Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem volt ciki, hogy 30 évesen...

Nem volt ciki, hogy 30 évesen nem volt nős Jézus?

Figyelt kérdés

Jézus idejében elképzelhetetlen volt, hogy egy egészséges ember, férfi 30 évesen nem volt nős, ÉS főleg, hogy "rabbiként", és "mester-ként" forgolódott az emberek között: úgy hallottam, hogy egy férfi nem lehetett tanító-rabbi-mester, ha nem volt nős, nem volt családja!


Az evangéliumokban ezt a dolgot nem tették szóvá a farizeusok, vagy bárki más akik előtt megfordult Jézus!


(30 éves koráig, egy alig ismert ember volt a környezetében, biztos sokszor megkérdezhették Tőle, hogy miért nem nősül, vagy csak nagyon válogat?)



2018. máj. 31. 17:08
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:
"Persze rengeteg >>> áltudományos <<< műsorban bizonygatni probálják,hogy mária magdalénához szoros érzelmi szálak köthették..." A Bibliát "tudományos" úton meg lehet közelíteni?
2018. jún. 26. 22:33
 32/36 anonim ***** válasza:
100%
Te magad hazudtoltad meg a Bibliát, amikor azt írtad, hogy a fia az vonatkozhat nőre. Meghazudtoltad a szövegelemzést, és te beszélsz tudományról?
2018. jún. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
50%
"A bibliát tudományos úton meg lehet közelíteni?"válaszom,hogy sokan megpróbálják,de eddig is és a jövőben is mindig célt tévesztett.ha vki bibliai hitre akar eljutni annak hinnie kell abban,hogy a világtörténelemben egy ember már feltámadt a halálból,nevezetesen Jézus Krisztus.Tehát ilyen értelemben a kereszténység egy csodában hisz,mégpedig a názáreti feltámadásában.a kereszténység egyébként is természetfeletti létezésében is hisz,mégpedig,hogy a látható világon kívűl van egy transzcendens azaz természettfölötti világ is,angyalokkal,démonokkal stb.ezt a tudomány sose fogja tudni bizonyítani.probálták már a bibliai csodákat is természetes úton,tudományosan bizonyítani,pl hogy amikor Isten ketté választotta a vörös-tengert akkor akkora szél lehetett meg olyan erős,hogy a hullámok ketté váltak stb,badarság,ezeknek mindig az volt a célja,hogy a biblia hitelességét aláássák.jelenleg pedig ami engem megdöbbent,hogy a melegek agyműködösét is már annyira vizsgálják,hogy egyszer olyan meggyőző biológiai tényt tudjanak felhozni a melegek védelmére,hogy őnekik az agyuk másmilyen mint a normális embereké,v máshogy működik,meg genetikailag mások,ezeknek is mindnek az a célja,hogy megkérdőjelezzék azt,hogy a homoszexualitás bűn,ahogy azt egyébként a biblia teljesen egyértelműen irja és állítja,hanem az egy olyan dolog amiért az illető nem tehet,tehát legyen már elfogadott az,hogy az ilyen emberek is szerethetk egymást és az legyen erkölcsös elfogadott dolog.sajnálatos módon,ráadásul ezt sok teologus meg egyház már el is fogadja,még biztatja is melegeket,hogy csinálják fertelmes,perverz dolgokat úgy,hogy még csak lelkiismeretfurdalást se érezzenek,stb,szval megdöbbentő h egyes pl katolikus 3 diplomás magyar katolikus hittudósnő bizonygatta,hogy ez már a 21. század meghogy igenis a melegek csinálják csak,homokozzanak,az is belefér a szeresd felebarátodat...stb,de én nem tudom,hogy aki ezt vallja,az hol szerezte a diplomáját,mert vissza kéne adnia,hát nincs tisztában ezek szerint arról,hogy a biblia mit ir a h.szexuális cselekedetekről,hát azt,hogy bűn,kárhozatot von maga után ha nem tér meg belőle az ember.lásd sodoma és gomorra történetét,vagy az ujszöv-ben a pál leveleit,róma de főleg az 1 korintus levelet:akik ilyeneket cselekednek,Isten országának örökösei nem lesznek.napnál világosabb.de azért be akarják bizonyítani,de ugyse fog term.sikerűlni.
2018. júl. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
Miért lett volna ciki? Ez az Ő magánügye minden értelemben.Én sem vagyok NŐS és 33 vagyok na és?:D
2018. júl. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Hú de ciki én még 44 évesen se és se család.
2019. szept. 25. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:

"Végezetül" #34 és 35-nek is, ahogy egyes kommentekre reagáltam-válaszóltam: "...A fő kérdésem mellé azt is hozzá tettem, hogy, mint "rabbi" és "mester" forgolódott az emberek között, és így tanított, és ez nem volt (nem lehetett) valami "normális jelenség", hogy 30 éves rabbi tanít a "városban", és még nem nős(!). Egy rabbi "igazgatja" a népet Isten dolgaira, de úgyanakkor a nép szeretné látni, hogy a családját is tudja igazgatni, és hogyan?

Az akkori zsidó szokásban, kultúrában és elvárásokban az volt az alap, hogy, ha valaki rabbi, tanító, annak legyen családja, legyen nős! ILY környezetben és kultúrában értettem azt, h ciki lehetett, vagy szinte lehetetlenség, h valaki ne legyen nős és családos, ha már rabbi és a nép tanítója az Igére.

(a pesti főrabbi honlapján válaszólt egy kérdezőnek, egy úgyanilyen kérdésre, azt mondván, hogy "képtelenség volt a zsidóságban, egy életerős fiatalember ily korban ne legyen nős, és közben rabbi és mester szerepben jár a nép között.")

2019. szept. 25. 13:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!