Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztényeknek ma már...

A keresztényeknek ma már Jézus eretnek lenne? Hiszen csupa olyan dolgokat mondott és tanított, amit ma a keresztények eretnekségnek tartanak.

Figyelt kérdés

pld.:

Azzal lehetne kezdeni, hogy Jézus tanítását "összegyúrták" egy könyvbe, belerakva olyasmiket, aminek Jézus pont az ellenkezőjét tanította. (pld Pál átkozódik, és átkozza az embereket, vagy vér kell az Istennek, hogy kiengesztelődjön a fia vére által, gyílkosságokra való felhívások stb)

Jézus szegény volt, és azt tanította, hogy boldogok a szegények, és, hogy a gazdagok nem jutnak be a mennyországba. (a keresztény egyházak igen gazdagok és jól élnek sok-sok hívőhöz képest)

Szeressétek ellenségeiteket (keresztények szerint simán meg lehet őket ölni az ellenséget, csak jogos önvédelemre kell hivatkozni, és akkor ok.)

Ne legyetek egymás alárendeltjei, mert ti testvérei vagytok egymásnak. (A keresztényeknél az elöljárónak való engedelmeskedés alapfogalom)

Keresztelő Jánosról azt mondta, hogy Illés reinkarnációja (a keresztények sátáni dolognak tartják a reinkarnációt).


2018. aug. 1. 12:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Tanulgass még, akkor tisztábban fogsz látni.
2018. aug. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Ezeket hol szedted, kisöcsi?
2018. aug. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Ennyi hülyeséget rég olvastam. Honnan szedted?
2018. aug. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

"Jézus szegény volt, és azt tanította, hogy boldogok a szegények, és, hogy a gazdagok nem jutnak be a mennyországba."


Valamit nagyon félreértettél:


Lukács 18:

24.

És mikor látta Jézus, hogy az igen megszomorodék, monda: Mily NEHEZEN MENNEK BE az Isten országába, a kiknek gazdagságuk van!

25.

Mert könnyebb a tevének a tű fokán átmenni, hogynem a gazdagnak az Isten országába bejutni.

26.

A kik pedig ezt hallották, mondának: Ki idvezülhet tehát?

27.

Ő pedig monda: A mi embereknél lehetetlen, LEHETSÉGES AZ ISTENNÉL.


Kiemeltem a lényeget. :)

2018. aug. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
Őszintén javaslom, hogy lealább egyszer olvasd el a Szentírást. Nem tudom, hogy milyen konteós oldalakat olvasol (olvasol.... haha youtube-on nézel inkább), de hatalmas ökörségeket sikerült összehoznod.
2018. aug. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%

Először kezd könnyebb dolgokkal, kérdező. Pl a rovat megfelelő kiválasztása. Segítek: valláskritika


"Pál átkozódik, és átkozza az embereket, vagy vér kell az Istennek, hogy kiengesztelődjön a fia vére által, gyílkosságokra való felhívások"

Szövegkörnyezetet figyelembe vetted? Egyáltalán olvastad azt a részt?


"Jézus szegény volt, és azt tanította, hogy boldogok a szegények, és, hogy a gazdagok nem jutnak be a mennyországba"

Ha a szövegkörnyezetet ismernéd, és gondolkoznál, akkor te is egyetértenél. Ráadásul nem is azt mondja, hogy nem jutnak be, hanem, hogy nehezen ...


"Szeressétek ellenségeiteket (keresztények szerint simán meg lehet őket ölni az ellenséget, csak jogos önvédelemre kell hivatkozni, és akkor ok.)"

Érdekes. Keresztény vagyok, de sztem nem lehet megölni a másikat. De amúgy sem így mondják azok, akik szerint lehet


"a keresztények sátáni dolognak tartják a reinkarnációt"

Nem, a keresztények nem hisznek a reinkarnációban


"Ne legyetek egymás alárendeltjei, mert ti testvérei vagytok egymásnak. (A keresztényeknél az elöljárónak való engedelmeskedés alapfogalom)"

És ugye azt is olvastad, hogy mit tanácsol az elöljárónak, és mit is takar ez a szó, hogy elöljáró a keresztény teológiában?


