Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért bűn a homoszexualitás...

Tegan17 kérdése:

Miért bűn a homoszexualitás ha az 1Kor13-ban is le van írva, hogy a szeretet a legfontosabb?

Figyelt kérdés

2018. szept. 10. 14:42
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
27%

A homoszexualitás a bűnös jellem egyik következménye, és természetesen pszichés - gyógyítható - betegség.


Hogy miért bűn? Mert természetellenes, és torzulásokhoz vezet. Isten férfit és nőt teremtett párnak. Ő már csak tudja, hogy mi a bűn és mi nem.


Pár év múlva már a pedofília elítélése miatt fognak támadni az ateisták. Ugyanez volt a forgatókönyv a homoszexualitással kapcsolatban is

2018. szept. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
74%

#11 Nehogymar egylapon emlitsd a melegeket meg a pedofilokat.

Az, hogy ket felnott ember kozos beleegyezessel mit csinal egymassal, ahhoz senkinek semmi koze!

A pedofiliaban pedig rohadtul nem 2felnott ember van es baromira nem kozos megeggyezesen alapul.


Annyira birom, amikor pont a keresztenyek akarjak osztani az eszt felnotteknek... Mikozben minden evbe 200paprol derul ki, hogy pedofil. XD


Tessek a sajat hazatok tajan sepregetni mert van mit!

2018. szept. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
5%

Kedves Kérdező.


Ha nem lenne bűn, akkor nem lenne egy mondatban említve más egyébb halálos bűnnel. Az pedig, hogy szeret minket Jehova, és Jézus áldozatot ozott az emberekért, azzal még nem fogja engedélyezni, vagy elnézni a helytelenségeket.

Akkor bármit meglehetne tenni, mert szeret minket Isten.

És Mi? Mi szeretjük?

Ha igen mivel bizonyítod? Isten leíratta, Jézus elmondta:

(János 14:15) 15 Ha szerettek engem, megtartjátok a parancsolataimat;

(1János 5:2, 3) . . .. 3 Mert az Isten szeretete azt jelenti, hogy megtartjuk a parancsolatait; a parancsolatai pedig nem megterhelőek,


Isten nem kér olyat, ami lehetetlen.Sőt az ígéret szerint ha akkora valakinek a hite csak mint egy mustár mag, a hegyhez hasonló akadályokat is túl lépi, Jehova pedig még segítséget is nyújt.

2018. szept. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
18%

Egyébként pedig a Korintusiaknak írt levél mint a szeretet himnusza, az emberek közötti szeretet elvárásairól szól.

Nem arraól, hogy Isten felrúgja az erkölcsi törvényeket, a szeretetre apellálva.

2018. szept. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
69%

"A homoszexualitás a bűnös jellem egyik következménye, és természetesen pszichés - gyógyítható - betegség."

Érdekes, hogy pont az egészségügy nem hallott még sem arról hogy ez egy betegség lenne, sem arról hogy gógyítani lehetne, vagy akár hogy lenne mit...


"Mert természetellene"

Éppenséggel a természetben teljesen általános viselkedés.


"és torzulásokhoz vezet."

???

A homoszexuális emberek pontosan ugyanolyanok mint te vagy én, csupán a saját nemükhöz vonzódnak. Egyikük sem torzult még el.


"Pár év múlva már a pedofília elítélése miatt fognak támadni az ateisták."

Egyrészt hogy jönnek ide az ateisták? Két ember szerelme nem választás kérdése, vallás- és világnézetfüggetlen dolog.

Másrészt hogy jön ide a pedofília? Tényleg ennyire beteg vagy, hogy két ember egymás iránti szeretetét, csak mert nem felel meg a vallásod szabályainak, egy lapon említed egy gyerek megrontásával???

2018. szept. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
16%

Bár nem Én tettem említést egy lapon a két dologról, De Isten nem tesz különbséget bűnök között. Hiába nulláztál.


A szent Irás egy mondatban említi a bűnöket, soha olyat nem lehet olvasni, hogy kivétel ez meg az....

Nincs kis bűn, meg nagy bűn. Bűn van.

Ha lenullázol, Isten akkor sem fog ezen az elvárásán, és gondolkodásán változtatni, magadat csapod be, az érzelmeid által. Isten nem ember....

2018. szept. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
80%

"Nincs kis bűn, meg nagy bűn. Bűn van."

Tehát ha hajléktalanként elloptam egy zsömlét hogy ne haljak éhen, ugyanazt érdemlem mint többszörös erőszaktevő gyilkos pszichopata?

2018. szept. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
8%

Igen ugyan azt kapod.

Isten nem támogatja a lopást, mert valaki hajléktalan. Van tisztességes eljárása annak, hogy valaki ne folyamodjon bűnhőz, okokat felsorolva. Ellenben ellent mond Isten személyes ígéretének.

(Zsoltárok 37:25) 25 Ifjú voltam, meg is öregedtem, De nem láttam az igazságost teljesen elhagyatva, Sem utódját kenyeret kéregetni.

2018. szept. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
79%

Nem is kell támogatni a lopást! De ebből nem következik hogy mindenkit egy kalap alá venni helyes, pláne nem igazságos.

Próbáld végiggondolni, hogy vajon az igazságszolgáltatás miért nincs még köszönőviszonyban sem egy ilyen elképzeléssel!

2018. szept. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
20%
Nagyon jól mondták előttem. A pedofíliát pontosan azok mentén az érvek mentén próbálják majd pár év múlva engedélyeztetni, amelyek alapján most a homoszexualitást próbálják.
2018. szept. 11. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!