Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy hívják a kereszténységen...

Hogy hívják a kereszténységen belül azt a nézetet miszerint a szegények és betegek mind bűnösök és ez Isten büntetése rajtuk, míg a gazdagok pedig jóemberek és ők Isten kegyeltjei?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy a kereszténységen belül van egy olyan nézet, ami lényegében a fogyatékosellenesség egyik formája, amely szerint az összes betegség azért következik be, mert az a személy valamilyen súlyos bűnt követett el és Isten büntetésként betegséggel sújtja (az számomra rejtély, hogy pl egy leukémiától ordító csecsemő vajon mit követhetett el). Ha egy beteg embert látnak, akkor arra csak annyit mondanak, hogy megérdemli, hisz ki tudja mit vétkezhetett korábban. Ha valaki haldoklik, akkor számukra az másodlagos, hogy meggyógyítsák, szerintük a lényeg, hogy megbánja a bűnét, ami miatt Isten betegséggel sújtott reá.

Egyszer nekem egy katolikus apáca azt mondta, hogy Nietzsche azért halt meg agyi demenciában kínok közt, mert az Úr megbüntette keresztényellenes filozófiája miatt.


Ezek a keresztények szerint akik, meg egészségesek és sokáig élnek azok csakis azért ilyenek, mert Istennek tetsző életet éltek és az Úr megjutalmzta őket, pl a hitgyülisek azzal magyarázzák, hogy a szektájuk az igazságot képviseli, hogy az amerikai neoprotestantizmus alapítói sokáig éltek. Vagy gondolhatunk a hitgyüli által '12-ben felvásárolt fideszre is, ahol az új emberierőforrás-miniszter szerint az összes betegség a tízparancsolat be nem tartása miatt következett be.

(Az persze nem zavarja őket, hogy Jézus a Jn 9:2-3-ban élesen elítéli ezt a nézetet és a vak emberre egyértelműen azt mondja, hogy sem a szülei sem ő nem vétkezett)


Akik szegények és sanyarú sorsúak azok szerintük nyilvánvalóan az Úr büntetétését szenvedik el bűnösségük miatt, míg a gazdagok Isten jutalmát kapják áldott életük jutalmáért.

Pl az amerikai keresztények szerint az, hogy a palesztinok nyomorban éheznek, míg az izraeliek a legnagyobb luxusban élnek az egyértelműen annak a bizonyítéka, hogy a palesztinok gonosz terroristák, akikre Jahve haraga lecsap, míg a gazdag izraeliek nyilvánvalóan az Úr jutalmát kapják jóságukért. Olyat is hallottam már hitgyülisektől (és amerikai neoprotestánsoktól is) hogy az a bizonyítéka annak, hogy a zsidók Isten választott népe, hogy a zsidók nagy része gazdag, ergo meg vannak jutalmazva az Úrtól.

Republikánus keresztényektől pedig a gazdag Rockefeller család éltetése jellemző, kiken Isten áldása áll.

Amikor megkérdezik a hitgyüliseket, hogy miért van akkora vagyona Németh Sándornak és miért vannak Rolex órái, akkor csak azt a választ adják, hogy Sándor gazdagsága egyértelmű bizonyítéka Isten jutalmának, amiért ő az Úr munkáját végzi.


Ez a nézet eredetileg a zsidó vallásban van meg, de észrevettem, hogy pl a Hit Gyülekezetének is alap teológiája, és más neoprotestáns vallások is eszereint gondolkodnak. De félreértés ne essék, most nem a hitgyüli ellen szólok kizárólag (noha ez ott a leghangsúlyosabb) ez sokszor felüti a fejét sok más felekezet híveinél is.



2018. aug. 27. 20:46
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
83%
Azt nem tudom,hogy a kereszténységen belül van-e ilyen nézet,azt tudom,hogy a scientológusoknál már akkor ferde szemmel néznek rád,ha tüsszentesz egyet,mert könnyebb ráfogni a szerencsétlen beetetett tagokra,hogy az ő hibájukból nem gyógyultak meg,mint elismerni,hogy egy vödör baromság az egész vallásuk.
2018. aug. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Van ilyen nézet, és eléggé elterjedt.

Az érdekel, hogy van-e erre külön kifejezés?

