Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tud Isten szava segíteni a...

KZitus kérdése:

Tud Isten szava segíteni a hajléktalanokon?

Figyelt kérdés

"Egy veterán, aki az Egyesült Államokban él. Személyes és családi tragédiák miatt 18 évig hajléktalan volt."

"Egy Argentínában élő fiatal ürességet érzett, mert semmi kapcsolata nem volt Istennel. Úgy tűnt neki, hogy az életének nincs értelmes célja. Mivel vágyott rá, hogy választ kapjon a kérdéseire, elköltözött otthonról, de végül fedél nélkül maradt, és a tengerparton kellett élnie. Mély depresszióba zuhant."


hasonló történetek, emberi sorsok sorát lehetne említeni. Vajon reménytelen a helyzetük?

Mit gondoltok erről, akik(aránylag) kényelmes otthonaitokban éltek?



2018. jún. 16. 09:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
83%

Azért változna meg, Zitus, mert most az itteni szereplésed alapján nem vagy igaz ember.

Segítségnek meg nyilván lelki "segítséget" akartál adni neki: magyarán térjen meg, és akkor majd milyen jó lesz neki.

2018. jún. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Kedves Zitus!


Isten emberek által is segít, lásd az elöző oldalon az Ígét amit küldtem. Ha mi megtehetjük, hogy segítsünk akkor tegyül meg, és mindenképpen amit cselekszünk szívből adjuk oda a másiknak, ha ragaszkodunk és nem szívesen adnánk akkor inkább ne, de remélhetőleg az ilyen kevés.

2018. jún. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Azt gondolom, hogy vannak hajléktalanok, akik önhibájukon kívül kerültek ebbe a helyzetbe.

Vannak hajléktalanok, akik saját rossz döntéseik miatt váltak hajléktalanná.


Melyik csoportnak könnyebb segíteni? Mert a szendvicset, a kávét, szóval az étel ideiglenes megoldása a segítségnek, hiszen holnap ismét éhes lesz....

2018. jún. 20. 20:18
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

"Vannak hajléktalanok, akik saját rossz döntéseik miatt váltak hajléktalanná."

És ezek között is vannak olyanok, akik szívesen visszakerülnének a normális társadalomba.

2018. jún. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Még egy dologgal érdemes kiegészíteni a kérdésed, Zitus:

Ha TUD Isten szava segíteni a hajléktalanokon, és MÉGSEM mondja ki ezt a szót - az vajon erkölcsös tőle?

2018. jún. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nehéz körülmények közzé születtem, a családi hátterem alapján most alkohol vagy drogfüggő hajléktalannak kellene lennem. Most van állásom, szeretem a munkámat, van egy pici otthonom Istentől, békességet és boldogságot érzek, mert megismerhettem és befogadhattam az életembe Istent, akinek áldásait minden nap érzem. Amikor látok egy lezüllött vagy nagyon beteg embert akkor még jobban tudom értékelni Isten szeretetét és bőkezűségét, amellyel gondoskodik rólam. Én nagyon hálás vagyok a körülményeimért és maximálisan elégedett is vagyok. Volt idő amikor ítélkeztem a nyomorultabbak felett, mondván biztosan megérdemlik a sorsukat. Ma már nem teszem, mert csak is Isten ismer minden egyes életet, csak is Ő tudja, hogy ki miért él úgy ahogy.

Tegnap jártam egy hajléktalan szállón, csak néhány percig tartózkodtam ott, de a látványon még órák múlva is gondolkodtam és azon is, hogy lehet-e innen valakinek is kikerülni és talpra állni. Isten nélkül semmiképpen. És ezt tudják az alapítvány munkatársai is akik többek között ezt a szállót is fenntartják, mert Istennel együtt végzik a szolgálatukat. Isten áldja őket! Sokszor eszembe jut a Máté 6:33-34, "Keressétek először Isten országát és az ő igazságát, és mindezek ráadásként megadatnak majd nektek. Ne aggódjatok tehát a holnapért, mert a holnap majd aggódik magáért: elég minden napnak a maga baja."

2018. jún. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm jelina72 őszinte szavaidat.

Ma már ritka, kevés az így gondolkodó..

2018. jún. 26. 19:45
 18/19 anonim ***** válasza:

Az USA ban nagyjából négymillió hajléktalan van, vagyis nem nagyon foglalkozik Isten a földi dolgokkal.

Hazánkban is rengetegen vannak, azon meg nem csodálkozom, hogy részegesek, de a többségük csak azóta ilyen, mióta még fedél sincs a feje felett.

Emberi sors, ne hidd, hogy nem járhatsz így.

2018. júl. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Az USA ban nagyjából négymillió hajléktalan van, vagyis nem nagyon foglalkozik Isten a földi dolgokkal."


De igen foglalkozik Isten a dolgokkal. Viszont azt se felejtsd el hogy az emberek kizárják Istent az életükből. Aztán az emberek meg csodálkoznak hogy csak csúsznak lefelé a lejtőn.

Isten kéri azt hogy ne keress munkát, vagy hogy igyál, drogozz? De említhetnénk a bűncselekményeket is. Isten mondja az embereknek hogy ilyesmiket tegyenek?

Természetesen van még más egyéb módja is hogy hajléktalan legyen valaki pl. szerencsejáték által. Ezek többnyire az ember saját döntései alapján történnek meg.

De van olyan eset is amikor viszont nem így van pl. amikor a bank veszi el az ember házát, dolgozik tudna is fizetni csak nem akkora összeget amennyit a bank követel hiszen enni is kell meg fizetni a rezsit.

De mindezek ellenére még ebben a helyzetben is lenne remény ha az ember Istentől kér segítséget. Nem varázsütésre fogja megoldani Isten a problémákat - nem azért mert nem lenne rá képes, hanem azért mert ez által is tanítja az embert - persze ehhez azért elengedhetetlen feltétele a dolognak hogy Isten alapvető része legyen az ember életének.

Aki elutasítja.......

A kérdésre válaszolva!

Igen, Isten tud segíteni a hajléktalanokon is. Nem Isten szava tud segíteni hanem maga Isten a szaván keresztül és még ki tudja hogy hogyan mert az Ő gondolatai nem a mi gondolataink és az Ő utai nem a mi utaink.

2018. júl. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!