Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus Krisztus azonban az...

Jézus Krisztus azonban az IGAZ és ÉLŐ Istennek vallotta magát! HOL ÍRJA AZT A BIBLIA, HOGY EZT MONDTA JÉZUS?

Figyelt kérdés

[link] =itt olvastam. Htm Buddha sohasem mondta, hogy ő Isten. Mózes sohasem mondta, hogy ő Jehova. Mohamed sohasem mondta, hogy ő Allah.1János 1/9,10-"Az emberrek tanúságát is elfogadjuk, s az Isten tanúsága többet jelent.Az Isten tanúsága az,hogy tanuságot tett a Fia mellett.Aki hisz az Isten Fiában,magában hordja az (Isten) tanúságát.Aki nem hisz Istennek,hazudságot tulajdonít neki...."


Ha belegondolsz, a Szentírásban csak néhányszor olvashatunk arról, hogy Isten hangja hallható volt a földön, és ebből két alkalommal is azt erősítette meg, hogy Jézus a Fia. (Máté 3/17;17/5)

Jézus valóban az volt aminek állította magát?

János 10/36-"Isten Fia vagyok"

VAGY TÖBB VOLT ISTEN FIÁNÁL?

Akkor ki hazudott Isten aki azt mondta ,hogy Jézus a Fia vagy Jézus aki azt mondta, hogy ő az egyedüli IGAZ és ÉLŐ Isten?


2010. jún. 20. 20:26
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:

"Menjetek tehát, tegyétek tanítványommá mind a népeket! Kereszteljétek meg őket az Atya és a Fiú és a Szentlélek nevére." (Mt 28,19)


Itt azt kell mindenképpen megfontolni, hogy a név mindig valami konkrét valóságra utal, ami által valaki, vagy valami elkülönül és megkülönböztethető a csoport, vagy kategóriája más tagjától, elemétől. Ha a Szentlélek egy isteni erő, akkor viszont itt az van mindenképpen megfogalmazva, hogy jelen esetben az isteni erőről van szó. Azaz konkrétan Isten erejének egy valamely konkrét, és meghatározott erejéről van szó, amelynek a neve: Szentlélek. Ez esetben azonban itt az isteni erőnek - feltételesen maradjunk ennél a fogalomnál - nem csak a megszemélyesítése történik, hanem személyként való megvallása is. Néhányan azt mondják, hogy az Isten más tulajdonságáról is olvashatunk úgy, mint megszemélyesített dolog, de az mégsem személy: pl. Isten ujja ezt meg ezt teszi. Azonban úgy sehol sem található a Szentírásban, ahol ez a tulajdonság az Istentől megkülönböztetve állna, úgy pl., hogy: „Isten és az Isten ujja”.


A személy fogalma általánosságban azt jelenti, hogy értelmes természetű, egyedi létező, részletezve: értelemmel és szabad akarattal rendelkező egyed, a maga természetében tökéletes, önjogú és önrendelkező Létező.Tehát, ha meg akarunk bizonyosodni arról, hogy a Szentlélek személy, akkor két dolgot kell keresnünk a Szentírásban:


1. hogy a Szentlélek önálló, egyedi és értelmes;

2. hogy a Szentlélek más mint az Atya és a Fiú.


Az, hogy a Szentlélek az isteni erőnek a neve, már mindenképpen azt jelenti, hogy itt teljesül a személy meghatározásában az, hogy egyedi létezőről, egyedi valóságról van szó (és nem általánosságban az Isten erejéről). Az pedig, hogy a Szentlélek más, mint az Atya és más, mint a Fiú, ebből a részből onnan derül ki, hogy meg van tőlük különböztetve: Atya és Fiú és Szentlélek.


Azonban ez a három mégis valamiben egyezik, valamiben egyek, hiszen a név, amire meg kell keresztelkednünk az az Atya és a Fiú és a Szentlélek neve, és nem nevei, nem külön-külön az Atya nevére, a Fiú nevére és megint külön a Szentlélek nevére van a keresztség. Hogy mi ez az egység? Miben egyek ők? A következőkből meg lehet látni, hogy az Istenség, az isteni Valóság, az isteni természet az, amiben egyek, hiszen a Szentlélek számos helyen úgy szerepel, mint maga az Isten.

