Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus valójában hogy nézhetett...

Jézus valójában hogy nézhetett ki?

Figyelt kérdés

Nyílvánvaló, hogy Jézus nem úgy nézett ki mint ahogy ábrázolják őt. Hiszen sokat segített a munkában az apjának (Ács munka). Tehát izmos, szálkás testalkatú lehetett.

Sok helyen azt írják, hogy egy átlagos kinézetű ember lehetett, én ezt sem hiszem.

Mivel Isten fia így szerintem alapból nem nézhet csak úgy ki átlagosan.

Biblia pl azt írja, hogy ...”és szemei olyanok mint a tűzláng,, már ezáltal is kitünhetett a tömegből....



#megjelenés #Jézus #názereti jézus #názereti
2018. szept. 16. 17:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%
A tudósok szerint valahogy így: [link]
2018. szept. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
30%
Ne már, ez egy neandervölgyi, Jézus pedig homo sapiens.
2018. szept. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%

"Nyílvánvaló, hogy Jézus nem úgy nézett ki mint ahogy ábrázolják őt."

Ez azért elég erős következtetés pusztán abból, hogy ács volt. Az ács itt elég sok mindent jelenthet, lehet akár házépítő és ácsmester is. Míg előbbi erősen kétkezi munka, utóbbi sokkal kevésbé. Az az igazság, hogy nem tudjuk.

Ettől függetlenül ismerek olyan kétkezi munkást is, aki vékony, szikár ember, egyáltalán nem egy izmos alkat. Tehát butaság ebből következtetni a kinézetre.


A legkorábbi ábrázolások a 3. század elejéről maradtak meg, melyeken többnyire rövid, göndör avagy hullámos hajú ifjúként ábrázolták. A 4. században terjedt el az azóta is népszerű hosszú, hullámos hajú ábrázolás, mely képeken a korábbiakhoz képest idősebbnek tűnik. Kora alapján ezek valamivel hitelesebbek lehetnek, hiszen tanítani kb. 30 évesen kezdett.


Egyetlen esetleges fennmaradt ábrázolása, ami hiteles lehet, a sokat vitatott Torinói lepel. Sokak szerint középkori hamisítvány, míg sokak szerint valódi. Mind két állítás mellett nagyjából ugyan annyi érv szól, mint ellene.

2018. szept. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%

#1:


Úr"Isten"! Jézus egy hajléktalan alkesz volt???



:D

2018. szept. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

#3-as!

Jézust úgy ábrázolják mint egy fűszál vékony ember.

Migel apja ács volt és segített neki ennen a munkakörben utána ő maga is ezt folytatta szerintem egyetértünk abban, hogy nem helyén való az ábrázolása.

Lehet nem volt egy izmos ember de szerintem azért szálkásnak mondható volt....

2018. szept. 16. 20:50
 6/20 A kérdező kommentje:
*Mivel apja ács volt és segített neki ebben
2018. szept. 16. 20:51
 7/20 KZitus ***** válasza:
40%

Szia


Következtetni lehet abból, amit a Biblia ír róla.

„TESTET KÉSZÍTETTÉL NEKEM”

Ezt Jézus valószínűleg akkor mondta, amikor a keresztelkedésekor imádkozott. Erről a Héberek 10:5 ír. Milyen testet készített neki Isten? Úgy 30 évvel korábban Gábriel angyal ezt mondta Máriának: „íme, fogansz méhedben, és fiút szülsz”, és „a születendőt Isten Fiának fogják hívni” Lukács 1:31, 35. Ezért Jézus tökéletes volt, olyan, mint amilyen Ádám a teremtésekor Itt ír erről:Lukács 3:38; 1Korintusz 15:45. Tökéletes volt az alakja, és a vonásai feltehetően hasonlítottak a zsidó származású édesanyja, Mária vonásaira.

A rómaiakkal ellentétben a zsidók szakállt viseltek, így Jézus is. A szakáll tiszteletet és méltóságot kölcsönzött a viselőjének; nem volt hosszú vagy rendezetlen. Jézusnak biztosan gondosan ápolt és rendszeresen nyírt szakálla és haja volt. A hajukat csak a nazireusok nem vágták le, mint például Sámson, ahogyan arról a 4Mózes 6:5 és a Bírák 13:5 ír.

Jézus 30 éves koráig, hosszú éveken át ácsként dolgozott. De akkoriban még nem segítették a munkát modern gépek, mint ma. Márk 6:3. Így hát Jézus biztosan erős, izmos férfi volt. A szolgálata kezdetén egymaga „kiűzte az árusokat a templomból a juhokkal és a marhákkal együtt, a pénzváltók érméit kiöntötte, és asztalaikat feldöntötte” írja a János 2:14–17. Ilyesmire csakis egy életerős férfi képes. Jézus az erejét arra fordította, hogy ellássa az Istentől kapott megbízatását. Ezt mondta: „Más városoknak is hirdetnem kell az Isten királyságának jó hírét, mert ezért küldettem el” Lukács 4:43. Rendkívüli erőnlétre volt szükség ahhoz, hogy bejárja Palesztinát, és hirdesse a jó hírt.

2018. szept. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Utolsó: nagyon jól írod! :)

Ez nagyon hasznos hozzaszólás!

2018. szept. 16. 21:32
 9/20 anonim ***** válasza:
88%

"Jézust úgy ábrázolják mint egy fűszál vékony ember.

Migel apja ács volt és segített neki ennen a munkakörben utána ő maga is ezt folytatta szerintem egyetértünk abban, hogy nem helyén való az ábrázolása."

Nem értek egyet. Mint írtam korábban, több "fűszál vékony" embert is ismerek, akik kemény fizikai munkát végeznek és valószínűleg tőlem jóval többet bírnak, pedig én nem vagyok "fűszál vékony" alkatú. Tehát a fizikai erőlétnek nem feltétlen van köze a testalkathoz.

Másrészt mint írtam, az ács több különféle dolgot jelenthet. Ez egy összefoglaló szó, amit a fordítók használtak, hogy pontosan mit takar, nem tudjuk. Ha például ácsmester volt, akkor szinte alig végzett nehéz munkát.

Egyébként egy ábrázoláson sem láttam, hogy extrém vékony lenne, kivéve a keresztábrázolásokat. Amik érthető módon egy meggyötört testű embert mutatnak.

2018. szept. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
43%
Az 1-sbez hasonloan nézhetett ki.Inkább mint az ájtatos Jézus alak.
2018. szept. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!