Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valamiért imádkozunk miért...

Ha valamiért imádkozunk miért van az, hogy Isten mintha fordítva hallgatná meg az imáinkat?

Figyelt kérdés

Mondok példákat: volt,hogy imádkoztam társért és olyan személyek akartak ismerkedni velem akiktől a hideg is kirázott,sem közös dolog sem vonzalom nem volt a részemről.Vagy múltkor elkezdtem imádkozni olyan emberekért akikkel közösen tanulmányoznánk a Szentírást,együtt imádkoznánk.És egy nő aki felénk lakik javasolta tanulmányozhatnák ketten együtt a Szentírást.Az illető rengeteget beszél vagyis inkább fecseg felesleges dolgokat,nem lehet tőle szabadulni,én kevesebb szóeszözzel élek, a minőséges kommunikációt szeretem.A vele való beszélgetés meg lemerít,fáraszt huzamosabb ideig még társaságban eltűröm,mert akkor vannak ott mások is így több mindenki szóhoz jut.Meg olyan emberekkel szeretném tanulmányozni a Szentírást akikkel abból kölcsönösen töltődnénk,hasonlóbb értelmi szinten lennénk egymással(vannak is akik erre nyitottak lennének a közeli városban,de oda egyenlőre sajnos nem tudok bekölzözni.Az is tervben van,hogy városban éljek)

A másik dolog amiért imádkozom és ami legjobban aggaszt egy állandó és jó munkahely és abból is rosszabbnál rosszabb helyekről hívnak,ami tetszene, megfelelő lenne onnan nem kapok visszajelzést.Járok egy ismerősömhöz hetente néhányszor takarítani,főzni jól jön amit ott megkeresek.Nem bántanak,szépen megbeszéljük mit hogyan csináljak,ebédet,kávét is kapok,de ez tartósan nem oldja meg a helyzetemet,ideiglenesen viszont jó.

Tudom,hogy Isten akarata olykor nem egyezik meg a mi akaratunkkal,de ha olyan személlyel ismerkednék aki nem megfelelő,azzal a személlyel tanulmányoznám a Bibliát aki leszív az felsleges időpazarlás lenne ráadásul könnyen depresszióhoz is vezetne.Volt már,hogy próbáltam olyat megtenni amihez nem volt kedvem,éreztem nem megfeleő számomra és utána rosszabbul éreztem magam mint előette.Nem tudom ez miért van.Sokszor imádkozom azért is,hogy jól megtudjak különböztetni dolgokat,személyeket.Lehete ezeket kapok próbaként,hogy ezt megtanuljam.



2018. júl. 26. 14:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

10 Semmi gond, nekem azt mondasz amit akarsz, a te életed, neked kell élni.


Minden jót:)

2018. júl. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
53%

Ez az egész, amit leírtál nagy valószínűséggel azért van, mert egy alacsonyabb áldásszintre kerültél - pl. ahhoz a szinhez képest, mikor elkezdted a kereszténységet vagy pl. a "hit tanításokban" (Isten áldásáról szóló tanításokban) kimondatlanul bennfoglalt áldásszinthez képest. Nekem szintén előfordult ilyen szakasz az életemben, és több más hívő ismerősöm életében is láttam már hasonlót. Talán ahhoz tudnám hasonlítani, mint mikor pl. Ézsau törzse (akik többek közt a testi keresztények egyfajta jelképei) a Szeir hegyét kapta lakóhelyül Istentől. Tehát nem kapta meg a tökéletes áldást (a Kanaán földjét), mint Izrael (a hithű, szellemi keresztények jelképei), hanem csak egy valamelyest rosszabb földet kapott. A keresztény életben előforduló visszaeséseik miatt hívők az áldásszintjükben is gyakran alacsonyabb szintre kerülhetnek, és a tökéletesnek (jónak) érzettől valamelyest rosszabb ajándékokat kaonsk az élettől, amelyek mellett nagyobb erőfeszítésekbe kerül boldogulniuk.


