Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok, Hamarosan gyónni...

Katolikusok, Hamarosan gyónni fogok, és van néhány dolog, amikről nem tudom, hogy bűnnek számít vagy sem?

Figyelt kérdés

Tehát ezekről lenne szó:

Ha valaki elképzel valakit mesztelenül az bűn?

Ha pl. volt egy keksz és megettem, valaki megkérdezte, hogy te etted meg és én azt mondom hogy a Marcsi volt!-az bűn, ha igen, akkor hazugság, rágalmazás vagy mind a kettő?



2018. jún. 11. 13:50
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nem szexuálisan ??csak úgy" gondolkodtam és eszembe jutott, lehet furi de igaz.
2018. jún. 11. 17:27
 12/17 A kérdező kommentje:
?? helyett ,, akartam
2018. jún. 11. 18:04
 13/17 anonim ***** válasza:
20%

"szépen rangsoroltad a bűnöket. Hol van ez a Bibliában?"

Előrebocsátom, hogy ezek nem a római katolikus bűnmeghatározások lesznek, hanem az Isten szerinti, amit a Bibliában Isten szent emberei leírtak.


Egyrészt a 10 parancsolat sorolja fel a bűnöket:


1 hamis istenek, istennők tisztelete imádása, (újszövetségi értelmezés: hamis közbenjárók is idetartoznak!)

2 vallásos képek és szobrok készítése, tisztelete és imádása

3 Isten nevének a hiába felvétele

4 Szombat megtartása (ezt az újszövetségi jézusi értelmezés szerint tegyük, ne a farizeusi értelmezés szerint)

5 szülők felé tiszteletlenség

6 ölés (újszövetségi jézusi értelmezés szerint ok nélküli harag is)

7 paráznaság (ide tartozik az önkielégítés, és a házasság előtti minden szexuális élet, szexuális képzelgés is)

8 lopás, határ elmozdítása

9 hamis tanúbizonyság (ő volt a kekszlopó!)

10 irigység, más tulajdonának a kívánása


Másrészt az újszövetség is beszámol ezekről, csak pár hely a teljesség igénye nélkül:


9

Avagy nem tudjátok-é, hogy igazságtalanok nem örökölhetik Istennek országát? Ne tévelyegjetek; se paráznák, se bálványimádók, se házasságtörők, se pulyák, se férfiszeplősítők,

10

Se lopók, se telhetetlenek, se részegesek, se szidalmazók, se ragadozók nem örökölhetik Isten országát.


Galata 5:

19

A testnek cselekedetei pedig nyilvánvalók, melyek ezek: házasságtörés, paráznaság, tisztátalanság, bujálkodás.

20

Bálványimádás, varázslás, ellenségeskedések, versengések, gyűlölködések, harag, patvarkodások, visszavonások, pártütések,

21

Irígységek, gyilkosságok, részegségek, dobzódások és ezekhez hasonlók: melyekről előre mondom néktek, amiképpen már ezelőtt is mondottam, hogy akik ilyeneket cselekesznek, Isten országának örökösei nem lesznek.


Van még a nyelv bűnei, illetve a meg nem bocsátható bűn, a Szent Lélek káromlása.

2018. jún. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Tudtam, hogy csak a katolikus kisujjból lett kirántva. Majd ti megmondjátok, hogy mi a nagyobb, vagy kisebb bűn. Istent nem akartok játszani? Ja, de az is megy, mikor a bűnöket a papok megbocsátják. Hogy mi lesz ebből...?
2018. jún. 12. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
82%
Jajnemá.. menj a titkos szobádba, és imádkozz, bánd meg a bűneid közvetlenül Istennek. Ez így jó. Csak ne felejtenék el állandóan! csak ne válnának ez alatt teljesen profánná! De szerintem nem ugatok bele más bűnbánásába, mert az nemgyóóó.
2018. jún. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

"Előrebocsátom, hogy ezek nem a római katolikus bűnmeghatározások lesznek, hanem az Isten szerinti, amit a Bibliában Isten szent emberei leírtak."

Légyszi, azt fejtsd ki még nekem, hogy miből gondolod, hogy az itt általad felsorolt Isten szerinti bűnök nem azonosak a Katolikus Egyház tanításával?

Leírod a tíz parancsolatot: ugyanígy tanítja ezt a Katolikus Egyház. Nyisd meg az első válaszomba belinkelt lelkitükröt: ugyanúgy a tíz parancsolat alapján vezet végig. Lapozd fel a Katolikus Katekizmust: végigveszi a parancsolatokat egyesével, magyarázattal.

A többi szentírási rész meg ugyanúgy benne van a katolikus Bibliában.

Ezek mind Isten szerinti parancsolatok. Miből gondolod, hogy a Katolikus Egyház más bűnöket fogalmaz meg?

2018. jún. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
35%
Nehogymár meggyónd ha valakit elképzelsz meztelenül
2019. jún. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!