Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Iszonyodhat, irtózhat, viszoly...

Iszonyodhat, irtózhat, viszolyoghat valakitől egy katolikus pap?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom - és az Egyház is ezt tanítja -, hogy a pap alter Christi, második Krisztus. Úgy kell viselkednie, élnie, gondolkodnia, mint ahogyan AZ viselkedett, élt és gondolkodott a földi tartózkodása alatt, AKIT képvisel.

Egy pap nem lehet kirekesztő gondolkodású, rasszista, homofób stb. Mégis ismerek sajnos szeretetlen viselkedésű papokat. Amikor az egyiktől segítséget kértem, és bevallottam neki, hogy homoszexuális vagyok, egy fél méterrel távolabb tolta a székét tőlem. Amikor vizet kértem tőle inni, viszolyogva nyújtott felém egy vizespoharat (szerintem a távozásom után kidobta, nehogy AIDS-et kapjon), és amikor elbúcsúztam tőle, nem nyújtott kezet, az én kinyújtott kezemet pedig nem fogadta el. Már elnézést, de milyen pap az ilyen? Egyáltalán: milyen keresztény ember az ilyen??? A keresztényeknek mindenkit a keblükre kell ölelniük, a Mester ezt így tanította. Amúgy én - bár a saját nememhez vonzódom - még sose voltam férfival, tehát nem értem, miért viszolygott tőlem (kiült az arcára a masszív viszolygás, iszony). De még ha olyan homoszexuálissal is találkozik, aki egyik ágyból a másikba repked, attól sem szabadna viszolyogni egy papnak. Hiszen azért pap, hogy mindenkit szeressen. Naiv lennék? Csak azért, mert készpénznek veszem a Szentírást, és a papoktól is elvárnám, hogy a Mesterhez méltóan viselkedjenek? Olvasták a papok az evangéliumokat? Olvasták, hogy Krisztus kikkel ült le egy asztalhoz, kikkel étkezett együtt?



2018. júl. 17. 06:30
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
Egyebként nem értem h miért szereted krisztust.
2019. jún. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Persze,sőt gyülölheti is. Mert elsősorban ember. Aztán pap.

Mint pap nem így kelett volna viselkednie de ezt dobta a gép neki/nektek.

Nem azért pap,hogy mindenkit szeressen,ez badarság.

Igazából lelki pásztor azaz a "nyájat" vezesse,szeretnie nem kell. Pláne nem mindenkit.


Aztán:": milyen keresztény ember az ilyen??? A keresztényeknek mindenkit a keblükre kell ölelniük, a Mester ezt így tanította."

Ezt félre nézed. Miért kéne szeretnem téged?

Ha te nekem nem vagy szimpi akkor bizony nemfoglak szeretni.

A mester tanitasa korban és helyben is rettentő távolesik attol amit ma itt elünk. Nem lehet a szava/tanitása szerint élni.

Ráadásul ő a teremtő fia nyilván a többi embert legalább földiének tekintette,de akár tesvérnek is tekinthette volna.

(De az inkább vallási fanatizmus lenne)

Eljutottunk arra a szintre szerencsére,hogy nem a vallás határozzameg életünk minden pillanatàt. És hogy lehetünk individuumok. A pap is az. És csak ezután pap. Így fog a dolgokhoz állni. Neked is így kell(ene).

2019. jún. 19. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

A fönti kitételt ki kell egészíteni azzal, hogy ezek mellett a tekintélye is legyen ennyire relatív.


Jobb neked ha elfordulsz a vallástól.

2019. jún. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!