Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudtok bűnbocsánatkérő imákat?

Tudtok bűnbocsánatkérő imákat?

Figyelt kérdés

Tudom hogy hibás és bűnös vagyok,mert veszekszek néha a tesómmal meg néha szoktam káromkodni meg ilyesmi.Nem öltem még embert,meg nem csaltam meg a páromat szóval ilyeneket nem csinálta,de szoktam néha hazudni


Meg vagyok keresztelve és hiszek Istenbe,még meg tud bocsátani??És ha igen hogy kel??



2018. jún. 24. 21:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nem vagy elveszett ember, ha bűntudatot érzel és megbánást a rossz dolgok miatt. Nem kell szóról szóra betanult imákat mondogatnod Istennek. Egy emberi szülő is jobban örül annak, ha a gyermeke őszinte gondolataival fordul hozzá, mint ha betanult szöveget mondana. Egyszerűen mondd el imában Istennek ezeket a dolgokat, amiket megbántál. Kérd a bocsánatát. És próbálj meg megváltozni, hogy ne kövesd el újra ezeket.
2018. jún. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!

Arra még nem tudtam választ kapni hogy milyen bűnbocsánatkérő imákat tudtok!

2018. jún. 25. 07:43
 13/20 A kérdező kommentje:
#1-es és #11-es Nektek köszönöm a legjobban a válaszokat!
2018. jún. 25. 07:46
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok. Mivel azt mondtad, hogy evangélikus vagy, ezért nincs olyan hogy bűnbocsájtó ima. De ilyen a Bibliában sincs. Jézus az apostolainak adott hatalmat bűnök feloldozására, Jakab levélben pedig a közösségi gyónást olvashatod, aminek egyik változatát gyakorolja felekezeted. Persze egyik sem ér semmit, ha nem bánod bűneidet őszinte szívvel.

Ha nagyon akarsz valami imát, akkor imádkozd el az 50. zsoltárt, de ez nem helyettesíti a korábban említett dolgokat.


Igyekeztem felekezetedhez illő választ adni. Ha pl. katolikus lennél, akkor azt mondtam volna, hogy szentgyónást kell végezned.

2018. jún. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Csak hogy valaki válaszoljon is a kérdésre, Dávid egyik zsoltárát hoztam, szerintem nagyon szép bűnbánati ima.


"Könyörülj rajtam kegyelmeddel, Istenem, töröld el hűtlenségemet nagy irgalmaddal! Teljesen mosd le rólam bűnömet, és vétkemtől tisztíts meg engem! Mert tudom, hogy hűtlen voltam, és vétkem mindig előttem van. Egyedül ellened vétkeztem, azt tettem, amit rossznak látsz. Ezért igazad van, ha szólsz, és jogos az ítéleted. Lásd, én bűnben születtem, anyám vétekben fogant engem. Te pedig a szívben levő igazságot kedveled, és a bölcsesség titkaira tanítasz engem. Tisztíts meg izsóppal, és tiszta leszek, moss meg engem, és fehérebb leszek, mint a hó. Engedd, hogy vidámságot és örömöt halljak, és megújuljanak tagjaim, amelyeket összetörtél. Rejtsd el orcádat vétkeim elől, töröld el minden bűnömet! Tiszta szívet teremts bennem, Istenem, és az erős lelket újítsd meg bennem! Ne vess el orcád elől, szent lelkedet ne vedd el tőlem!"

(Zsoltárok 51:3‭-‬13)

2018. jún. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

#9

Az 1950-s és 60-s években Amerikában újra írták a tankönyveket és telerakták az evolúcióval a teremtéstörténettel szemben, a kereszténységet felváltotta a materialista világnézet, 1963-ban egy átlagos amerikai tankönyvben 33ezer szó szólt az evolúcióról míg tíz évvel azelőtt csak 2-3ezer. 1963-ra már az imádság is eltűnt az iskolákból. 1963 után megugrott a házasság előtti szex minden korcsoportban, a 10-14 éves nemi betegek száma 385%-al nőtt, a házasságon kívüli terhességek száma 553%-al nőtt, minden harmadik gyerek házasságon kívül született. 2300%-al nőtt a gyerekek elleni erőszakos cselekmények száma, a drogosok 6000%-al lettek többen, a gyilkosságok száma 995%-al nőtt. Hát ez az igazi agymosás és változás!

(magyarországi adataim nincsenek, de nyilván hasonlóak lehetnek)

2018. jún. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"1963-ban egy átlagos amerikai tankönyvben 33ezer szó szólt az evolúcióról míg tíz évvel azelőtt csak 2-3ezer."


Gyakran egy átlagos tankönyvben összesen nincs 33ezer szó. Akkor miként szólhat egy könyvben 33szó az evolúcióról?

Azt meg kétlem, hogy a matematika,, fizika, irodalom, nyelv, ének, stb.. tankönyvekben egyáltalán említés szintjén szerepeljen az evolúció. Szal kevesebbet kamuzz.

2018. jún. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

#17

Most olvasok egy könyvet, a mérete kicsit kisebb az A5-s szabványnál, az egyik oldalán 340 szót számoltam. 262 oldalas a könyv. Ez több, mint 89 ezer szó. Vagy nem jól számoltam? Úgy gondolod, hogy nem lehet egy tankönyvben 33 ezer szót leírni egy témáról?

Gondolkozz mielőtt te írsz valótlanságokat vagy hazugnak nevezel valakit. Az állításomat a fenti számolással te is ellenőrizhetted volna, nem kell mindjárt ész nélkül indulatból vádaskodni, mert könnyen nevetségessé válhatsz.

2018. jún. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Én már olvastam 1000+ oldalas könyvet is, de mi köze a témához? A következőt állítottad:


"1963-ban egy átlagos amerikai tankönyvben 33ezer szó szólt az evolúcióról míg tíz évvel azelőtt csak 2-3ezer."


Csupán a kíváncsiság kedvéért előkerestem a régi gimis biológia könyvet, ami kb 150 oldalas, 2002-es kiadás. Nagyjából minden oldal felét képek teszik ki. A biolgóia tárgy nagy részét nem az evolúcióról szól. Sőt a 11. osztályosban (ezt találtam meg) még csak szó se volt róla. Gondolom egy átlagos amerikai tankönyvben sem lehet nagyon más a helyzet. Legfeljebb az ismeretanyag kevesebb bennük, ismerve az ottani oktatás alacsony színvonalát.


Tehát egyszerűen leírtál egy nyílvánvaló hazugságot.


Ráadásul nem is azt állítottad, hogy egy átlagos biosz könyv szólna az evolúcióról túlnyomó részben, hanem egy átlagos tankönyv, ami ugye minden tantárgyat magában foglal.

Erről pedig még a vak is látja, hogy hazugság. Egy irodalom vagy földrajz könyv miért szólna az evolúcióról? Ráadásul 33ezer szóval.

2018. jún. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

A többi adat amit leírtam nem nyilvánvaló hazugság?


Tudod, mindegyiket egy amerikai előadó előadásából vettem. Tudod ő ezeket tényekként közölte a hallgatósággal, nem pedig feltételezések alapján mondott valamit. Örülök, hogy te többet tudsz az amerikai valóságról, mint egy amerikai állampolgár.

2018. jún. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!