Ha azt szeretnéd, hogy a jövőben inkább a szíved kívánsága szerinti ajándékokat kapjál Istentől, akkor szerintem ebben a helyzetben arra érdemes többet küzdened imában ill. szeretetben járásban, és arra törekedned, hogy magasabb áldásszintre kerülj. Az áldásszinted idővel magától is emelkedni fog, ha folyamatosan igazságban jársz, de gyorsítani is tudod ezt a folyamatot több módon is, pl. ha igyekszel az Úr számára minél kedvesebben élni, ha igyekszel jól szolgálni az Urat, imádkozni a céljaiért, vagy pl. ha igyekszel áldására lenni másoknak stb.

2018. júl. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Azt jól értelmezed, hogy a nehézségekkel Isten tanítani akar neked valamit.

Rendelt melléd számodra terhes embereket, hogy türelmet, empátiát gyakorolj. Nem jeleznek vissza a munkahelyről, amit akarsz, azért, mert nem az a neked való hely, vagy legalábbis most még nem az a neked való hely, ahhoz, hogy megbecsüld és tartósan ott maradhass, fejlődnöd kell.

Sok téren kell még fejlődnöd, de legalább egy alapvető dolgot jól látsz: a nehézségek nem büntetések, hanem leckék, amiket el kell sajátítanod, ez a hozzáállás nagyon jó alap ahhoz, hogy fejlődhess.

2018. júl. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

12,13-as: köszönöm a hozzászólásokat!

13-as válaszoló: hát a munkával kapcsolatban,nem nagyon értem az ő akaratát.Már nem tudom mit tehetnék :-)Nem vagyok felelőtlen ember,megtudom becsülni a munkát.Hosszú évekig kitartottam egy roszz munkahelyen is, a döntést se hoztam meg könnyen,hogy elmenjek onnan,de már kezdett az egészségem kárára menni.Valószínúleg nem Isten akarata,hogy azokat a munkákat megkapjam.Ki tudja miért,de nagyon nehéz ebben a helyzetben lenni.

2018. júl. 26. 17:42
 15/20 anonim ***** válasza:
Ha azt szeretnéd, hogy Isten meghallgassa az imádat, az első lépés az, hogy pontosan megismerd őt mint személyt, valamint azt tedd a minden napjaidban, ami elfogatható előtte. Olvasd rendszeresen a Bibliát és alkalmazd a megszerzett ismeretet. Kövesd Jézus tanításait és kövesd a példáját. Az imád végén kérd azt, hogy Jézus nevében hallgassa meg imádat, mert ő a közbenjáró Isten és ember között. Az imádat mindig hálaadással kezd és csak azután tárd kéréseidet Isten elé. Ahhoz, hogy jó kapcsolatot tudj kialakítani, sok időre, engedelmességre van szükség. Ne feledd, hogy Isten ha megfelelően tárod kérésedet elé, meg fogja azt hallgatni. De nem biztos, hogy azonnal választ fogsz kapni, vagy úgy ahogyan te gondolod, de abba biztos lehetsz, hogy akkor kapod meg a választ, amikor az a te számodra jó. Javaslom a Biblia rendszeres olvasását, mert van amikor Isten a szaván keresztül ad választ a kérdéseidre. Ha az említett tanácsokat megfogadod, olyan személyes kapcsolatod lehet Istennel, mint egy gyermek és atyja közötti kapcsolat.
2018. júl. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
50%

"Kértem Erőt… és kaptam nehézségeket, amelyek erőssé tesznek.

Kértem Bölcsességet… és kaptam problémákat, hogy megoldjam őket.

Kértem Jómódot… és kaptam agyat és izmot, hogy dolgozzak.

Kértem bátorságot… és kaptam akadályokat, hogy legyőzzem azokat.

Kértem Szerelmet… és kaptam bajban lévő embereket, hogy segítsek.

Kértem Jóindulatot… és kaptam lehetőségeket.


Semmit nem kaptam meg, amit akartam… De mindent megkaptam, amire szükségem volt."

2018. júl. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

13-as!"Azt jól értelmezed, hogy a nehézségekkel Isten tanítani akar neked valamit"

Isten nem akar a nehézségekkel tanítani neked semmit.Ilyet sehol nem mond a Szentírás.De azt már mondja,hogy amit csak kérni fogtok az Atyától az én nevemben megadja nektek,hogy az örömötök teljes legyen.

János 16:23-27.