2018. aug. 27. 20:55
 3/28 anonim ***** válasza:
88%
Az egészet, amit itt fent előadtál, úgy hívják, hogy:TÉVEDÉS. Rohadt nagy tévedés.
2018. aug. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
60%
Ez nem keresztény nézet.
2018. aug. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
48%
Én inkább úgy mondanám, hogy vannak gazdagok, akik ezzel akarják bizonyítani, hogy többek másoknál és megérdemlik a földi boldogságot és Te érezd magadat kellemetlenül, amiért kihasználnak téged és szarért-húgyért dolgoztatnak... Pedig valójában ezek az emberek tolvajok... A mások boldogságát lopják el és gazdagodnak meg a saját örömükre, nem Isten kegyessége által...
2018. aug. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim válasza:
A keresztények, (szüleim azok) úgy gondolják, hogy nem csak isten betegíthet meg, hanem van egy mennyei gyűlés ahol a gonoszak is tészt vesznek (persze van egy másikis amin már nem, de az egész fölösleges ha isten mindent tud) a lenyeg az hogy isten néha megengedi az ordognek hogy megbetegítsen ,,próbára tegye" a híveit pl job esetében, igazat adok neked, de nem csak démonok befolyásolnak es nem csak isten elméletileg mindenkinek van egy lelke egy szabad lelke stb. Vagy te vannak a démonok es ott vannak a mennyból valóak, te is tudsz dönteni vagy egy démon szerintem a kiskori megbetegedéseket azzal lehetne mGyaráhni hogy a szúlei demonai a leszarmazottat is elakarja kapni stb. Es lehet hogy a szulo az oka hogy a gyerek megbedegedik. Egyebként egy nagyon jó kérdest tettél meg szerintem németh sándor figyelmen kivul hagyna ezt a kerdest mert amikor a szuleimmel beszelgetunk pl ilyesmi feltevesekkel hogy ezt mivel lehet magyarazni akkor csak annyit mondanak hogy ezek csak okoskodasok ebbe nem szabad bele menni, meg erre a németh szerintem csam azt mondana hogy ezek csak azert vannak hogy megtudjak kerdojelezni a keresztenyseget es ilennel nem kell foglalkozni vsgay elkezdene megyarazni es valami teljesen mas dolgot mondana
2018. aug. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
14%

Itt megtalálod, ebben a fejezetben:


[link]

2018. aug. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
12%

*Egyszer nekem egy katolikus apáca azt mondta, hogy Nietzsche azért halt meg agyi demenciában kínok közt, mert az Úr megbüntette keresztényellenes filozófiája miatt.


Valóban büntetés volt, csak éppen nem azért amit az apáca mondott neked. Hanem azért mert IStent ledegradálta, magát nála feljebbvalónak mondta-ezért kapta a csapást.


Ahogy Freud is, akit ma tanítanak, de mélyen hallgatnak erről, hogy Freud szintén azért örült meg, amiért Nietsche.


És a slusszpoén, hogy Freud leszármazottai a Hit Gyülekezetétől kértek segítséget, hogy az a generációs átok ami a leszármazottaikon örület, megőrülés és skizofrénia formájában a mai korunkban is meg volt, törettessék meg.


Ugyan ezt az átkot kapják:


Ézsaiás 44-


24.

Így szól az Úr, megváltód és alkotód anyád méhétől fogva: Én vagyok az Úr, a ki mindent cselekszem, a ki az egeket egyedül kifeszítem, és kiszélesítem a földet magamtól;

25.

Ki a hazugok jeleit megrontja, és a varázslókat megbolondítja, a bölcseket megszégyeníti, és tudományukat bolondsággá teszi.

2018. aug. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
22%

8+ És hogy még egy érdekességet mondjak:


A skizofrénia is kizárólag generációs átok. Jellemzően az ilyen emberek akik a kevélységükben Isten fölé helyezik magukat, és Istent próbálják megcsúfolni ilyen "ajándékot" kapnak as cselekedeteiknek gyümölcse ként.

A skizofréniát megelőző többi elmebeli kötelék még csak az előszobája a végüknek.


Ezért


Péld 16,18

A megromlás előtt kevélység jár, és az eset előtt felfuvalkodottság.

2018. aug. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
27%

9+


A megromlás előtt kevélység jár, és az eset előtt felfuvalkodottság.


Innen lehet egy halandó embernek előszőr tudni, hogy az adott illetőnek van reménysége, vagy bukásra van itélve Isten által.


Ha kevély az illető, és Istent degradálja mocskolja.

2018. aug. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!