Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a Zsidók...

Mi a véleményetek a Zsidók Jézusért nevű szervezetről?

Figyelt kérdés
zsidók jézusért,zsidók,szervezet

2018. júl. 14. 23:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A Zsidólevél nem tartalmazhatja a jehova nőnemű műszót, mivel akkor még nem létezett. Miért hamisítod a Bibliát, tanú?
2018. júl. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Keresztyénként nyilván támogatok egy ilyen kezdeményezést.

Egyszer beszélgettem egy aktivistájukkal, és amit sajnáltam hogy a szentségeket nem gyakorolják (talán a keresztséget igen, de nem emlékszem már).

2018. júl. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Nekem sem fér a fejembe hogyan lehet ötvözni a Mózesi törvényt hogy szemet szemért és fogat fogért Jézus azon tanitásával hogy Szeresd felebarátodat úgy mint saját magadat illetve imádkozz üldözőidért.. Hát szerintem a 2 Jézustól származó idézet sem a zsidókat jellemzi különösebben tekintve hogy nekik mindenki GÓJ és eggyértelműen provokativ a célzata,Ők meg a Szentek Szentjei akiket mindig mindenki csak bántott,na persze...
2018. júl. 15. 21:19
 14/16 anonim ***** válasza:
Jézus semmi olyat nem mondott vagy tanított, amit őelőtte már nem mondott volna egy másik nagy zsidó tanító, ez is bizonyítja, hogy még véletlenül sem új vallást akart alapítani, hanem a zsidó vallást megreformálni. Maximum a hangsúlyt tolta el másik irányba, de az alap tanítása semmi lényegesben nem különbözik a standard zsidó tanítástól. Magyarán szólva keresztény szempontból még értelmezhető a "Zsidók Jézusért" nevű szervezet. Én inkább zsidó szempontból tartom problémásnak, mivel a mi hitünk szerint nem teljesítette Jézus a próféciákat.
2018. júl. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Amúgy kérdező, nagyon keveset tudsz a zsidó vallásról. Ha hiszed ha nem, a "goj" szó semmi pejoratívat nem tartalmaz, annyit jelent, hogy "nép". A Tóra több helyen Izrael népét is "goj"-ként emlegeti. Az, hogy ellenezzük a vegyes házasságokat, és a nem-zsidók bizonyos vallási rituálékból (ilyen elég kevés van) ki vannak zárva, ne is haragudj, de nálatok keresztényeknél sincs másképp. Szerencsére a keresztények többsége nem ennyire szűklátókörű, mint te, mi mindig kitűnően kijöttünk a helyi keresztény felekezetekkel, legyen az katolikus, református, evangélikus, stb..., sőt rendszeresen szoktunk közös programokat is szervezni, amik mindig jó látogatottságúak. A titok egyszerű, soha nem azt nézzük, hogy mi az szétválaszt, hanem azt, ami összeköt. Erre ugyan még nem volt példa nálunk, de tulajdonképpen a közös istentisztelet is kivitelezhető, persze megfelelő odafigyeléssel.

Bár tudom, hogy téged a leírtak nem hatnak meg, fontosnak tartottam leírni, hátha más hasznát látja. Tulajdonképpen rettenetesen sajnálom az olyan keresztényeket mint te, nem lehet egyszerű egy ilyen ellentmondásban élni, hogy gyűlölöd (vagy minimum lenézed) azt a kultúrkört, amelyből a TE megváltód érkezett, és azt a vallást, amiben Ő hitt, és aminek a megreformálásáért az életét adta.

2018. júl. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az inteligens Válaszokat az utolsótól eltekintve ami egyrészt becsmérlő másrészt pedig hazugság is egyben.

15.Válaszoló.Nem vagyok szűk látókörű és bármikor eljöhetsz bármelyik istentiszteletre,bármelyik református templomba illetve más felekezethez is,hogy én elmehetnék egy zsinagógába abban nem vagyok biztos.Próbáltam már bemenni egyszer Budapesten és hiába viseltem kipát egyszerűen elküldtek....Ennyit arról ki a toleráns és a közös értékek jelentőségéről.Jézusra visszatérve azt álitod ő megpróbálta megreformálni a zsidó vallást? Mondjuk ennek minden ellentmond ideértve a megkeresztelkedést is.Jézus soha nem beszélt körülmetéllésről például és azt is elfelejtetted emliteni hogy kik adták őt hóhérkézre és miért tették amit tettek gondolom nem véletlenül történt ez a felejtés.

2018. júl. 16. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!