Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hisztek Istenben?

Miért hisztek Istenben?

Figyelt kérdés
Ateistaként nagyon érdekel, hogy miért hisznek az emberek egy szakállas, felhőn élő lényben.

2018. aug. 6. 17:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%

Te azt hiszed hogy a keresztenyek ebben hisznek? Nagy tévedés és középkori felfogás.


Isten egy szellem egy lélek aki mindenütt jelen van, nincs kezdete és vége, nem is teremtették mert ő teremtett mindent.


Valamint Isten nem.egy múltbeli személy hanem egy élő valóság, egy olyan személy aki athatja a benne hívők életét, aki hatassal van híveire, aki ma is felfoghatatlan és megmagyarazhatatlan csodákat visz végbe.

2018. aug. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
55%
Nálad valami nagyon el van tájolva, és nem azért, mert ateista vagy. Szimplán csak műveletlenségről árulkodik a kérdésed.
2018. aug. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
46%

Az az Isten, akiben én hiszek, az nem "egy szakállas, felhőn élő lény".


Te, kedves Kérdező, te nem ateista vagy, hanem alultájékozott. Olvasd el Mircea Eliade: A szent és a profán c. könyvét, és aztán gyere vissza, és tedd fel a kérdésedeit.

2018. aug. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%

Az első válaszolo voltam és elfelejtettem a miért-re valaszolni.


Hogy miért hiszek? Meg lehet közelíteni, de pontos leirast erről nemlehet adni, ez olyan mint a szerelem, szeretem a masikat de hogy pontosan miért azt nem lehet leirni.


Ha megnézzük a vilag összetettségét és rendezettseget akkor egyértelmű hogy kell lenni egy hatalmasabb valakinek megpedig azért mert a semmiből nem jön létre valami plane nem véletlenül. A semmi nem tud valamive valni magatol. Másrészt ott vannak a termeszeti törvények is. Ezekből is feltételezhetjük Isten létezését hiszen ezek a torvenyek mindenkire ervenyesek mindenkorban. De a törvénynek előbb kell lennie mint az anyagnak hiszen az anyag nem tud letrehozni ra ható erőket. Ezek a torvenyek nemlehetnek fejlődés eredmenyei mert a fejlődés a meglévő dolgokból indul ki. Tehát kell lenni egy Törvényhozónak aki megalkotta ezeket a torvenyeket. Ő Isten, de nevezhetjük Kezdetnek, Abszolutumnak is.


Valamint az ember életeben égető kerdesekkel talalkozik. Pl Miért vagyunk? Honnan jöttünk és hová megyunk? Mi az életünk ertelme? Ezek olyan kerdesek amelyekre kell hogy valaki valaszoljonaki megint csak Isten, nála talalunk meg minden választ kerdeseinkre, Ő ad igazi ertelmet életünknek és letunknek.


Másrészt a csodák és jelek miatt, amikre nincs magyarázat, pl csodas gyogyulasok, stigmak, eukarisztikus csodák stb.

2018. aug. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
69%

Kedves Kérdező, én azért hiszek az Istenben, mert nekem megadatott a kegyelem, hogy higgyek. (Mondjuk dolgoztam is azon vagy 15 éven át, hogy kiérdemeljem ezt a kegyet). Ha meg már megadatott, élek vele.


El tudom hinni/fogadni, ha neked nem adatott meg ez a kegy. Azért persze ez nem azt jelenti, hogy nincs jelen az Isten a te életedben is, vagy nem gondoskodna rólad valamilyen formában. Ez azt jelenti, hogy te nem tapasztalod mindennapi ténykedését magad körül. Én meg igen.


Ennyi.

2018. aug. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Ha mindenhol ott van Isten, akkor mindenkire vigyáznia kéne, ennek ellenére mindenki meg fog halni egyszer, ő meg örökké "élni fog". Nagy g*ci lehet.
2018. aug. 6. 18:21
 7/19 A kérdező kommentje:
Amúgy a biblia bizonyítja azt, hogy már régebben is léteztek drogok. Többet szívhattak az írói, mint Tolkien vagy R. R. Martin. Maguktól nem találhattak ki ilyen f*****gokat.
2018. aug. 6. 18:23
 8/19 anonim ***** válasza:
28%

Kedves Kérdező, úgy látom reakciódból, hogy téged a hittől és személyes megtapasztalástól távol tart az a primitív elképzelés, ami szerint Istennek meg kellene felelnie vmiféle, általad abszlútnak vélt szabálynak, leírásnak, elvárásrendszernek.


Legközelebb, mielőtt hasonló butaságokat szopsz az ujjadból, moss kezet! Ez a mentálhigiéné alapja.

2018. aug. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
66%
Most nem azért, kérdező, én is ateista vagyok, de ezzel a stílussal legfeljebb a saját ostobaságod bizonyítod, nem a vallás tévedését.
2018. aug. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Miért hagyjátok, hogy más irányítson titeket?
2018. aug. 6. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!