Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan ertelmezheto Ezsaias 45:7?

Hogyan ertelmezheto Ezsaias 45:7?

Figyelt kérdés

"Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!"


Ez lenne a kalvini kettos predesztinacio alapja azaz Isten eleve karhozatra teremtett bizonyos embereket?


Ez ...vaalhogy ertelmetlen szerintem...De akkor hogyan ertsuk ezt az iget?



2018. jún. 14. 11:22
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:
Nem...Isten jonak teremtett a szabad akarat az amivel kimutatta hogy onzetlen a szeretete mert a szabad akarattal elve eltaszithatjuk a szeretetet...De ezert nem maga a szeretet a hibas ha viszont szabad akarat nelkul teremtett volna minket akkor a szeretet amit kepvisel onzo szeretet lett volna...nem tudom igy menyire erthetobb....
2018. jún. 16. 22:39
 32/44 anonim ***** válasza:

A probléma még mindig az, hogy a szabad akaratból nem következik semmiféle gonoszság, semmilyen rossz. Szabad akarattal szabadon választhatsz a rendelkezésedre álló lehetőségek közül.

Szóval oké, Isten megteremti az embert úgy hogy választhatja őt, vagy nem. Csak épp attól hogy egy ember nem istenhívő, még nem lesz gonosz, nem fog automatikusan gyilkolni meg lopni, stb.

Tehát, minek kellett mindenféle gonoszat teremtenie a világba Istennek? Mire volt ez jó? Miért nem teremtett egyszerűen egy jó világot?

2018. jún. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:

A szabad akarat kovetkezmenye hogy akar eltaszithatod magadtol a jot es ha azt megtetted a jo hianya a rosz...

Hogy miert van ez a lehetoseg? Azert mert a szeretet nem eroszakolja ra magat senkire mivel onzetlen szeretet...ergo megvan a lehetoseg az elutasitasara...nem kell igy csekelekdj de megvan a lehetoseget mindez azert mert e szeretet keptelen az onzosegre elveve tolled a szabad akaratot....Az a vilag amit te irsz szabad akarat nelkuli vilag vagy olyan szabad akarattal rendekezo egyen aki mindig is a jot valasztja...de hat ez volt az edenben Adamek eseteben is csakhogy ok eltaszitottak a szeretetet onkent...es most Kriszut kereszthalala utan lehetosegunk van viszarterni a szeretethez de szinten onkentes dontesnek kell lennie.

2018. jún. 16. 23:05
 34/44 anonim ***** válasza:

"A szabad akarat kovetkezmenye hogy akar eltaszithatod magadtol a jot es ha azt megtetted a jo hianya a rosz..."

Ennek semmi értelme.

Példa, valakinek ajándékot adni jó, valakit kirabolni rossz. De csak mert nem adsz ajándékot valakinek, még nem rabolod ki.

A jónak ELLENTÉTE a rossz, nem pedig a hiánya.

2018. jún. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:

A te peldadnal maradva ha nem adsz ajandekot = elveszed a szabad akaratot megajandekozvan ot azzal hogy nem tud donteni = ez onzzo szeretet... kirabolod = a bun maga

Isten = onzetlen szeretet , ergo van az embernek szabad akarata...A te peldat a jo vilagrol ket esetben allja meg a helyet.

1 nincs szabad akarat de ez onzo szeretetre utal

2. van szabad akarat es az ember mindig a jot valasztja...ez volt Adamek eseteben is azzal a kulombseggel hogy egy adott pillanatban eltaszitottak a szeretetet..


Mint lathatod te az 1 verziot valasztanad...sokszor en is ezen agyaltam hogy hat ize miert van a szabad akarat megadva az embernek mig ra nem jottem hogy Isten keptelen lett volna erre mert ha elveszi a szabad akaratot nincs meg a szeretet onzetlensege benne marpedig Isten = onzetlen szeretet....

2018. jún. 16. 23:41
 36/44 anonim ***** válasza:
Továbbra is azt veszes semmibe, hogy ahhoz hogy önzetlenül szerethess valakit, nincs rá szükség hogy mindenféle gonszság lehetőségét is megteremtsék neked, mint választható opció.
2018. jún. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:
Az onzetlen szeretet hianya mar bunos...ezert adta meg Isten szamunkra a szabad akaratot....az hogy mi egy adot pilanatban eltaszitottuk a szeretetet nem a szeretet hibaja.
2018. jún. 17. 21:03
 38/44 anonim ***** válasza:

Jó, akkor megpróbálom a szeretettel példázni, hátha így megérted.

Isten megteremti az embert, és azt akarja hogy az ember szeresse őt. Erre megadja neki a szabad választás lehetőségét, hogy önként választhasson a szeretet vagy a szeretet hiánya, a közöny között. Erre eddig még akár rá is fogható hogy van benne valami logika.

Viszont Isten megteremti a gyűlöletet is a szeretet mellé, mert... Hát, tényleg, minek? Semmi szükség rá se az önzetlen szeretethez, se a szabad akararhoz. Az egyetlen amit Isten ezzel okoz, hogy megalapoz minden rosszat amit csak bárki is elkövet valaha is.

2018. jún. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 A kérdező kommentje:
Koszi a peldad. Nagyon jo amuigy ott az elteres koztem es kozted hogy te a gyuloleletet teremtettnek gondolod en meg a szeretet hianyanak..te a szeretet ellentetenek mondod en a hianyanak..ezert a szabad akarat mely megemgedi a szeretet elutasitasat megemgedi a gonoszsagot azaz a szeretet hianyt...
2018. jún. 17. 22:09
 40/44 anonim ***** válasza:

Így érthető a zavarod. Viszont ez nem véleménykérdés. A gyűlöletet a szeretet hiányának gondolni egyszerűen tévedés.

Valaminek a hiánya egyszerűen annyit jelent hogy az a valami nem létezik. Soha nem következik belőle hogy valami másnak léteznie kell helyette.

Azaz ha valaki iránt nem érzel szeretetet, ez pontosan annyit jelent hogy nem szereted, közömbös a számodra. Ettől még nem fogod automatikusan gyűlölni.

Vagy talán te tényleg így gondolkodsz? Ha valakit vagy valamit nem szeretsz, akkor azt kizárólag gyűlölni tudod?

2018. jún. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!