Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretném megismerni Istent,...

Szeretném megismerni Istent, mit javasoltok hova járhatnék?

Figyelt kérdés
Szervusztok. A hova járhatnék kérdés alatt azt értem, hogy melyik egyházban, gyülekezetben volna érdemes eljárni, azon felül, hogy a Bibliát olvasom. Rengeteg egyház van, és annyira megosztóak a vélemények. Mely egyházak, amiket javasolnátok, és melyek, amiket inkább kerüljem el?
2018. jún. 23. 18:18
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
Mivel én református vagyok ezért nyilván ezt ajánlom de mehetsz katolikus egyházba is.Csak jehovás ne legyél ez a lényeg :D
2018. jún. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
Tudod mit? Ülj le, csendesedj el és egyszerűen kérdezd meg Istent. Komolyan. Annyi hülyeséget hordanak össze az emberek a saját tapasztalatuk, életük és személyiségük alapján, hogy az ember csak a fejét fogja. Isten oda fog rakni téged, ahol neked a legjobb. Had döntse el ő, hogy ez melyik. Jehova tanúit meg felejtsd el, ők nem ismerik az Urat. Egy női nevet imádnak, egy kitalált szót mantráznak és egy szervezet agybeteg tanításait követik vakon. De Istent nem ismerik.
2018. jún. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
Kedves 10. Válaszoló. Nem soka tudok de azt igen, hogy ha a Biblia közli az igazságot, és elvétem az utat, másfelé megyek, akkor elkárhozok. Ha viszont tévedek, és nem a Biblia közli az igazságot, hanem mondjuk a Bhavagad Gita, akkor legfeljebb újra születek, egy új testben. Megéri kockáztatni? Úgy érzem, hogy nem.
2018. jún. 23. 20:44
 14/36 anonim ***** válasza:
9%

Zsoltárok 83:19.

2Mózes 6:3


Jézus nem egyenlő a Teremtő Istennel.Jézus, az új szövetség követe, a régi szövetséget Jehova, Jézus teremtő Atyja az Izraelitákkal kötötte, törvények alapján.

Jézus mint felkent messiás király, azért jött, hogy betöltse Istentől kapott szerepét. Vagy is, hogy megszentelje Isten nevét, és letegye életét, Ádám utódaiért.

Ezért mielőtt emberként megszületett, Az Atyja Jehova kitanította, hogy mit mondjon, mit tegyen, amikor a Földön elkezdi a feladatát.

Sem Jehova, sem a Fia Jézus, nem hozott létre vallásokat, ami megosztottságot idéz elő az emberek között.

Isten egy erkölcsi alapot állított fel az emberek számára, amit mindenkinek egységesen kell betartani. S ebben nem hagyott jóvá tanításbeli eltéréseket. Jézus tanítása szerint minden nemzetből választ embereket, hogy betöltsék azt a szerepet, megteremjék azokat a gyümölcsöket, amit a valamikori választott nép elutasított.

Ezért ahogy Jézus is kijelentette, hogy elvesztették Isten előtti választottságukat, és olyan minden nemzetből valóknak adja, akik egységesen helyes imádatot mutatnak be Istennek.

Jézus nem azért jött, hogy Istenként imádják. Soha nem volt Isten, és nem is lesz az, mivel maga is az Atyja Jehova éltető ereje által él.

2018. jún. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
92%

"Soha nem volt Isten, és nem is lesz az, mivel maga is az Atyja Jehova éltető ereje által él."

Kedves 25%-os Tanú!

Hidd el, nem ártana, ha néha az Őrtorony helyett a Bibliát is a kezedbe vennéd!

"Mert a miként az Atyának élete van önmagában, akként adta a Fiúnak is, hogy élete legyen önmagában" János 5:26

2018. jún. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
Kedves 14. válaszoló. Továbbra sem értelek. Engem gyülekezet érdekelne. Felsoroltak sokan gyülekezeteket, te melyik közé tartozol? Megkérdezhetem, miért nem válaszoltál eddig erre az egyszerű kérdésre.
2018. jún. 23. 22:10
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

Próbálkozz a történelmi egyházaknál, katolikus, ortodox, evangélikus és református. Én ebben a sorrendben javaslom, ha szeretnél többet is megnézni. Látogass meg miséket, istentiszteleteket, bizonyra lesz közelben templom.


A 25%-os jehovás, nos őket érdemes kerülni.


Egyébként a keresztény hit összefoglalója a Hitvallás, ha ezt az adott egyház elfogadja teljes mértékben, akkor olyan nagy gond nem lehet velük. Az alábbi oldalon olvashatod a Hitvallás mind két verzióját:

[link]


Szépen párhuzamban mutatja az Apostolit és a Nicea-konstantinápolyi-t

2018. jún. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
0%
Inkább messzire kerüld el az egész vallásos mizériát. Boldogabb leszel, ha ezt a sok idiótát kihagyod az életedből. o.O
2018. jún. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 követ62 ***** válasza:

Akkor ne a gyakorin tedd fel a kérdésed, hanem Istennek imában.

Legyél kitartó és türelmes. Várd meg amig Ő ad választ.

Kérd, hogy értsed a válaszát, hogy felismerd az adott helyzetben a választ.

Majd lépd is meg.

Hasznos hozzá a Biblia olvasása és persze az ima, mert ez jelenti: kapcsolatban lenni Istennel.

2018. jún. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
0%

& 15


Jézusnak ez a kijelentése, nem azt jelenti, hogy nem függ az Atyjától, és Isten lett belőle, mert elvégezte a megváltói teendőit.

Ahogy Ádámból sem lett Isten, mert evett a fáról.


Jézus Krisztus esetében azt jelenti, hogy két különleges képességet kapott Istentől: egyrészt lehetővé tudja tenni az emberek számára, hogy elnyerjék Jehova helyeslését, másrészt hatalma van arra, hogy életre keltse a halottakat.


Miért is?

Mielőtt ezt a figyelemre méltó kijelentést tette, így szólt: „Bizony, bizony mondom nektek, aki hallja a szavamat, és hisz annak, aki küldött engem, örök élete van. Itt is az Atyára terelte a figyelmet.

Jézus itt arra a kivételes hatalomra utalt, amelyet az Atyától kapott, és amely által megadhatta az embereknek, hogy Isten előtt elfogadható állapotban legyenek


Atyához hasonlóan a Fiúban is megvan az élet ajándéka, de Jézus esetében nem a képesség, hanem a halála által.

2018. jún. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!