2011. jan. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 A kérdező kommentje:

2Mózes12/12-" Át fogok menni Egyiptom földjén ezen az éjjelen, és lesújtok minden elsőszülöttre Egyiptom földjén, embertől kezdve az állatig; és Egyiptom minden istene felett ítéletet tartok."Ki sújt le minden első szülöttre? Isten nem=2Mózes12/23-" Így amikor átmegy ........ és nem engedi, hogy bemenjen házatokba a pusztítás, és lesújtson rátok."


Zsidók 11/28-"Hit által ünnepelte a pászkát és a vérrel való meghintést, hogy a pusztító ne érintse elsőszülötteiket."


Ki volt a pusztító?


(2Sámuel 24/16<>Zsoltárok 35/5 ;Izaiás 37/36) !!!!!!!!!!!Angyal képviselte!


2Mózes 23/22-" De ha igazán hallgatsz a szavára, és megteszel mindent, amit mondok, akkor ellensége leszek a te ellenségeidnek, és szorongatni fogom azokat, akik téged szorongatnak."= „ha igazán hallgatsz a szavára, és megteszel mindent, amit mondok „=Istent képviselte az angyal,ha a szöveg környezetet megnézed! [A Biblia azonban időnként úgy ír arról, amit Isten csupán megenged, mintha ő tenné (Ruth 1/20, 21; Préd 11/5).]



(ApCselekedetek 7/38,53);Gal 3/19,20!!!!!!!!!!!!!



ApCselekedetek 9/3-5--"Mikor aztán már úton volt, és közeledett Damaszkuszhoz, akkor hirtelen világosság ragyogott fel körülötte az égből, mire ő a földre esett, és hallotta, hogy egy hang így szól hozzá: „Saul, Saul, miért üldözöl engem?” Ő ezt mondta: „Ki vagy, Uram?” Az így szólt: „Jézus vagyok, akit te üldözöl. --"


Kit üldözött? Nem Jézust csak a tanítványait ,ugyan így mikor Isten azt mondta a prófétán Keresztül hogy Ő jön a földre Máté 1/23= NEM Ő Jött csak a Fia aki ŐT KÉPVISELTE!!!!!!!!!(Izaiás40/3).(Izaiás 63/9) ;ApCsel 3/12-15.


Ap Csel 3/13- „Ábrahám, Izsák és Jákob Istene, ősatyáink Istene megdicsőítette Szolgáját, Jézust,”


Izaiás 63/9 -"Minden gyötrelmükben gyötrelmet élt át, és az ő követe mentette meg őket. Szeretetében és könyörületében megváltotta őket, fölemelte és hordozta őket a hajdankor minden napján."


„az ő követe mentette meg őket”


Izaiás 42/1-" Íme! Az én szolgám, akit szilárdan támogatok! Az én választottam, akit lelkem helyesel. Szellememet adtam belé. Igazságosságot hoz a nemzeteknek."


„Szellememet adtam belé”


2Péter 1/17-" Mert tiszteletet és dicsőséget kapott Istentől, az Atyától, midőn ilyen szavak hangzottak hozzá a fenséges dicsőség által: „Ez az én szeretett fiam, akit én helyeslek.”



János 4/34-" Jézus ezt mondta nekik: „Az én eledelem az, hogy cselekedjem annak akaratát, aki küldött engem, és elvégezzem a munkáját."


„elvégezzem a munkáját”= Kinek a munkáját a sajátját ?


János 6/38-" mert én nem azért szálltam alá az égből, hogy a magam akaratát cselekedjem, hanem annak akaratát, aki küldött engem."


Ezért van megírva a prófétáknál hogy :Malakiás 3/1- „Íme! Elküldöm követemet, és ő utat készít előttem. (ApCselekedetek 9/3-5-Isten Empátiája és a Fiáé tökéletes! ) Ki ellőt ?-a Fia előtt!=Máté 11/10"- Ő az, akiről meg van írva: »Íme! Én elküldöm követemet színed előtt, aki előkészíti az utat előtted.« Keresztelő János a Messiás előtt előkészíti az utat!


Zsidók 5/5-" Így a Krisztus sem maga dicsőítette meg önmagát..."



János 8/54-" Jézus így válaszolt: „Ha én dicsőítem magamat, a dicsőségem semmi. Az Atyám az, aki megdicsőít engem, ő, akiről azt mondjátok, hogy a ti Istenetek,"


Jézus dicsősége semmi az Atyjáéhoz képest!


ApCselekedetek 2/24-" Az Isten azonban feltámasztotta őt, feloldva a halál kínjait, mert lehetetlen volt, hogy az továbbra is fogva tartsa őt."



