanításokat kell követni, és nem is a Bibliát, hanem a KORSZERŰ tanításokat. Ezek lehetnek keresztények is, és alapulhatnak részben a Biblián is.


Istenről viszont ez nem mond semmit. Ehhez nem kell léteznie.

2018. máj. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen kérdések azoknak jelentenek megoldhatatlan problémát, akik nem tudják mi a hit, miért van, mi a tudomány, miért alakult ki, és főképp mi ezek között a különbség.

Nem utal semmi olyan istenre, amit eddig megismert az ember. De egyetlen ember sem képes a jövőbe látni, ezért arra sem, mit fog még később találni az ember.

Ezért tehát amiről MA nem tudjuk hogy van a létezésére bizonyíték, vagy van cáfolat erre, arról nem állítjuk sem azt, hogy létezik, sem azt, hogy nem létezik. Azt állítjuk, ma nem tudunk erre egyértelmű választ adni. És azt sem tudjuk, tudunk-e valaha.

Értelmesebb körökben hozzá lehet tenni: de ez időtájt már nincs is nagy szükség a kérdés megválaszolására, mert a válasz nélkül is tudjuk, mi a teendőnk. Ha mégis vizsgáljuk,anak a tudományos kíváncsiság az oka. Szeretünk válaszokat adni.

2018. máj. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
A spirituális tanítások azt mondják ki, hogy Isteni mezőből érkezve mindannyian Istenek és testünkön belül szellemi lények vagyunk. (Szellem egyenlő köznyelvben lélekkel.) Illetve eszerint Jézus is ezt akarta megtanítani, csak aztán a szétszakadt vallások úgyszólván saját érdekekből kifordították az összes hitbéli tanítást. Én személyesen meg tudom erősíteni, hogy használom az isteni energiákat és a spirituális-életviteli tanácsok is jó irányba fordították az életemet.
2018. júl. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim válasza:
0%

Itt a tanútételem, kérlek nézzétek meg! Isten létezik és mindenkit szeret, bízzatok Benne és adjátok a kezébe bármilyen problémátok is van, és imádkozzatok Hozzá, meghallgat!


I.rész: https://www.youtube.com/watch?v=rwkaVv_oxmA


II.rész: https://www.youtube.com/watch?v=RBYxKNVpGGY

2018. júl. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
0%
Az én véleményem: Nekem senki nem tudja bemagyarázni, hogy egy ilyen komplex világ a véletlen műve. Látom benne a tervezettséget.
2019. márc. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
#27 Na ja, csak tudod a világ működése nem attól függ, hogy egy laikus mit lát bele, és mit nem.
2019. márc. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Ez rád is igaz.
2019. márc. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
#29 Tudom. Épp ezért nem is akarok belelátni semmit :)
2019. márc. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!