Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő szeretnék lenni, de hogyan?

Hívő szeretnék lenni, de hogyan?

Figyelt kérdés

Sokan beszélnek nekem Istenről,Jehováról,de én addig nem tudok hinni,amíg nem látom Istent.

Szerintem ez a legbiztosabb,hogy csak akkor hiszek ha látom,nehogy becsapjanak.

Szerintetek jól teszem ezt?


2018. aug. 12. 11:45
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nem jól teszed. Az emberek látni akarnak, mielőtt hinnének.Hiszem, ha látom!” A keresztyén hit nem látásból ered, hanem azt fogadja el hittel, ami nem látható („A hit pedig a remélt dolgokban való bizalom, és a nem látható dolgok létéről való meggyőződés.” — Zsid, 11,1)

Ha hívő szeretnél lenni,és nem akarod hogy becsapjanak,akkor tanulmányoznod kell a Bibliát,ugyanis a keresztény hit a Bibliára épül.Ha valóban érdekel a téma javaslom neked,hogy az újszövetséggel kezd.

2018. aug. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Hogyha szemtől szemben látnád, akkor már nem hit lenne, hanem tudás. :)


"Boldogok, akik nem látnak, mégis hisznek". :)

2018. aug. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
Istent senki emberfia nem látta és nem is láthatja. Csak Jézus látta, akit az Atya küldött. Ismerd meg Jézust, Ő bizonyságot tett a Teremtőről.
2018. aug. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

Kedves Kérdező! Jól teszed, ha csak akkor hiszel, ha látod a dolgokat.


---


Elmagyaráznád nekem, hogy mi ráz a konnektorban? Hogy működik a mobiltelefon és mi az az anyai szeretet? Egyiket se látom! Köszi.

2018. aug. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
“Monda néki Jézus: Mivelhogy láttál engem, Tamás, hittél: boldogok, a kik nem látnak és hisznek.” Jn 20,29
2018. aug. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia


Mózes is szerette volna látni Istent, Jehovát,

Ezt mondta neki Isten:

(2Mózes 33:20) . . .„Nem láthatod arcomat, mert nem láthat engem ember úgy, hogy életben maradjon.”


Ennélfogva, Isten a létezését, a teremtéséből lehet "látni"

(Róma 1:20) 20 Mert az ő láthatatlan tulajdonságai világosan látszanak a világ teremtésétől fogva, mivel az alkotott dolgokból érzékelhetők, igen, az ő örök hatalma és istensége, . . .(Róma 1:20) . . .úgyhogy nincs mentség számukra;

Ha ez nem győz meg Isten létezéséről, akkor Isten azt mondja azokról, hogy menthetetlenek.


Ezért csatlakozom az előttem szólókhoz, tanulmányozd Isten szavát, amiből megismered őt, érzéseit, gondolkodásmódját, szándékát....

2018. aug. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 KZitus ***** válasza:
100%

Szia


Már írták előttem, hogy Istent soha nem láthatod meg a fizikai szemeiddel. Örülj ennek, mert ha meglátnád, meghalnál, aztán nem lenne KINEK hinnie benne :-)

Mózesnek nem volt Bibliája, hiszen ő kezdte írni az első könyveit. Mégis ismerte Istent, mert beszélt vele. Azt írja Mózesről a Biblia, " Hit által hagyta el Egyiptomot, nem azért, mert félt a király haragjától, ugyanis rendíthetetlen maradt, mintha látná azt, aki láthatatlan." Héberek 11:27

Igen, ennyire tudott hinni Istenben.

Neked a rendelkezésedre áll a teljes Biblia. Ott alaposan megismerheted a Teremtődet, és egy idő után, majd te is láthatod a láthatatlant, miután már sok sok mindent megtudsz róla.

Nézd, engemet nem ismersz, nem látsz, és valószínűleg nem is lesz erre lehetőséged soha, de az itt írtak miatt tudod azt, hogy létezem, vagyok, élek valahol, pedig alig pár sort olvastál tőlem.

A Biblia viszont 66 könyvből áll, amelynek szinte minden sorából valamit megtudhatsz Istenről.

2018. aug. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm KZitus!

El is kezdtem a János evangéliumát,és valóban ,maga Jézus erősíti meg hogy a Biblia ,róla tesz bizonyságot.

Valószínű ezért mondta Tamásnak,hogy boldog vagy Tamás mert látsz és hiszel,de még boldogabbak lesznek aki nem látnak és úgy hisznek.Most már hiszek Jézusban!!

Köszönöm a válaszokat.

2018. aug. 12. 18:01
 9/10 anonim ***** válasza:

*de én addig nem tudok hinni,amíg nem látom Istent.


A farizeusok is ezt mondták. Mit mondott rá Jézus?:


Mt 16,4

E gonosz és parázna nemzetség jelt kíván; és nem adatik néki jel, hanemha a Jónás prófétának jele. És ott hagyván őket, elméne.

2018. aug. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"A Biblia viszont 66 könyvből áll, amelynek szinte minden sorából valamit megtudhatsz Istenről."

73 könyv. :))


A kérdésre válaszolva, János evangéliuma nagyon szép, tényleg érdemes belőle meríteni, meg persze a többi evangéliumból. Jézus a megtestesült Logosz, aki őt látja, az látja az Atyát is. Istent Jézuson keresztül tudod megismerni.

2018. aug. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!