ApCselekedetek 2/31-" előre látva, a Krisztus feltámadásáról beszélt, hogy sem a hádeszben nem hagyják őt, sem a teste nem lát romlást."



ApCselekedetek 2/33-" Mivel tehát felmagasztaltatott az Isten jobbjára, és megkapta a megígért szent szellemet az Atyától, kitöltötte azt, amint látjátok és halljátok."



ApCselekedetek 13/33-" az Isten egészen beteljesítette azt nekünk, a gyermekeiknek Jézus feltámasztása által; mint ahogy meg is van írva a második zsoltárban: »Te vagy az én fiam, én Atyáddá lettem a mai napon.«" Zsolt 2/7.!!!!!!!!!!



1János 4/9-" Az Isten szeretete azáltal vált nyilvánvalóvá az esetünkben, hogy az Isten elküldte az ő egyszülött Fiát a világba, hogy életet nyerjünk általa."



Nem Isten halt meg hanem a Fia=János 3/16-" Mert az Isten annyira szerette a világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy mindaz, aki hitet gyakorol benne, el ne pusztuljon, hanem örök élete legyen."



1János 4/10-" A szeretet nem abban áll, hogy mi szerettük az Istent, hanem hogy ő szeretett minket, és elküldte a Fiát engesztelő áldozatul a bűneinkért."



Róma 8/32-" Aki még saját Fiát sem kímélte, hanem odaadta értünk, mindnyájunkért, hogyan ne adna nekünk kedvesen minden mást is vele együtt?"



Máté 1/23- „Íme! A szűz teherbe esik, és fiút szül, és az Immánuel nevet adják neki”, ami lefordítva azt jelenti: ’Velünk az Isten’.= Ki Jézus Istennek? =Zakariás 13/7 „Ó, kard, serkenj fel pásztorom ellen, az életerős férfi ellen, aki nekem társam! …..1 Kor 11/3;15/28!!!! Róma 6/10 !=JÉZUS NEM ÖNMAGÁNAK ÉLI AZ ÉLETÉT. „ aki nekem társam”=Tökéletes TÁRSA!!!



„A plántáló pedig és az öntöző egy.”


Máté 15/12-14-„ Akkor odamentek a tanítványok, és ezt mondták neki: „Tudod-e, hogy a farizeusok megbotránkoztak annak hallatán, amit mondtál?” Ő ezt felelte: „Minden növény, amelyet nem az én égi Atyám ültetett, gyökerestől kiszaggattatik. Hagyjátok őket. Vak vezetők. Ha pedig vak vezeti a vakot, mindketten verembe esnek.”



Az 1Korinthus 3/6, 8-ban Pál ezt mondja: „Én plántáltam, Apollós öntözött. . . A plántáló pedig és az öntöző egy.” Pál nem arra gondolt, hogy ő és Apollós ketten egy személy lennének, inkább arra gondolt, hogy szándékban egyek (Galácia 3/28). János 4/37-’ Mert ebben a tekintetben igaz a beszéd: más a magvető, és más az arató. Jázus is elismerte ,hogy van azért közötük külőmség! A Pál apostol által használt „egy” (hen) szó semlegesnemű, szó szerint „egy (dolog)”, ami az együttműködésben való egységüket jelzi. Jézus ugyanezt a szót használja a János 10/30-ban az Atyjával való kapcsolatának leírására. Ugyanezt a szót használta a János 17/21, 22-ben is. Így amikor az „egy” (hen) szót használta ezekben az esetekben, akkor szándékbeli és gondolatbeli egységről beszélt.


János 5/19-„A Fiú magától nem tehet semmit, csak azt teheti, amit az Atyától lát’ ” (K.f.).”


Ezzel Jézus kimutatta a zsidóknak, hogy ő nem egyenlő Istennel, és ez okból nem cselekedhetett saját kezdeményezéséből. Vajon el tudjuk-e képzelni arról, aki egyenlő a Mindenható Istennel, hogy olyasmit mondjon, hogy ő semmit sem tehet a saját kezdeményezéséből?


1János 5/7-„Atya,az Íge és a Szent Lélek : ez a három egy.”


1János 5/8-„a Lélek, a víz és a vér ; és ez a három is egy.”


Bizonyos célban egyek mint péld:Bizonyságban,tanubizonyságban.


A valóságban annyira különböznek mint a vér és a víz vagy a Lélek!