"Ne legyetek egymás alárendeltjei, mert ti testvérei vagytok egymásnak."

Ilyet sem ír, sőt! Rendelkezik a gazda és a szolga keresztény felől is. De idézheted ezt is, ha akarod


" hogy kiengesztelődjön a fia vére által"

És azt tudod, hogy ez miért van így?


"gyílkosságokra való felhívások"

A hóhért ítélet-végrehajtáskor gyilkosságra szólítja a bíró? Nem hinném. Hanem a jogos ítélet végrehajtására. Ti ateisták tényleg nem értitek az ítélet és az öncélú gyilkosság közti különbséget? Mert már vagy százezerszer próbálkoztatok már ezzel. Sztem ezt az ember már alsó tagozatban megérti.

Ha van egy országban halálbüntetés a törvénykönyvben, de gyilkosság elleni büntetést is felsorol, akkor ez nem mond ellent egymásnak, csak a ti szűk agyacskátokban:(


"Pál átkozódik, és átkozza az embereket"

Ezt a részt is idéznéd, szövegkörnyezettel?

2018. aug. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

Az, hogy törlik a válaszom, csakis engem igazol. :)

A valósággal szembenézni nehéz.

2018. aug. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A minősítgetések önmagukért beszélnek azokkal nem foglalkozom. :)


Egyébként pont erről beszéltem, jól látható a keresztények többsége (tisztelet a kivételnek) mindent kimagyaráznak, és mindig ez a vége, hogy "nem úgy kell érteni ahogyan azt Jézus mondta", hanem úgy kell érteni ahogyan azt nem mondta.



Pál igenis átkozza az embereket, és azt állítja, hogy vér kell az Istennek, a fia vére, hogy kiengesztelődjön nagy haragjában, nézzetek ennek utána, ha nem hiszitek!


Ezt a mondatot is elképesztő ahogyan kitudjátok magyarázni, amit Jézus mondott, hogy: "könnyebb a tevének átmenni a tű fokán, mint a gazdag embernek bejutnia isten országába". A keresztények szerint ez azt jelenti, hogy a gazdag ember is bejut az isten országába (csak izé..). Érdekes, nagyon érdekes...



Ezt a jézusi tanítást, hogy "A szeressétek ellenségeiteket" -kel ugyan ez a helyzet.

Tehát meg lehet ölni az ellenséget, csak megfelelő hivatkozást (jogos önvédelem) kell kitalálni hozzá.

Mi ez, ha nem kimagyarázás, és pont az ellenkezőjét kellene érteni, mint amit mondott? Komolytalan....


Idézem, hogy Jézus mennyire nem akarta az alá-fölé rendeltséget:

Máté23.8. ti pedig ne(hogy) rabbinak hivassátok magatokat, mert egy a tanítómesteretek, ti pedig mind testvérek vagytok,

Máté23.9. és senkit e földön nehogy atyának hívjatok, mert egy a ti Atyátok, az égi (aki az égben van),

Máté23.10. nehogy vezető (tanító) mestereknek (hitoktatóknak) hivassátok magatokat, mert egy a ti tanító (oktató) mesteretek: a Krisztus,

Ezzel kapcsolatban is nagyon érdekes magyarázatokat írtatok le... :) Talán nem véletlenül, mert lehet szeretitek, ha atyáknak, tanítómestereknek szólítanak, esetleg? És vágja mindenki hasra magát előttetek, mert ti "Jézus nevében" oktatjátok ki a józanul gondolkodó emberek?



Máté11.14. és ha el akarjátok fogadni: Ő maga Illés, akinek el kell jönnie.

Máté11.15. Akinek füle van, hallja meg.

