Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Engedjem a lányomat a Jehova...

Engedjem a lányomat a Jehova Tanúinak közösségébe járni?

Figyelt kérdés
Egy 16 éves kamaszlány anyja vagyok.Korábban voltak vele magatartási problémák az iskolában.Volt,hogy más gyerekeket csúfolt az osztályában,elég vadóc volt,jártam is be miatta az iskolába.Úgy három hónapja hirtelen elkezdett másként viselkedni.csendesebb lett,itthon nem kellett külön veszekedni vele,hogy segítsen a házimunkában.Nem követelőzött,hogy házibuliba mehessen..Én ennek örültem,bár meglepett ez a hirtelen pálfordulás.Mígnem múlt héten elkéredzkedett Jehova Tanúinak az istentiszteletére.(vagy nem tudom minek szokás nevezni ezt náluk.)Én nem engedtem el,ezen eléggé megsértődött de nem szólt semmit.Azóta mondogatja nekem,hogy ez milyen jó,hogy menjek vele én is..Mi sosem voltunk vallásos család.Nem tudom honnan jött ez most nála...Látom nála a könyveiket meg a folyóirataikat,és beleolvasva nekem nagyon fura a mentalitásuk.Ez közismert róluk.Viszont azt be kell látnom,hogy azóta pozitív irányban is változott.Tanácstalan vagyok,elengedjem őt vagy ne.. Nem akarom,hogy később megbánjam.Hallottam,hogy ha végképp bekerülnek a közösségbe,akkor teljesen eltávolodnak a családjuktól..
2018. szept. 16. 18:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
33%

Nagyon hosszú ideig leveleztem egy Jehova tanújával, és arra jutottam, hogy sok minden vád nem igaz rájuk, amit terjesztenek róluk a világban.


Sok pozitív dolog van náluk, mint pl. lojalitás a vezetőik iránt, buzgóság, áldozatkészség, de én most a problémákat fejteném ki, ahogy én látom, mivel aggódsz a lányod miatt, aki amúgy egy könnyen befolyásolható életkorban van. (Úgy látom, hogy viszonylag egységes a gondolkodásmódjuk, és ezért az a Jehova Tanúja, akivel leveleztem, valamennyire reprezentatív az egész közösségre.)


Nekem úgy tűnik, bajaik fő gyökere a büszkeség és a makacsság kombinációja, amin nem hajlandók változtatni, sőt egyre inkább be akarja őket ebbe a pusztító "betegségbe" rántani a vezetőségük.

Amint írtad a lányodról, pont ezek voltak vele is a fő bajok: a büszkeség (mások lenéző csúfolása) és a makacsság (veszekedni kell vele, követelőzik), Ott ezeket a bűnöket nem fogja letenni, csak más szinten jönnek majd elő. Már nem az osztálytársait fogja csúfolni, hanem a többi egyházat nézi le. Már nem veled fog veszekedni, hanem az Isten Igéjének és az Istentől küldött embereknek áll majd ellen.

Így milyen jövő vár rá? Nem a karrierre gondolok, sok büszke és makacs ember nagy földi karriert fut be.

Ha egyik rockzenekar egy sorával illusztrálom: "Hiába vagy gazdag, ha az égiek leszavaznak."


A másik veszély a "robottá tétel". Mindenféle magatartási szabályokat hoznak, amelyek egy jó része valóban Isten parancsolata (annak valóban nagy a haszna), egy részének köze van a Bibliához, de sokszor egy merev gyakorlati megvalósítással kapcsolják össze, sok meg a Biblia félreértelmezéséből van (számukra Őrtorony == Biblia). Vannak lelkiismereti vagy vélemény kérdések, ahol elveszik a szabadságot. Ha valaki szót fogad Jézusnak, Jézus valóban üdvözíteni tudja, de Ő nem egy kőbe vésett utat mutatott. A törvény betűjéből való megigazulás egy ószövetségi halott út, és a Törvény fő célja már akkor is az volt, hogy felismerjék az emberek, hogy nem tudtak megállni a szent Isten előtt önmaguktól, ítélet alá estek, és várják a megváltót, akiben való hit fogja megigazítani őket. Sajnos mivel Jézust nem fogadják el, mint Istent (az ő Bibliájukban mi van a János 5:23 helyén?), így a hit sem marad elérhető közelségben számukra. Ha a cselekedetei alapján akar valaki üdvözülni, akkor tökéletes, hibátlan teljesítményt kell nyújtania, mint egy robotnak. Rájönnek-e, hogy ez így nem megy, Isten szereti őket úgy, ahogy vannak, és a tökéletlen, bűnös állapotukban adta oda értük a Fiát? Viszont talán sokuknak túl merész ötletnek tűnik eldobni az Őrtorony mankót (amiről a vezetőik meggyőzték őket, hogy óriási szükségük van rá), és kilépniük a hit ismeretlen vizeire...


