Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten meg tudná magát semmisít...

Isten meg tudná magát semmisíteni?

Figyelt kérdés
2018. jún. 16. 23:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
47%
Ez ugyanolyan értelmetlen kérdés mint pl. az, hogy Isten képes-e olyan nehéz követ teremteni, amit ő nem bír felemelni? :)
2018. jún. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Nem, mert nem tud olyan követ teremteni, amit nem tud felemelni. Mindenható, ezért nem képes olyat csinálni, amivel utána ne tudna bármit is csinálni.
2018. jún. 17. 00:07
 3/25 A kérdező kommentje:
Na ezt jól megmondtam.
2018. jún. 17. 00:07
 4/25 anonim ***** válasza:
60%
Az kicsoda?
2018. jún. 17. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Akkor a te értelmezésedben nem mindenható, mivel csak olyat tehet, ami nem logikai képtelenség, vagy nem okoz paradoxont.

A logika keretei között mindenható.

2018. jún. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

igen, I tud lenni és nem lenni is, egyszerre is, és tud sem nem nem lenni és sem nem lenni (a buddhista logikában vannak erre ilyen kifejezések)

- mert ugyan ki korlátozná az Abszolútumot?

2018. jún. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Az utolsó komment elég nagy butaság. Éppen, hogy a logika szerint nem mindenható, hiszen ezek szerint lehet mondani kivételt a mindenhatósága alól.
2018. jún. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%

Nem baj hogy semmi értelme annak, amit írtál hetes?

A legnagyobb, ami elgondolható. Ha tudsz nagyobbat elgondolni akkor Az. Az Abszolútum per definitionem.

Persze minden vulgár-materialista nagyobbnak hiszi magát az Abszolútumnál - ez a lényegük- és ebből eredően korlátozni kívánja, lehülyézve másokat.

2018. jún. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Nem hülyéztem le senkit és nem korlátoztam senkit, még csak állást sem foglaltam a kérdésben. Csak azt mondtam, hogy az az előző komment pont, hogy nem a logikáról szólt.


Értem, hogy az olyan szavak használatától, hogy abszolútum, meg vulgár-materialista egy kicsit okosabbnak érzed magad, de abba amit írtam ne gondold bele a saját elméleteidet.

2018. jún. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Istennél semmi sem lehetetlen, szerintem olyan követ is tudna teremteni amit utána nem bír felemelni. Mi értelme lenne? Önmegsemmisítés esetén meg minden megszűnne: "Minden általa lett, és nála nélkül semmi sem lett, ami lett". Miért tenné?
2018. jún. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!