Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan ertelmezheto Ezsaias 45:7?

Hogyan ertelmezheto Ezsaias 45:7?

Figyelt kérdés

"Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!"


Ez lenne a kalvini kettos predesztinacio alapja azaz Isten eleve karhozatra teremtett bizonyos embereket?


Ez ...vaalhogy ertelmetlen szerintem...De akkor hogyan ertsuk ezt az iget?



2018. jún. 14. 11:22
1 2 3 4 5
 41/44 A kérdező kommentje:
A kozombosseg egyfajta szeretet hiany a gyulolet mar sulyosabb exzset de mindketto szeretet hianyra vezetheto visza....ugyanaxz mind az ajandek kirablas...mivel nem adsz ajandekot habar jarna ezert ez egyfajta kirablas de nem olyan sulyos mindha meg jol ki is rabolnad az illetot...a kozombosseg nem olyan sulyos mint a gyulolet maga....
2018. jún. 18. 11:47
 42/44 anonim ***** válasza:
Oké, feladom! Ha már így ki kell forgatni az érzelmeket is, hogy valahogy magyarázható legyen a Biblia... Áhh...
2018. jún. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 A kérdező kommentje:
A lenyeget kell megerteni minden a szeetetbol illetoleg annak hianyabol fakad ez a kettoseg a kulcs a megerteshez.
2018. jún. 18. 12:43
 44/44 anonim ***** válasza:
Isten szeret. De nem örökké... Isten megbocsátó, de nem mindig... Isten büntet, övé a bosszú, megmondta. Isten azt mondta, hogy ne ölj, ne ítélj, ne vegyél el semmit mástól, de ezt ő saját magára nem alkalmazza. Érdekes. Vagy nem? Szabad akaratod van, de csak addig vagy fain gyerek, míg azt nem csinálsz, amit Ő jónak gondol. Érdekes az istenképetek. Isten a jó, de elpusztít mindenkit, aki nem azt csinálja, amit ő akar. Ez a szabad akarat? Ő megbocsát, de rendelt egy napon, ahol elsöpör mindenkit, aki neki nem tetszik. Tehát összességében büntet, ítél és nem bocsát meg. Pedig azt mondta, hogy Te bocsásd meg az ellened vétkezőknek, de Ő erre nem képes?
2018. jún. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!