Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehetséges az, hogy egy...

Hogy lehetséges az, hogy egy több évtizede Jehova tanúja személy úgy dönt, hogy csatlakozik egy protestáns gyülekezethez?

Figyelt kérdés
2018. szept. 9. 21:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Erről beszélek. Aki felébredt az ördögtorony hatása alól, az személyes megváltójának tartja Jézust és nem tagadja meg. Míg a szervezet bábja ezt nem érti, ahogy lehet is látni, hisz ennek a tanú nak sincs fogalma arról, hogy mit jelent.

Jó, persze, tudom én, hogy ezeket arra oktatják vasárnaponként, hogy hogyan érveljenek és kérdezzenek vissza, ha épp nem ugrik be egy szervezet által előre megírt válasz (saját gondolatuk nincs, ilyenkor a betanított szövegeket nyomják, ahogy ez a tanú is), akkor a visszakérdezés művészetével szereznek egy kis időt.

2018. szept. 12. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
KZitus, hogy a kérdésre nem tudsz válaszolni azt már értem. De attól még elmagyarázhatnád hogy te mit is gondolsz erről az általad idézett részről, Lukács 22:54–62!
2018. szept. 14. 09:48
 13/13 anonim ***** válasza:
Jt családban nőttem fel, majd elkülönültem. Az, hogy kapcsolatba kerültem a református egyházzal a páromnak volt köszönhető. Amikor találkoztunk, szóba került a vallás is és kértem, hogy meséljen arról, hogy ők miben hisznek. Kíváncsi voltam arra, hogy náluk hogy néz ki egy istentisztelet és hogy mik a fő nézeteik, tanításaik. Szimpatikus volt az, hogy senki sem mászik bele a másik magánéletébe, nincs az a fajta bizalmatlan gyanúsítgatás a másik feddhetetlensége felől, mint a Jt-knél, valamint külön tetszett, hogy CSAK a Bibliát használják az istentisztelet alkalmából. Az is megfogott, hogy Jézus szerepe a helyére került, mint Isten, illetve hogy nem különcködnek ok nélkül. Kb. ezeket tudnám elmondani okokként. Később aztán konfirmtáltam és megkeresztelkedtem reformátusként.
2018. szept. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!