És azon a napon nem kérdeztek majd engem semmiről. Bizony, bizony mondom néktek, hogy AMIT CSAK KÉRNI FOGTOK AZ ATYÁTÓL AZ ÉN NEVEMBEN, megadja néktek. Mostanáig semmit sem kértetek az Atyától az én nevemben: KÉRJETEK ÉS MEGKAPJÁTOK, hogy a ti örömetek teljes legyen. [...] Azon a napon az én nevemben kértek majd: és és nem mondom néktek, hogy én kérni fogom az Atyát tiérettetek; mert maga az Atya szeret titeket, mivelhogy ti szerettetek engem, és elhittétek, hogy én az Istentől jöttem ki.


Kedves kérdező!

Legelőször is tudnod kell azt, hogy Isten téged nagyon szeret és megválaszolja minden imádságodat.És teszi ezt azért mert elfogadtad az Ő hatalmas kegyelmét amit Jézus Krisztus által adott a világnak.

Márk 11:24.

Azért mondom néktek: Amit csak kértek imádságotokban, higgyétek, hogy mindazt megnyertétek, és meglészen néktek.


A kérés imájának tehát egyben a hit imájának kell lennie.

Mit jelent ez? Azt jelenti, hogy abban a pillanatban, amikor az imában kéred azt a bizonyos dolgot, hitben el is kell fogadnod, hogy megkaptad. Többet nem kell ugyanazt kérned, mert már megvan neked. Nem látod még, de tudod, hogy megnyerted, megvan, a szívedben megkaptad. Ez egy belső tudás, belső meggyőződés, ami minden láthatónál erősebb kell hogy legyen benned.

Az imádság hasonlatos ahhoz amikor elülteted a magot a kertedben.Másnap nem fogod megpiszkálni a földet,hogy már csírzik e a mag amit elültettél,hanem öntözöd a magot,és hiszed,hogy bő termés lesz belőle.

Ugyanígy van ez az imádsággal is.Kérünk,Isten meghallgatja,megválaszolja,de hinnünk kell abban hogy meg fogjuk kapni,mert Isten Igéje erre a garancia.De az ima esetében a hitedet kell kiárasztani,tehát hiszel abban hogy meg lesz neked.Ezzel öntözöd az elvetett imádat.

Beteszek ide egy linket,itt bővebben olvashatsz az imádságról ha érdekel. [link]

Kívánom neked hogy mielőbb megtaláld azt a társat,és azt a munkát amit keresel.

2018. júl. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
40%

Én amióta nem kérek semmit azóta sínen van az életem.


Gyerekként át kellett élnem anyám ezoterika mániáját (az apja halála után indult be),amibe be akart vonni (reiki,agykontroll,angyal nemtommi,stb...).

Beíratott a saját tanfolyamai gyerek kurzusaira (és ki is fizette,mert milyen hasznos lesz nekem az életben).


Az élete akkor indult meg a lejtőn a jelenlegi nyomora fele.


Mióta elfelejtettem a sok hülYeséget,amit "tanítottak" és nyitott szemmel csak a tapasztalati tényekre alapozva az életem építve a normális emberi kapcsolataim,mondhatom hogy sikeres vagyok.

Addig csak egy szerencsétlen lúzer voltam,aki azt hiszi,hogy hanyatt fekve az ágyban párszor visszaszámolva 10-től 1-ig egy relaxált állapotban az igényei szerint alakítja a világot és a zsebében van a siker minden téren.


Képzelgés az egész.


Az Istenhez imádkozás ugyanez a kategória,csak annyival van feltupírozva,hogy bevon egy képzeletbeli Szuper Entitást,akitől lehet kérni és talán ad.

Nem az Univerzum ereje,vagy tudata a kiszolgálója a mindennapi megkívánt jólétnek.

2018. júl. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

A normális írásokat 0%-ra lepontozzák a vallássérültek.


Kérdező, igazából 2 dolgot látsz rosszul:

1: Isten sehol sem ígérte, hogy ITT, a Földön jó lesz neked.

2: Amit írtak is: nem kívánságautomata. Azt a kérésedet teljesíti, amit akar - és úgy, ahogy ő akarja.


Az viszont butaság, amit itt írtak, hogy nem hasonlít az emberre, stb. Tudod: képére és hasonlatosságára.

2018. júl. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Gondolj arra, mi lett volna veled időszámításunk előtt
márc. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!