Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Engedjem a lányomat a Jehova...

Engedjem a lányomat a Jehova Tanúinak közösségébe járni?

Figyelt kérdés
Egy 16 éves kamaszlány anyja vagyok.Korábban voltak vele magatartási problémák az iskolában.Volt,hogy más gyerekeket csúfolt az osztályában,elég vadóc volt,jártam is be miatta az iskolába.Úgy három hónapja hirtelen elkezdett másként viselkedni.csendesebb lett,itthon nem kellett külön veszekedni vele,hogy segítsen a házimunkában.Nem követelőzött,hogy házibuliba mehessen..Én ennek örültem,bár meglepett ez a hirtelen pálfordulás.Mígnem múlt héten elkéredzkedett Jehova Tanúinak az istentiszteletére.(vagy nem tudom minek szokás nevezni ezt náluk.)Én nem engedtem el,ezen eléggé megsértődött de nem szólt semmit.Azóta mondogatja nekem,hogy ez milyen jó,hogy menjek vele én is..Mi sosem voltunk vallásos család.Nem tudom honnan jött ez most nála...Látom nála a könyveiket meg a folyóirataikat,és beleolvasva nekem nagyon fura a mentalitásuk.Ez közismert róluk.Viszont azt be kell látnom,hogy azóta pozitív irányban is változott.Tanácstalan vagyok,elengedjem őt vagy ne.. Nem akarom,hogy később megbánjam.Hallottam,hogy ha végképp bekerülnek a közösségbe,akkor teljesen eltávolodnak a családjuktól..
2018. szept. 16. 18:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
Ne!
2018. szept. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
31%

Én a helyedben megpróbálnám más vallási közösség felé terelni, de ha ennyire ragaszkodik hozzá, és ráadásul jó hatással van rá, miért ne?

Rosszat nem tanul, csak hülyeséget (véleményem szerint)

Én 25 évesen jelentettem be a családnak, hogy vallási gyülekezetbe járok, teljesen lesokkolódtak, hogy én, aki sosem kapott vallási nevelést, ilyen-olyan rossz dolgokat csinálok, most hirtelen vallásos lettem.

Nem fogják a család ellen állítani, sem pénzzel lehúzni, sem kimosni az agyát. Rengeteg negatív sztereotípia van rajtuk, amik nem is igazak.

Bár sosem voltam tanús gyülekezetben, de ismerek embereket onnan, teljesen normálisak, épp olyanok, mint mindenki, csak éppen értelmezési gondjuk van a Bibliával kapcsolatban.

Aztán, ha még sem tesz neki jót, hát nem kötelező oda járni...

2018. szept. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%
Nem vagyok Jehova Tanúja. Beszéltem már velük, voltam régen gyűlésen, nem értettem egyet több lényeges kérdèsben, nem mentem többet. A helyedben jobban aggasztana mitől ez a változás a lányodnál. A másik meg az, hogy 16 évesen már mitől akarnád eltiltani? Hogy kikkel hol találkozhat? 2 év alatt majd meggondolja az egészet ha nem szabad? Vagy könnyebb lesz azt mondani, hogy felnőtt ember és úgy sem tehetsz semmit? Ha fontos neked ez a gyerek, a minimum hogy elkíséred, meghallgatod mit mondanak neki, megismered az embereket akikkel az idejét tõlti, akik hatással vannak az életére, és beszélgetsz vele erről. A félelmmeidről és a változásról amin átment. Gondolom komolyabb oka volt rá mint hogy elolvasott néhány szórólapot.
2018. szept. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%

Pont az egyik legveszélyesebb szekta (családi kapcsolatok szempontjából) hálózta be. Javaslom ne engedd, később könnyen megbánhatod, a kapcsolatotok rovására mehet.

Ha esetleg nagyszülők révén maradt valami vallási tradíció, pl. katolikus, református, evangélikus, akkor érdemesebb lenne azok irányába terelned őt. Számtalan család esett már szét az említett feleket miatt, nagyon sok vallomást olvashatsz, melyben szülők, gyermekek, házastársak, rokonok nyilatkoznak erről. Persze vannak pozitív példáik is, itt is szokott írni egy olyan tag, akiknél működik, de nem vennék rá mérget, hogy az az általános.

2018. szept. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
35%
Ne! Kivéve ha ki akarod tagadni és hosszútávon meg akarsz vele szakítani minden kapcsolatot.
2018. szept. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
72%

A Jehova Tanúi az egyik legfanatikusabb gyülekezet.Szóval 16 évesen olvasgassa a füzeteket ha akarja,de én nem engedném jogy csatlakozzon.Mondjuk én eleve úgy nevelem a gyerekeimet hogy az élet a legigazabb vallás.Az olyan vallás, amelyik tilt,büntet, meg beetet hogy ne tégy semmit,majd Isten elinzézi hogy jobb világ legyen, az életellenes!

Be kéne tiltani!

2018. szept. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 KZitus ***** válasza:
15%

Szia


Némi hiteles információ rólunk: Hogyan zajlik egy összejövetel a királyságteremben?

[link]


Kik Jehova Tanúi

[link]

2018. szept. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
48%

Inkább tereld más gyülekezet felé, pl Katolikus... Örülj, hogy a Szentlélek “megragadta” a lányod, így jobb élete lehet, bár a Tanús testvérekről nekem sincs sok jó véleményem, de különösebb bajom sincs velük..


Egy 17 éves Katolikus fiatal :)

2018. szept. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagy probléma lesz belőle, ha megy, viszont nem tudod egy az egyben tiltani.

Beszélgetni kellene vele, hogy mi történt egyáltalán... és nem észérvekkel, mert azokra teljesen biztos, hogy nem hallgat. Esetleg más vallás felé kellene terelni, ami normálisabb.

2018. szept. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
66%
Minden vallás marhaság, de a JT-sek különösképpen idióták.
2018. szept. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!