Bűn nem hinni?

Figyelt kérdés
2018. jún. 14. 21:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"A hit nem abban merül ki, hogy elfogadjuk Isten létezését."

Nem is erre gondoltam. Fordítsuk meg a dolgot, hátha úgy érthetőbb.

Ha valakiről nem hiszem el hogy létezik, akkor nem fogom imádni sem.


De nézhetünk egy olyan példát is, hogy tegyük fel, egy hihetetlenül jóságos ember vagyok, aki sosem követ el bűnt. Nem azért, mert parancsolat van például a lopás tiltásáról, hanem mert az én saját értékrendembe sem fér ez bele.

Tehát végső soron a Bibliában leírtaknak megfelelő életet élek, viszont nem hiszek Istenben és nem is imádom őt. Bűnös vagyok és kárhozatra kerülök? Vagy a hitetlenségemtől függetlenül a bűntelen életem elég Isten előtt a kegyelemhez?

2018. jún. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Minden relatív. Vallásosként nem bűn. Ateistaként természetes. Önmagadban nem hinni botorság. Másoknak nem hinni vagy beképzeltség, vagy túlzott gyanakvás.

Szóval attól függ, mit nem.

2018. jún. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"... imádni csak olyasvalakit lehet, akiről azért el is hisszük, hogy létezik."


Ha nem hiszel Istenben, de nem imádsz másokat sem, akkor nem szeged meg az 1. parancsolatot.

Azt is mondhatná, hogy nincs a Földön egyetlen ember, eszme, vagy hatalmi rend, ami miatt érdemes lenne feladni a saját identitásodat, értékrendedet, emberségedet, mindegy mit veszíthetsz emiatt.

2018. jún. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
# 9 Én pedig leírom mégegyszer: nemúgyvan az! :)
2018. jún. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!