Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tanácsoltok?

Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Egy kb. 5000 fős kisvárosban élek, ahol nem sok fiatal jár a templomba. Én görög katolikus vagyok, de anyukán révén többet járunk római katolikus misékre. De sehol nincs nagy fiatalság.

Szoktunk járni Nagymarosra az ifjúsági találkozókra, de az is csak 2x van 1évben. Az egerszalóki napokon még nem volam. +még ezen az éven volt a városunkban egy szentjánosbogár tábor, amin sajnos nem tudtam részt venni, de a tesóim ott voltak és jókat meséltek.

Szóval így összevetve, ha ezekre a programokra elmennék, akkor kb. 2 hét amit együtt lehet tölteni keresztény fiatalokkal nekem, akik hasonlóan gondolkoznak, mint én.

Egyszerűen nincs a közelben semmi ilyen lehetőség, ahol össze lehetne jönni beszélgetni vagy együttlenni. Sajnos az a kevés fiatal, aki jár templomba, azok sem gyakorolják úgy a hitüket, ahogyan például egy Nagymarosi ifj.találkozón látom a fiatalokaz, tehát nem látni bennük azt a mély hitet, mert eléggé világi életet folytatnak és nyilván családi okokból járnak misékre, de ezt nem rosszindulatból írom.



2018. júl. 23. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Ha pl. Nagymaroson össze tudsz barátkozni fiatalokkal, akkor később összejárhattok programokra. Vagy ha nekik van közösségük, akor oda meghívhatnak. Persze a távolság akadály, de hátha áthidalható.
2018. júl. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
7%
Valószínű le fognak pontozni érte a katolikusok, de akkor is ez az igazság: protestáns keresztényként Istenhez is közelebb kerülhetsz, és a keresztény fiatalokkal a közösség megélése is összehasonlíthatatlanul jobb. A mi gyülekezetünkben pl most hétvégén ért véget egy 2 hetes keresztény tábor fiataloknak, és a jövő héten kezdődik egy másik tábor, kicsit más korosztálynak.
2018. júl. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Mi lenne ha nem csak szentfazekokkal ismerkednél? Mert lehet, hogy találsz vallástalan vagy ateista fiatalok között is olyat, aki "hasonlóan gondolkozik", csak éppen nem hisz istenekben meg ilyesmikben. Vagy tán nincs más témád, mint a vallás? Az baj.
2018. júl. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Ozmium42 ***** válasza:
30%
Minden tíz falu építsen egy közös templomot, és mindenki kötelezően jöjjön el oda minden vasárnap misére, kivéve egy valaki, aki a tüzet őrzi. Aki nem jön el, azt botozzák meg, és vágják kopaszra.
2018. júl. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Kedves kérdező. Először is szeretnélek megnyugtatni, nem vagy egyedül ebben a cipőben, nagyon sokan laknak kis városban, faluban, közösségben, ahol kevés, vagy egyáltalán nincs a hívő embernek társa a hitében. Ettől nem kell elkeseredni, hiszen előbb, utóbb, úgy is találkozol majd, emberekkel, akikkel osztozhattok a hiteteken. Addig meg örvendj a jelengeli állapotodnak, és adj hálát, amid viszont van.


Sajnos sokan bele esnek abba a csapdába, hogy Isten felé elvárásokkal vannak. A jelszó "most már hívő vagyok, így aztán bizonyos jogok, és javak megilletnek"


Ha Isten megáldja az embert, és ez láthatóvá válik a javakban, hát nagy öröm, de ha az ember szörnyű nyomorban él, akkor is tartania kell a hitét. Jézusnak a tanítványai, nem éppen fényűző, és kellemes nyugdíjas korokat éltek meg, hanem kínhalált haltak a hitükért, kevesüket kivéve.


Off. Nem tudom, mi ez a "engem majd lepontoznak" láz, mostanság néhány ember körében. Ide is vonatkozik, az, amit fentebb leírtam, hogy a keresztény embert általában a hitéért üldözik, megvetik. Néha azt hiszem, sok ember azt hiszi, hogy a kereszténynek lenni, vidámpark, móka és kacagás, aztán szépen nyugdíjasan, a karosszékban az unokák között kalácsot majszolgatva lehet búcsúzni az élettől, majd jön a csodálatos feltámadás. Hahó, ez nem így működik, legalábbis legtöbbször nem. Ha már valaki azt előre jegyzi, hogy "jajj már megint lefognak pontozni, vagy éppen replikál, hogy "nem értem miért pontoztak le, pedig őszintén válaszoltam" ezek az emberek a közelében sincsenek az Isten hitnek. Mit gondoltok, ha ezeket, ennyire sérelmesnek veszitek, képtelenek vagytok szó nélkül hagyni, mi lenne, ha kapnátok két nagy nyaklevest az utcán valakitől, vagy még rosszabb?



Mindenben a hála a kulcszsó. A hála mindennél fontosabb, amit Istennek kell mutatni. Hála az életért, az ételért, az italért, a fedélért, ha ezek mind megadattak. És könyörögni, és imádkozni, ha nem, de hálával lenni a gyötrelemben is. A szeretet, mely Isten jóvoltából adatik nekünk, nem ismer képmutatást, csalárdságot, magányt, elesettséget, haragot, és gyűlöletet.

2018. júl. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

Mi lenne, ha szerveznél egy ifi csoportot? Ha a papotok nyitott rá, akkor az ő vezetésével, ha nem, akkor nélküle. Oda elhívhatnád azokat a fiatalokat, akik csak a családjuk miatt járnak templomba, és hátha megerősödnének a hitben ők is. Én is ezt tenném, de a mi falunkban még olyan fiatal sincs, aki szülői késztetésre jár csak.


Esetleg környező településeken hátha vannak keresztény programok, érdeklődhetnél a plébániákon, oda el tudnál járni busszal.

2018. júl. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%

Nagyjából rávilágítottál arra, miért zúdulnak a hívő emberek tömegesen a szektákba. A nagy egyházak kimerültek, elöregedtek, megszokássá, hagyománnyá váltak csupán, a papíron létező hívek nagy részének köze nincs a vallásossághoz.

A szekták viszont erős és kemény identitást, a valahová tartozás élményét adják, ahol szoros közösségben lehet része az ember valaminek, amiben hisz. Az ember igényli ezt.


A tendenciák nem hinném, hogy megfordulnának ezen a területen, valószínűleg kénytelen leszel ökumenikus rendezvényekre, illetve más felekezetek gyűléseire eljárni. De nem árt óvatosnak lenni.

2018. júl. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"A szekták viszont erős és kemény identitást, a valahová tartozás élményét adják"

A élmény szót emelném ki ebből. Élményt adnak, mást semmit. De a mai kor emberének pont ez kell. Egy lelki-wellness, ahol simogatják a kis lelkét, ráadásul a szekták egyfajta kiválasztottság tudatot is adnak, ami szintén nagyszerű táptalaj az egoista társadalmunkban.

Falun nem azért van kevesebb lehetőség egy fiatalnak, mert oda nem jut el eléggé az Egyház üzenete. Ez egy mindennapi probléma, sajnos vidéken kevesebb a lehetőség. Nálunk itt Pest mellett több fiatal, friss házas és családos jár templomba, mint a 60+-os korosztály.

2018. júl. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
#4 hitehagyott :D
2018. júl. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!