1Timótheus 3/16-„Isten megjelent testben „ 1János 4/12-„ Istent soha senki nem látta.”


1 János 4/3-„és valamely lélek nem vallja Jézust testben megjelent Krisztusnak, nincsen az Istentől”


Ki jelent meg testben?=1János 5/9-„HA az emberektől való tanúságot elfogadjuk, az Istentől való tanúság nagyobb, mert az Istentől való tanúság az a tény, hogy tanúskodott a Fiáról.” (Márk 1/11á” és hang hallatszott az egekből: „Te vagy az én szeretett Fiam; helyesellek téged.”;Lukács 9/35-„ És hang hallatszott a felhőből: „Ez az én Fiam, a választott. Figyeljetek rá!”János 12/28-„ Atyám, dicsőítsd meg a nevedet!” Hang hallatszott azért az égből: „Meg is dicsőítettem, és újra meg fogom dicsőíteni.”)



1János 4/10”… ő szeretett minket, és elküldte a Fiát engesztelő áldozatul a bűneinkért.” János 3/16!!!


1János 6/27-„ Mert maga az Atya vonzalmat érez irántatok, mivel ti vonzalmat éreztetek irántam, és elhittétek, hogy az Atya képviselőjeként jöttem el. 28 Eljöttem az Atyától, és idejöttem a világba. Azonkívül elhagyom a világot, és elmegyek az Atyához.”


János 14/9-„ Jézus így szólt hozzá: „Ennyi ideje veletek vagyok, és nem ismertél meg engem, Fülöp? Aki engem látott, látta az Atyát is. Hogyhogy azt mondod: »Mutasd meg nekünk az Atyát.«”


Jézus tökéletesen képviselte az Atyát!!!!!


(Kol 1:19; 2:9). Mivel Jézus mérhetetlenül hosszú korszakokon át volt égi Atyjával, mindenkinél jobban ismeri Isten személyiségét és akaratát (Máté 11/27). Földi szolgálata alatt Jézus megismertette másokkal, amit Atyjától tanult, és tetteivel visszatükrözte azokat a tulajdonságokat, melyeket Atyja plántált belé. Jézus tökéletesen képviselte az Atyát!!!!!



Például figyeljük meg, mit ír János az 1. fejezet 18. versében: „Istent [a Mindenhatót] e g y ember sem látta soha.” Jézust, a Fiút ellenben látták az emberek, hiszen János ezt mondja: „az Ige [Jézus] testté lett, és közöttünk élt. Láttuk dicsőségét” (János 1:14, Kat.). Akkor hogyan lehetne a Fiú része a mindenható Istennek? János azt is kijelenti, hogy a Szó „Istennél” volt. De hogyan lehet valaki valakinél, ha ő ugyanaz a személy? Ezenfelül a János 17/3-ban feljegyzettek szerint Jézus egyértelműen megkülönbözteti önmagát az égi Atyjától. ’Az egyedüli igaz Istennek’ nevezi az Atyját. És János az evangéliuma vége felé így összegzi a dolgokat: „Ezek . . . azért lettek leírva, hogy higgyétek, hogy Jézus a Krisztus, az Isten Fia” (János 20/31). Figyelemre méltó, hogy János nem Istennek, hanem Isten Fiának nevezi Jézust.



2Mózes 7/1” … „Nézd, én Istennek tettelek meg téged a fáraó előtt, Áron, a testvéred pedig a prófétád lesz.”


Mózes isteni erőt és hatalmat kapott a fáraó felett.


Áron nem abban az értelemben szolgált prófétaként, hogy jövőbeli eseményeket jelzett előre, hanem inkább olyan értelemben, hogy Mózes szószólója lett.


Izaiás 43/10-ben: ..„Előttem nem lett Isten, és utánam sem lesz.”..


Olyan Isten mint az Atya aki kezdetöl látja a véget és mindenható olyan nem lesz ,ez a tény nem jelenti azt, hogy Ő sohasem hozott létre senkit, akit jogosan megillet az Isteni rang (Zsolt 82/1, 6; Ján 1/1, ÚV).Milyen célból van Isteni rangja Jézusnak Lásd:1 Kor 15:28.


Az ő Atyja legyen minden mindenkinek! Szerinted ez meg fog valósulni a jövőben? Ha elhiszed jól teszed és megkérlek gondolkodj el Jézus e szavain János 4/23,24.

2011. jan. 13. 12:43
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!