Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok! A ti hitetek...

Katolikusok! A ti hitetek szerint az utolsó vacsorán Jézus a saját testét ette és osztogatta, vagy csak a misei ostya Krisztus teste?

Figyelt kérdés
Urunk Jézus elárulásának éjszakáján fogta a kenyeret, hálát adott, megtörte, és így szólt: „Vegyétek és egyétek, ez az én testem értetek. Ezt tegyétek az én emlékezetemre.”
2018. jún. 10. 19:27
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
51%
Pontosan annyira kell ezt a részt szó szerint venni, mint azt, amikor az élő vízről beszél. Sajnos a katolikusok mennek a birka tanítás után, de nem kíváncsiak az élő Istenre. Rossz hír nektek: semmiféle cselekedet nem fog üdvösséget adni, egyik jótettel sem vásárolható meg az örök élet. Aki ezt mondja, hazudik és tudjuk mi lesz a hamis tanító sorsa.
2018. jún. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Valóban, egy emberi tettel sem vásárolható meg az üdvösség, de nem is kell, hiszen Krisztus vére árán már megszerezte számunkra. Ellenben vigyázz, mert az ördögök is hisznek, még is elkárhoznak. Könnyen mondják manapság sokan, hogy "Uram! Uram!" és "Én hiszek!" de ha ez tettekben nem mutatkozik, könnyen az ördögök sorsára jutnak.
2018. jún. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Tisztelettel megkérlek benneteket, hogy csak azok válaszoljanak, akik hisznek abban hogy Krisztus testileg is jelent van az eucharisztiában. Aki nem hisz ebben, az NYILVÁN nem fogja azt gondolni hogy az utolsó vacsorában is jelen volt Krisztus teste...
2018. jún. 11. 16:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!