Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor jön el Jézus? Mikor...

Mikor jön el Jézus? Mikor támadnak fel a halottak?

Figyelt kérdés
2018. aug. 22. 21:20
1 2 3
 21/27 bist ***** válasza:

Az a gond, hogy egy verset kiragadsz a Bibliából, és ezzel mindent bele lehet magyarázni.

Egyébként Jeremiás, és Ézsaiás egy időszakban éltek Jézus születése előtt 700 körül. Ők próféráltak Jézus születéséről, es a te általlad említett versröl is.

De olvass tovább is!

Jer 31:31 Ímé, eljőnek a napok, azt mondja az Úr; és új szövetséget kötök az Izráel házával és Júda házával.

Jer 31:32 Nem ama szövetség szerint, a melyet az ő atyáikkal kötöttem az napon, a melyen kézen fogtam őket, hogy kihozzam őket Égyiptom földéből, de a kik megrontották az én szövetségemet noha én férjök maradtam, azt mondja az Úr.

Jer 31:33 Hanem ezt lesz a szövetség, a melyet e napok után az Izráel házával kötök, azt mondja az Úr: Törvényemet az ő belsejökbe helyezem, és az ő szívökbe írom be, és Istenökké lesznek, ők pedig népemmé lesznek.

Jer 31:34 És nem tanítja többé senki az ő felebarátját, és senki az ő atyjafiát, mondván: Ismerjétek meg az Urat, mert ők mindnyájan megismernek engem, kicsinytől fogva nagyig, azt mondja az Úr, mert megbocsátom az ő bűneiket, és vétkeikről többé meg nem emlékezem.

Ez is bizonyítja, hogy Isten nem vetette el a Zsidó népet, ők is megfognak térni, de előbb a nemzeteknek kell.

3Móz 26:44 De mindamellett is, ha az ő ellenségeik földén lesznek is, akkor sem vetem meg őket, és nem útálom meg őket annyira, hogy mindenestől elveszítsem őket, felbontván velök való szövetségemet, mert én, az Úr, az ő Istenök vagyok.

Látod, azt írja, hogy az ő Istenük.

Zsolt 94:14 Bizony nem veti el az Úr az ő népét, és el nem hagyja az ő örökségét!

2018. aug. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 bist ***** válasza:

Nem jól írtad!

A próféta, és prófétálni különböző dolog.

Prófétálni igen bárki tud, de próféta az egy ajándék Istentől.

De rád ezek az igék érvényesek!

Lk 4:1 Jézus pedig Szentszellemmel telve, visszatére a Jordántól, és viteték a Szellemtől a pusztába

Lk 4:2 Negyven napig, kísértetvén az ördög által. És nem evék semmit azokban a napokban; de mikor azok elmúltak, végre megéhezék.

Lk 4:3 És monda néki az ördög. Ha Isten Fia vagy, mondd e kőnek, hogy változzék kenyérré.

Lk 4:4 Jézus pedig felele néki, mondván: Meg van írva, hogy nemcsak kenyérrel él az ember, hanem az Istennek minden ígéjével.

Lk 4:5 Majd felvivén őt az ördög egy nagy magas hegyre, megmutatá néki e föld minden országait egy szempillantásban,

Lk 4:6 És monda néki az ördög: Néked adom mindezt a hatalmat és ezeknek dicsőségét; mert nékem adatott, és annak adom, a kinek akarom;

Lk 4:7 Azért ha te engem imádsz, mindez a tied lesz.

Lk 4:8 Felelvén pedig Jézus, monda néki: Távozz tőlem, Sátán; mert meg van írva: Az Urat, a te Istenedet imádd, és csak néki szolgálj.

Lk 4:9 Azután Jeruzsálembe vivé őt, és a templom ormára állítván, monda néki: Ha Isten Fia vagy, vesd alá magad innét;

Lk 4:10 Mert meg van írva: Az ő angyalinak parancsol te felőled, hogy megőrizzenek téged;

Lk 4:11 És: Kezökben hordoznak téged, hogy valamikép meg ne üssed lábadat a kőbe.

Lk 4:12 Felelvén pedig Jézus, monda néki: Megmondatott: Ne kísértsd az Urat, a te Istenedet.

Részemről vége!

2018. aug. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 bist ***** válasza:

Még valami.

A kereszténységet ne a katolikus, a reformárus, és a többi történelmi egyházhoz hasonlítsátok.

A keresztény, az Krisztusit jelent! És ez a Szent Szellem vezetésével lehet megálni, megérteni.

2018. aug. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

bist

A próféta nem ajándék Istentől... Ez milyen hülyeség már? A próféta kap egy képességet, hogy hallja és terjessze Isten, de inkább pontosabban az angyalainak kinyilatkoztatásait... Isten nem társalog emberekkel... És ezek többnyire nem ajándékok... hanem súlyos mentális gyötrelmek... Skizofrénia...

2018. aug. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

bist

Téged hány alkalommal vezényelt vagy vezérelt a Szent szellem? Hogy pontosan megértsd azt ami Krisztussal történt? Hogy egyáltalán ki volt Krisztus... Az, hogy egy sort ragadtam ki a Bibliából, nem változtat azon a tényen, ami abban szerepel, hogy az Ószövetség felbontatott (és még nem jött el az ideje annak, hogy a zsidó nép szívében ültesse el Isten önnön magát, hogy mindenki számára egyértelműen tudás legyen az Isten és ne hit kérdése legyen... Ahogyan azon a tényen sem változtat semmi és senki, hogy az Újszövetség is felbontatott... Már egy rég elavult mesekönyv, mert a keresztény vallás, nem foglalkozott az újkor igazi próféciáival...

2018. aug. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 bist ***** válasza:

"Már egy rég elavult mesekönyv,"


Neked, de ez nem jelenti, hogy az is.

Péld 30:5 Az Istennek teljes beszéde igen tiszta, és paizs az ahhoz folyamodóknak.

Péld 30:6 Ne tégy az ő beszédéhez, hogy meg ne feddjen téged, és hazug ne légy.

Jel 22:18 Bizonyságot teszek pedig mindenkinek, a ki e könyv prófétálásának beszédeit hallja: Hogy ha valaki ezekhez hozzá tesz, e könyvben megírt csapásokat veti Isten arra;

Jel 22:19 És ha valaki elvesz e prófétálás könyvének beszédeiből, az Isten annak részét eltörli az élet könyvéből, és a szent városból, és azokból, a mik e könyvben megírattak.

2018. aug. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
Amikor Akhilleusz utoléri a teknősbékát!
2018. szept. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!