Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Iszonyodhat, irtózhat, viszoly...

Iszonyodhat, irtózhat, viszolyoghat valakitől egy katolikus pap?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom - és az Egyház is ezt tanítja -, hogy a pap alter Christi, második Krisztus. Úgy kell viselkednie, élnie, gondolkodnia, mint ahogyan AZ viselkedett, élt és gondolkodott a földi tartózkodása alatt, AKIT képvisel.

Egy pap nem lehet kirekesztő gondolkodású, rasszista, homofób stb. Mégis ismerek sajnos szeretetlen viselkedésű papokat. Amikor az egyiktől segítséget kértem, és bevallottam neki, hogy homoszexuális vagyok, egy fél méterrel távolabb tolta a székét tőlem. Amikor vizet kértem tőle inni, viszolyogva nyújtott felém egy vizespoharat (szerintem a távozásom után kidobta, nehogy AIDS-et kapjon), és amikor elbúcsúztam tőle, nem nyújtott kezet, az én kinyújtott kezemet pedig nem fogadta el. Már elnézést, de milyen pap az ilyen? Egyáltalán: milyen keresztény ember az ilyen??? A keresztényeknek mindenkit a keblükre kell ölelniük, a Mester ezt így tanította. Amúgy én - bár a saját nememhez vonzódom - még sose voltam férfival, tehát nem értem, miért viszolygott tőlem (kiült az arcára a masszív viszolygás, iszony). De még ha olyan homoszexuálissal is találkozik, aki egyik ágyból a másikba repked, attól sem szabadna viszolyogni egy papnak. Hiszen azért pap, hogy mindenkit szeressen. Naiv lennék? Csak azért, mert készpénznek veszem a Szentírást, és a papoktól is elvárnám, hogy a Mesterhez méltóan viselkedjenek? Olvasták a papok az evangéliumokat? Olvasták, hogy Krisztus kikkel ült le egy asztalhoz, kikkel étkezett együtt?



2018. júl. 17. 06:30
1 2 3 4
 11/33 szp72 ***** válasza:
87%

Az iszony és az undor emberi dolog. Bizonyára te is undorodsz valamitől, valakitől. Ha valaki beleesne a pöcegödörbe és éppen kimászott bizonyára nem sietnél megölelni. Vagy egy gennyes rothadó húsú fertőző leprást.


Pap létére talán már el kellett volna jutnia odáig, hogy ha ilyen szituációval találkozik ne undorodjon vagy legalább ne mutassa. Minden undort szokni kell, illetve bele kell éreznie, hogy a bűz és a mocsok, a genny és a rothadás vagy akár egy nemi eltévelyedés mögött egy szerencsétlen ember áll.


Azt hiszem Sziénai Szent Katalinról olvastam, hogy szégyellte hogy undorodik a gennyes betegektől, s undorát legyőzendő elhatározta, hogy összegyűjt egy pohár gennyet majd megissza. A történet vagy legenda szerint Isten értékelte az elhatározását, de mégsem kívánta, hogy gennyet igyon és így az egy csodálatos ízű folyadékká változott, mindenesetre az undora megszűnt.


Nos kedves kérdező nem vagyunk még mindnyájan ilyen szinten ezt meg lehet érteni. Továbbá a homoszexuálisok nehezen tudják felfogni, hogy miként lehet ettől ennyire undorodni. Emlékszem, amikor gyerekoromba először hallottam erről, s elképzeltem, hogy két férfi ölelkezik, csókolózik, simogatózik, s átjárt az iszonyatos undor s a felháborodás, hogy tényleg ez egyáltalán létezik, van akinek ez egyáltalán megfordul a fejébe. Nehezen tudják elképzelni, hogy sokan inkább választanánk valamilyen végtagjuk elvesztését, vagy akármilyen sérülést csak ne egy ilyen megalázó ferde vonzalmat.


Úgy látszik ez a pap még csak itt tart. Én személy szerint szintén érzek még egy kis undort, ha nem is akkorát, mint régen s megtanultam azt sem kimutatni. Bízok abban, hogy a keresztényi szeretet még tovább visz az úton.

2018. júl. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
0%

11


Te még mindig meg tudsz lepni (Na jó, azok után, hogy te csak az isteni büntetéstől tartva nem lopsz/gyilkolsz, és még így is erkölcsösnek tartod magad, valójában már nem)


Azért egy normális, egyszerű embert (aki éppen a saját nemét szereti) egy szarral beborított emberhez hasonlítani, azért ez durva! Tipik buta keresztény okoskodás.

2018. júl. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 szp72 ***** válasza:
92%

@ Azért egy normális, egyszerű embert (aki éppen a saját nemét szereti) egy szarral beborított emberhez hasonlítani, azért ez durva!


Mondtam, hogy egyeseknek nehéz elképzelni, de ez a rög valóság. Ha megkérdezed a saját ürülékükben fetrengő önmagukat lehúggyozó alkoholistákat, bizonyára ők se értik, hogy lehet ettől undorodni, nekik ez a mindennapi állapot.