Máté17.10. és megkérdezték Őt a tanítványok, ezt mondták: miért mondják tehát az írástudók, hogy előbb Illésnek kell eljönnie ?

Máté17.11. Jézus pedig válaszolt, ezt mondotta nekik: Illés ugyan eljön és helyreállít mindent,

Máté17.12. de mondom nektek, hogy Illés már eljött, de nem ismerték fel őt, hanem azt tették vele, amit akartak, így az Emberfia is szenvedni fog tőlük.

Máté17.13. Ekkor megértették a tanítványok, hogy (baptista) Bemerítő Jánosról mondta ezt (beszélt) nekik,


ezzel kapcsolatban is a kimagyarázás magas iskoláját mutatják be a keresztények. Persze kérdezem én, hogy akkor miért "Jézust tűzik a zászlajukra"? Könnyebb és hihetőbb lenne, ha valamelyik prófétára hivatkoznának. Ja, hogy így nem lehetne kihasználni Jézus erkölcsi tekintélyét? Meglehet, de legalább becsületes lenne... :)

2018. aug. 1. 16:54
 9/11 anonim ***** válasza:
62%

-Hol ellenkezik az amit Pál mond azzal amit Jézus mondott?


-Nem azt mondta hogy boldogok a szegények hanem hogy "boldogok a LELKI szegények".

A gazdagos résznél nem a gazdagok gyalázásán van a hangsúly, hanem hogy hiába vagy gazdag, csak Isten tud téged üdvözízeni, te magadat nem. ( [link] 18. és 30. vers között olvasd el)

Az én lelkészem meg nettó 100ezret keres havonta, én sokkal jobban élek nála.


-Nincs olyan keresztyén aki szerint meg KELL ölni az ellenséget.

Amúgy figyelmedbe ajánlom a Jézus előtti időket amikor a zsidók egyfolytában háborúztak a fennmaradásért. Nyilván nem az a tanulság ebből hogy az ölés a jó, hanem az ő helyzetükben az volt a kisebbik rossz ha mást ölnek mint hogy őket öljék meg.


-Milyen elöljáróra gondolsz? Főnök, kormány, tanár, szülő? A Bibliára nem jellemző hogy meg akarná dönteni a társadalmi rendet, mindig az adott társadalmon belül kérdés hogy hogy lehet a legjobban Istent követni. Az adózással kapcsolatban is azt mondja Jézus hogy "add meg a császárnak ami a császáré" ugyebár.


-Illés "reinkarnációval" kapcsolatban: János 1:19-23-ban maga Keresztelő János tagadja hogy ő lenne Illés!!!

[link]

2018. aug. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%

#8

Érdekes, hogy te Jézusnak a számodra tetsző mondatait kiválogatod, a többi pedig mintha nem is létezne.


"Ne gondoljátok, hogy békét jöttem hozni a földre. Nem békét jöttem hozni, hanem kardot. Azért jöttem, hogy szembeállítsam az embert apjával, a leányt anyjával, a menyet anyósával. Az embernek a tulajdon családja lesz az ellensége. Aki apját vagy anyját jobban szereti, mint engem, nem méltó hozzám, aki fiát vagy lányát jobban szereti, mint engem, nem méltó hozzám. Aki nem veszi vállára a keresztjét, s nem követ, nem méltó hozzám. Aki meg akarja találni életét, elveszíti; aki azonban elveszíti értem életét, az megtalálja."


De olvashatod akár a kárhozatról szóló beszédeit is, Jézus ott is elég markánsan fogalmaz. Vagy miként ostorral kergette ki a templomból a kufárokat.


Egyébként miből gondolod, hogy Jézus annyira szegény volt? József ács volt, ahogy Jézus is, akkoriban azért nem egy rosszul fizető szakma volt.


De mindegy is, értelmetlen az egész. Láthatóan csak egy keresztényellenes troll vagy.

2018. aug. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!