Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A legtöbb karizmatikus közössé...

A legtöbb karizmatikus közösségnek tagjai általában fundamentalisták?

Figyelt kérdés
2018. aug. 13. 17:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
65%

9-es:


A másik topikban már utaltam arra, hogy nem eszik olyan forrón a kását. Leírtam, hogy az ősi protestantizmus is támogatta és gyakorolta is a vallási türelmetlenséget. Egyébként is hiteltelen emberek voltak, mert az 1600-as években kimenekültek Amerikába azzal az indokkal, hogy őket üldözik, és lám, ők ugyanazt csinálták a másként gondolkodókkal. Roger Williams-t pl. elzavarták, mert vallaszabadságot akart bztosítani mindenkinek.


De ezekről a dolgokról nem divat beszélni, és "jó" neo-protestáns létedre te sem ismered az egyháztörténelmet. Mindössze annyit tudsz, amennyit az antikatolikus propaganda összedobott. Az persze megint egy más kérdés, hogy a történettudomány mérlegén nem is biztos, hogy megállnak a vádak, amelyek közül némelyek a 19. században keletkeztek.


De miért beszélsz erről?


A legnagyobb fenyegetést az emberekre ma nem a katolicizmus hanen a szekták (köztük a neo-protestantizmus) jelenti. Nekem aztán nem kell bemutatni, ugyanis évekig jártam egy neo-protestáns közösségbe, és örültem, hogy ott hagytam. Szeremcsére ez nem a veszélyesebb (pünkösdi-karizmatikus) szekta volt, de így is nagy károkat okozott nekem.


Az csak a te szűklátókörűséged, ha nem látod a neo-prorestantizmus veszélyét. Azok aztán rendesen ki tudják mosni az emberek agyát. Engem is meghülyítettek, de kiszálltam onnan, és ez jó döntés volt.


Egyébként én egy keresztény közösséghez (és valláshoz) sem csatlakoznék már, de a neo-protestantizmus (a Jehova tanúival együtt) a legveszélyesebb.


Mivel viszont te is tagja vagy valamelyik neo-protestáns vallásnak (vagy legalábbis szimpatozálsz velük), így nincs miről beszélnünk.


Üdv.

2018. aug. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
10-esnek csak annyit, hogy sajnos minden felekezetben vannak képmutatók, se nem minden feleketet egyformán veszélyes. A tudomány ellen pl. nem a Katolikus Egyház harcolnak, hanem a neo-protestáns szekták. Szerintük ugyanis nincs evolució, es az élet nem több kb. 6000 évesnél... nagyon butának kell lenni ahhoz, hogy 2018-ban valaki ilyet higyjen...
2018. aug. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Zárásként egyébként még annyit, hogy elég megnézni egy pünkösdista szeánszot, és máris látszik, hogy mennyire nem normális emberek alkotják az ilyen szektákat. Amerikában be is tiltottak pünkösdista gyerektábort, nem csodálom.


Az meg lehet, hogy egy katolikus is lehet antiszemita, de TÖBBSÉGÉBEN nem a katolikusok csinálják a legnagyobb hülyeségeket...

2018. aug. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
Egyhaztortenelemrol oktatsz, de osszemosod a neoprotetans meg a karizmatikus jelzoket, iranyzatokat, holott a J.t. valoban "neoprotestans", bar a legtobb egyhaz "keresztenynek" sem ismeri el oket, mig a karizmatikustol tenyleg abszolut messze allnak es ez volt a kerdesben.
2018. aug. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

#9

Jól van kisöreg, szedj elő egy régi történelem tankönyvet, porold szépen le, majd olvasd el. Akkora ökörségeket írsz, hogy normális ember kitalálni is nehezen tudna ilyeneket. Vagy egyszerűen hazudsz. Ez utóbbit megszokhattuk tőletek.

2018. aug. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Digitálos hittérítő:


A karizmazikus kereszténység egy neoprotestáns ágazat. Kicsit közelebbről resztoránus (helyreállító) irányzatnak is lehet nevezni, ilyen szempontból más felekezetekkel is rokonságban vannak. Jehova tanúi pedig nem neoprotestánsok, mert tartják magukat egyáltalán protestánsnak, és úgy általában semmilyen keresztény felekezettel sem rokoni kapcsolatban.


Nézz utána kicsit a dolgoknak.

2018. aug. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Én fundamentalizmus alatt azt értettem, hogy rájuk jellemzőbb-e leginkább, hogy a Biblia 4 értelmezési síkja közül csak a szószerinti értelmezést használják.
2018. aug. 14. 20:43
 18/19 anonim ***** válasza:
30%
Igen elsosorban minden mondatnak a szo szerinti ertelmet kell venni, es a teljes irassal osszhangban kell helyesen ertelmezni.
2018. aug. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

Azzal a megállapítással egyet tudok érteni, hogy a jehovisták nem tekinthetőek protestáns keresztényeknek, sőt magukat sem tartják kereszténynek, hanem valami tanúnak.

Egy másik megállapítással is egyet tudok érteni, miszerint a legnagyobb fundamentalista irányzat a középkorban a római katolicizmus volt, a spanyolcsizmával, máglyákkal, inkvizícióval, jobb az emberiségnek, hogy már nincsenek hatalmon. :)

2018. aug. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!