Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretném megismerni Istent,...

Szeretném megismerni Istent, mit javasoltok hova járhatnék?

Figyelt kérdés
Szervusztok. A hova járhatnék kérdés alatt azt értem, hogy melyik egyházban, gyülekezetben volna érdemes eljárni, azon felül, hogy a Bibliát olvasom. Rengeteg egyház van, és annyira megosztóak a vélemények. Mely egyházak, amiket javasolnátok, és melyek, amiket inkább kerüljem el?
2018. jún. 23. 18:18
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
0%

Isten a szavában konkrétan ír ismertető jeleket arról, hogy milyen imádatot vár el, és kik azok akik azt rendszeresen, világméretekben egységesen gyakorolják.

Ez alapján neked kell meghozni a döntést. Más nem dönthet helyetted.

2018. jún. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem ami szóba jöhet az a katolikus, ortodox, reformatus, evangélikus, baptista, pünkösdi. Pünkösdi alatt a Magyar Pünkösdi Egyházat értem. Szerintem ezeket lenne érdemes elsősorban megnézni. Nézz meg minél több helyet, és kérd Isten vezetését. A szentháromságtagadókat meg kerüld el.
2018. jún. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
34%
Római katolikus templomba járj...
2018. jún. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
#3 és a görög katolikus mért nem jó?
2018. jún. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló. Konkretizálnád, kire, vagy kikre gondolsz? mert a többeik kifejtették felsorolásban, így nem tudom érteni, mit szeretnél mondani. Köszönöm.
2018. jún. 23. 18:28
 6/36 anonim ***** válasza:
86%
#5, az első a jehova tanúira gondolt, szerinte csak ők mutatnak be "tiszta imádatot". -.-
2018. jún. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
91%
Tökéletes az is kedves #4!
2018. jún. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Én eddig annyit tudok, hogy Jézus Krisztus van a kereszténység középpontjában, és hogy ő felé kell nyitni. Sajnos kevés információval rendelkezem, tehát tévedhetek. A Jehova ő kicsoda, és miért nem Jézust kell szolgálni?
2018. jún. 23. 18:36
 9/36 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!


A klf gyülekezetekbe járás segítségével megtanulhatod a hívektől, hogy az ő egyházuknak milyen istenképe van. Ha ez számodra elegendő, járj gyülekezetbe, igazából mindegy, melyikbe. Minden egyház azt állítja, hogy az ő istenképe kizárólagosan tökéletes.


Ha Isten érdekel, akkor a misére/istentiszteletre/nyájba/egyházi eseményekre járásnál többre lesz szükség. Megér neked egy kicsit tisztábban látni? Bele mersz nézni a fénybe? Elbírod a közelségét?

2018. jún. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
0%

A Bibliával van egy baj. Annyiszor fogalmazták át meg fordították félre, hogy amit ma a kezedbe vehetsz, köszönő viszonyban is alig áll az eredetivel.


Azt javaslom, mert én is így értettem meg a Bibliát, hogy látogass el a krisnásokhoz, és hallgasd meg az ő tanításukat a Bhagavad-gítáról. Pesten, Debrecenben, Somogyvámoson és még számos más helyen vannak kitűnő asramok, ahol minden héten van nyilvános program, de akár naponta is részt vehetsz a közösség életében. Nem kell rögtön leborotválnod a fejed és asztalterítőbe öltöznöd, ezt senki nem várja el, mint ahogy a keresztyéneknél sem kell mindjárt szerzetesnek állnod. A Gíta teljesen ugyanazt mondja el, mint a Biblia, de mivel megírása óta változatlan formában van, az eredeti szanszkrit szöveget fordítják és magyarázzák, sokkal közvetlenebb és pragmatikusabb megértést biztosít. Nincsenek töredékes, nehezen érthető szövegmaradványok, aminek már rejtély az eredeti célja.


Én 14 évesen reformátusként konfirmáltam, de azon kívül, hogy érdekes volt, nem igazán győzött meg semmiféle Isten létezéséről. Egészen addig buzgó ateista voltam, míg egy barátnőm el nem rángatott a Hare Krsna közösségbe azzal, hogy nagyon jó ott a kaja. (Aláírom: a mai napig imádom, meg is tanultam főzni őket.) Ott, az előadásokat hallgatva világosodott meg, hogy mit is akart mondani a Biblia, amit nem tudott megértetni sehogyan sem.

2018. jún. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!