Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők, titeket nem zavar, ha...

Hívők, titeket nem zavar, ha nem hívők templomba házasodnak?

Figyelt kérdés
Van olyan ismerősöm, aki 10 éve paráználkodik, templomba nem jár, bibliát nem olvas, mégis a polgárit lenézi, mert neki a templomi esküvő az igazi. Olyan álszent... Valahol örülök neki, hogy Isten előtt akar örök hűséget fogadni, ez tudom, hogy jó dolog és nem az én dolgom megítélni... de az érzéseim eluralkodnak rajtam, ha erre gondolok. Különbnek mutatja magát a világiaknál, azzal, hogy a polgárit semmire nem tartja, mert a templomi a lényeg, pedig semmilyen Isten kapcsolata nincs.
2018. szept. 4. 11:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

A kevélység az egyik főbűn, kérdező.

Az ítélkezés pedig az isten dolga.


Neked pedig mi közöd van hozzá?

2018. szept. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, ha csak annyi az egész az ő részükről hogy egy látványos esküvőbe beletartozik a templom mert az olyan spirituális, meghitt és szép dolog, akkor nincs értelme. De másrészről meg nem sajnálom senkitől se hogy Isten áldását kérje a kapcsolatára.
2018. szept. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

Korábban zavart, de most már nem feltétlen. Nem tudhatom, hogy ott abban a pillanatban mi van a szívükben.

Ha meg nem teljesülnek bizonyos feltételek, pl. a házassági szándék, hogy valóban holtáiglan a párjának akarja adni az egész életét, akkor a házasság lehet, hogy formálisan lezajlott, de egyházjogilag nem jött létre.

2018. szept. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%
Miféle lelkész az, aki az ilyeneket összeadja ? Bizonyára valami szektás önjelölt prédikátor...
2018. szept. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%

Bármelyik lelkész összeadja. Ez van.


Egyébként csak a látszik meg a szokás miatt kell.

Én utálok minden ilyen álszent templomi sz.rságot.

2018. szept. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
17%

Ez jutott eszembe az írásodról, és a benne szereplő nőről:


Mk 7,6

Ő pedig felelvén, monda nékik: Igazán jövendölt felőletek, képmutatók felől Ésaiás próféta, a mint meg van írva: Ez a nép ajkaival tisztel engem, a szívök pedig távol van tőlem.

2018. szept. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
7%

6+


*templomi esküvő az igazi


Ahol bálványok vannak? Az minden csak nem kősziklára épült szövetség.

Semmi köze Istenhez a házasságkötésüknek, sőt inkább kaptak egy két láncot is. No nem Istentől, hanem sátántól.

2018. szept. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szimpla képmutatásnak látom a dolgot, de nem zavar. Persze azért ezeket a pap se feltétlen adja össze, nem árt, ha legalább az egyik hívő valamilyen szinten.

Abban egyébként igaza van, hogy az Isten előtt kötött szövetség (mert a házasság is az végtére) az igazi, hiszen mindig így volt a világtörténelemben. De mire megy az igazával, ha nem aszerint él?

2018. szept. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészről bennem is megvan az az érzés, hogy ez képmutatás, színjáték így, másrészt viszont ezek az emberek legalább ilyenkor látnak templomot életükben, és hátha valami megérinti őket.
2018. szept. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Engem végülis nem zavar, csak egyrészt nem értem miért csinálják, másrészt gerinctelen dolognak tartom, képmutatásnak.


Ha valaki lesz*******ja a vallást, az rendben van részemről, mert ez mindenkinek a saját belső ügye. De ha valaki ilyen, az minek megy templomba megesküdni, minek keresztelteti meg a gyerekét, ezt sehogyse bírom felfogni. :D

2018. szept. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!