2018. júl. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
33%
Jézus azért jött, hogy a bűnös embereket megkeresse és meggyógyítsa, a bűnökkel soha sem értett egyet. A Bibliában fehéren-feketén le van írva, hogy kik örökölhetik Isten országát és kik nem. A homoszexuálisok az utóbbiakhoz tartoznak. Egy keresztény nem lehet homoszexuális, mert a kereszténység nem azt jelenti, hogy hiszek Istenben (a démonok is hisznek), hanem megváltozott gondolkodásmódot és megváltozott életvitelt, amit Isten magas erkölcsi mércéjéhez igazítunk. Isten a legnagyobb bűnökből, a legnagyobb nyomorúságokból is ki tud szabadítani ha őszinte szívvel kéred a segítségét.
2018. júl. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
6%
Tipikus agyatlan keresztény gondolkodás. Kevesebb idióta meleget ismerek, mint idióta keresztényt. Na ehhez mit szó
2018. júl. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
92%
Azért vagyunk agyatlanok, mert nem bírjuk gyomorral, ahogy két férfi egymást elégíti ki? Ezért??? Ja, hogy akkor te vagy az etalon és csak az a normális, aki ugyanúgy gondolkodik, ahogy te? Hát ez elég agyatlan hozzáállás.
2018. júl. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
4%
Amíg nem téged akar magáévá tenni addig kinek árt? A vallás egy nehezen gyógyítható pszichés betegség. Hamarosan eltűnik, és a homofóbok is kevesebben lesznek. :)
2018. júl. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Úgy látszik, a drága vérkeresztény (vagy vérkatolikus) válaszolók többsége nem tud olvasni vagy szöveget értelmezni. A kérdés magyarázatában ugyanis leírtam, hogy soha nem voltam férfival, csak a hajlam van meg bennem. Ezt a hajlamot eddig kordában tartottam (éppen a katolikus hitemből merítettem hozzá erőt, pedig kutya nehéz volt, és nem egyszer környékeztek meg kísértések). Tehát nem voltam soha férfival, hozzá sem értem soha férfihoz, énhozzám sem ért soha férfi. Na ezért nem értem, miért viszolygott a pap. (Aki amúgy nem öregember volt, hanem fiatal, nemrég szentelt káplán.) Mert elmondtam neki, hogy soha, semmikor nem követtem el bűnt. Tiszta maradtam. Mégis viszolyog??? Mégis húzgálja a száját? Mégis arrébb tolja a székét? Mitől félt? Attól, hogy rá fogok ugrani??? Jaj, szegény! Azért a heteró férfiak sem ugranak rá a rondább nőkre. Ugyanígy a meleg férfiak sem ugranak rá a rondább férfiakra. Fel nem foghatom, miért rántotta arrébb a székét. Nem fér a fejembe. Ja, és a nagyszerű tanácsát még el sem mondtam! A drága pap azt tanácsolta, hogy nősüljek meg, s majd a házasságban lassanként, fokozatosan megváltozom. - Atya, azt mondod, éljek hazugságban? - kérdeztem vissza, mivel nem akartam hinni a füleimnek. - Jaj, nem szabad ilyen sarkosan fogalmazni - válaszolta ő. - Keress egy lányt, akit elég türelmesnek látsz ahhoz, hogy megvárja, amíg a házasság alatt hozzáédesedsz. Persze nem kell azonnal kipakolnod a kártyákat, nem kell sietned a kártyák kirakásával, mert akkor egyetlen lány sem fog nőül menni hozzád. - Normális az olyan ember, aki ilyen tanácsot ad egy melegnek???
2018. júl. 17. 19:40
 19/33 A kérdező kommentje:
Ezt eddig nem akartam leírni, de most már mindegy: elmondom ezt a részletet is. Volt egy pont a beszélgetésben, amikor - szégyen, nem szégyen - elsírtam magam. Pont azért sírtam el magam, mert szeretem Krisztust. A pap nem rendült meg, nem érzékenyült el, nem fogta át testvéri öleléssel a vállamat, hogy megvigasztaljon, egyáltalán nem is vigasztalt. Egy pók hidegségével figyelte a vergődésemet. Részvétlenül, rideg, rezzenéstelen arccal bámult rám, miközben én a könnyeimmel küszködtem.
2018. júl. 17. 20:07
 20/33 anonim ***** válasza:
85%
No, megtudtam privát, hogy a homoimádó meg a kövérektől hányik. Ugye, hogy ugye? :))) egyszerű a képlet: ez az undorító dolog annyira fogva tartja őket, hogy bármi áron csinálni akarják, miközben tudják, hogy nem természetes és igen van, aki meg tőlük okádik, de mivel képtelenek abbahagyni, ezért inkább folyamatosan támadnak.
2018. júl. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!