Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Református vagyok, de a...

Református vagyok, de a kálvini kettős eleve elrendelést nem tudom elfogadni. Hogyan fogadják ezt a többi reformátusok?

Figyelt kérdés
2018. jún. 15. 10:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Megnyugtatlak...a reformatusok tobbsege arminianus nezeteket vall koztuk en is.A heidergerbi kate is csak az egyszeres predesztinaciot modja ki amit a katolikusok is vallanak...

A reformatus egyhaz halgatolagosan elhagyta mar a kettos predesztinacio tanat, persze vannak reformatusok akik ezt valjak de nagyon kevesen a tobbseg mint irtam arminianus nezeteket vall.

2018. jún. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én is csak akkor tudtam erről a kettős elrendelésről, mikor töriórán hallottam, de a templomban és a konfirmációmon egyszer sem volt róla szó, ez a legtöbb helyről már kikopott szerintem.
2018. jún. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Meghaladták a refik Kálvinnak ezt a téveszméjét- mely minden realizációs erőt megvont az embertől, akinek pedig életében egy erő, egy lehetőség van a potencialitások realizálására. Más szavakkal mondva, hogy istengyermekségéből felnőjön Istenhez.
2018. jún. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Azért a II. Helvét hitvallásban ha nem is szó szerint, de elég erősen benne van ez a tan. Hogy a reformátusok adott százaléka már nem fogadja el, az más dolog. Lássuk be, nem egy túl vonzó tanítás, hogy Isten egyeseket eleve üdvösségre, másokat meg kárhozzatra rendel. Ezt az idők során számos módon próbálták enyhíteni. Például régebben úgy oldották a feszültséget, hogy ha valaki helyes, Istennek tetsző életet él, akkor jó esélye van, hogy ő az üdvösségre rendeltek közé tartozik. Míg aki inkább gaztevő, a kárhozatra rendeltek közé.

Manapság láthatóan többen teljesen tagadják ezt a tant.

2018. jún. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A KETTŐS predesztináció nincs benne se a Helvét hitvallásban se a Heidelbergi kátéban.
2018. jún. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"Isten öröktől fogva elrendelte vagy kiválasztotta a szenteket, akiket Krisztusban üdvözíteni akar"


Ha kiválasztott adott embereket, akiket üdvözíteni akar, akkor feltételezem, hogy kell lennie olyanoknak is, akiket nem akar.

Márpedig szerintem Isten mindenkit üdvözíteni akar, mindenkinek megadta rá a lehetőséget, nem csak egy adott számú csoportnak.

2018. jún. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%

67%

Érdekességként mondom hogy a katolikus Quiercy-i zsinat is tök ugyanezt mondja.

2018. jún. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Igen, ezt már sokszor hallottam, de valóság nem ez.

Ha érdekel a téma, akkor itt olvashatsz egy esszét a kérdéskörről:

[link]

2018. jún. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Az hogy Isten kivalaszt valakiket a zudvossegre nem azt jelenti hogy a tobieket elveti...A tobieknek ott a szbad akarat ..persze a kivalsztottaknak is van de ott ervenyesul Isten elore kivalasztasa is...en igy latom a predesztinaciot mivel nem hinnem hogy Isten roszat teremtett volna...hisz Isten a szeretet az meg nem kepes valakit azert teremteni hogy utanna eltapossa...a szabad akarat mas kerdes..az is a szeretetrol tanuskodik.Megemgedi hogy elengedjuk a szeretetet...a szeretet hianya a bun aminek buntetese az elet hianya azaz a halal...az elet is szeretetbol szuletik...namarmost megromlott vilagunkban sok esetben az elet eroszakbol is letrejon de az eloleny serul is...hisz ha a csaladban nincs szeretet kihat a gyerekre ...
2018. jún. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Az hogy Isten kivalaszt valakiket a zudvossegre nem azt jelenti hogy a tobieket elveti...A tobieknek ott a szbad akarat ..persze a kivalsztottaknak is van de ott ervenyesul Isten elore kivalasztasa is"


Ezt nem érzed igazságtalannak? Hogy van akik készhez kapják az üdvösséget, míg másnak küzdeni kell érte?


Egyébként akiket szerinted eleve üdvösségre válaszott, azok felülbírálhatják Isten ebbéli döntését?


(Egyébként amit megfogalmaztál, már az is kettős eleve elrendelés. Csak annyiban különbözik a kálvini nézettől, hogy a 2. csoport nem lett kárhozatra rendelve. De az általad vallott nézetben is éles határvonal van a két csoport közt.)

2018. jún. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!