Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik katolikus ünnepkörhöz...

Melyik katolikus ünnepkörhöz kapcsolódnak az alábbi egyházi szövegek?

Figyelt kérdés

Énekkari koncert(ek)hez szeretném kötni őket, azonban sajnos nem mindegyikben vagyok biztos, hogy mikor célszerű előadni. (Pl. karácsonyi koncert, húsvéti koncert, stb...)

Ha valaki, aki jártasabb a katolikus ünnepkörökben leírná nekem, nagyon hálás lennék :).

Mindháromhoz vannak egyházi témájú művek, amiket szeretnénk előadni.

Előre is köszönöm!


1. Ave verum corpus (Üdvözlégy, szent test)

2. 42. zsoltár: Sicut cervus (Mint szarvas hűs vízforrásra)

3. Mert isten úgy szerette a világot.



2018. jún. 19. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Urnapja/ kormenetek
2018. jún. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha beütöd a Google-ba, akkor pl. az elsőnél ezt kapod:


Ave verum Corpus natum (lat. 'Üdvözlégy, szent Test'): verses antifóna az Oltáriszentséghez. - A hagyomány szerint VI. Ince p. szerezte. Eredetileg az Úrfelmutatás magánimádsága volt, s először fr., ném. és ang. földön terjedt el. Énekelték az →Adoro te devote után antifónaként is. Guéranger szerint a Sanctus tropusának tekinthető. Gregorián dallama 6. tónusú. Többszólamú feldolgozásai közül legnépszerűbb Mozarté.

2018. jún. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően mind Oltáriszentség-ének, így Úrnapján, de végül is bármely vasárnap lehet énekelni, mert minden szentmisében ünnepeljük az Úr Testét és Vérét.
2018. jún. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sejtettem, hogy a szentségimádáshoz kapcsolódnak, csak azt Bem tudtam, hogy az mikor van.
2018. jún. 21. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!