Engedd-e a lányodat oda járni? Fejlődhet a személyisége egyes területeken, de a büszkeség egy nagyon veszélyes drog, és szerintem nem fogják eltűrni, hogy máshova is járjon, ahol alázatot, tiszteletet, toleranciát és rugalmasságot is tanulhatna. Őszintén szólva nem is hiszem, hogy ezeket az isteni tulajdonságokat értékesnek tartják.


üdv

Stefán

2018. szept. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
14%

Amíg Te tartod el a lányodat, addig nem csinálhat azt amit akar a lányod. Ha nem engeded el, akkor nem is mehet el, ha majd saját magát eltartja, felnőtt lesz, akkor persze oda mehet, ahova akar.

A lányod viselkedés változása szerintem csak a vihar előtti csend állapota. A Tanúk bálvány imádók, mivel a Bibliát bálványként kezelik. Nagyon sok ember életét tették tönkre a Tanúk!



"A Jehova Tanúiról röviden szólok. Félelmetesen beszűkült emberek, akik éppen e beszűkült látással felszabadított energiák sokaságát használják fel arra, hogy ne kelljen gondolkodniuk. Igen, ez egy olyan ördögi kör, melyből csak súlyos lelki sebek árán van kiút. Még jó, hogy a hozzájuk csatlakozottak közül tízből hat idejében visszalép, s így sok kellemetlenségtől menekülnek meg ők maguk is, és mindazok, akikkel életüket összekapcsolták. "

Jézus; A HANG - könyv 219

2018. szept. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
16%
Az én férjem nem tanú, de elengedi velem a lányomat, sőt gyakran el is szokott jönni velünk a gyülekezetbe, mert tudja, hogy ott nem tanulunk semmi rosszat. Amúgy ő nem hisz ezekben a dolgokban. Ami konfliktus forrás szokott lenni általában, ha valaki Tanú lesz, az az, hogy mi nem ünnepeljük az olyan ünnepeket, mint pl. a húsvét, karácsony, névnapok, születésnapok. Javaslom, hogy kísérd el a lányod egyszer-kétszer, hogy ez alapján objektív döntést tudj hozni.
2018. szept. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

Lukács 7:31-35

Monda pedig az Úr: Mihez hasonlítsam azért e nemzetségnek embereit? és mihez hasonlók?

Hasonlók a piaczon ülő gyermekekhez, kik egymásnak kiáltanak, és ezt mondják: Sípoltunk néktek, és nem tánczoltatok; siralmas énekeket énekeltünk néktek, és nem sírtatok.

Mert eljött Keresztelő János, a ki kenyeret sem eszik, bort sem iszik, és ezt mondjátok: Ördög van benne.

Eljött az embernek Fia, a ki eszik és iszik, és ezt mondjátok: Ímé a falánk és borivó ember, a vámszedők és bűnösök barátja.

És igazoltatik a bölcseség minden ő fiaitól.


Jól példázza, mennyire nem lehet megfelelni az embereknek. Jézust sem fogadták el a legtöbben. De a lényeg az utolsó mondat. Máshol is megfogalmazta Jézus ugyanezt: Gyümölcseikről lehet megismerni az igaz keresztényeket.

2018. szept. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=VGj71EMwZDA&list=PLXYH-sXa2t..


"Fogadj szót a szüleidnek"

Ok,és ha a szüleid nem Jehova tanúi? Mert hát ők nem imádkoznak tanulás előtt,nem járnak bételbe,nem olvasnak őrtornyot/Bibliát,nem járnak téríteni,és mindez nem helyes Jehova szemében...

Szóval én ebben látom a fő problémát(nyilván a lányod nem 5 éves,de a lényeg ugyanaz)

2018. szept. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 KZitus ***** válasza:
25%

Elnézésedet kérem kedves kérdező:-)


Kedves Stefán:-)

Nagyon félreismerted azt a tanút, akivel "hosszú" ideig leveleztél. :-) Bár sok mindent megtudtál róluk, és még "véded" is őket, nem kellene felcimkézni őket tévedéseiden alapuló cimekkel:-)

Alázatosan legyetek alázatosak! = ezt tanuljuk, és próbáljuk gyakorolni naponta a mindennapi életünkben. Hiszen Jehova CSAK az alázatos embereket tudja formálni. És mi szívből vágyunk erre:-)

Te alázatos vagy?

2018. szept. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
28%

emánuel113 nekem úgy tűnik pont te vagy az aki beszűkült gondolkodású...

"Bálványozzák a Bibliát"..Miért mit bálványozzanak ha egyszer annak a tanítása szerint élnek?Amúgy nem borulnak le elé,hanem a benne lévő elvek szerint élnek.És ők legalább komolyan veszik nem úgy mint a többi keresztény felekezet,akinek ha nem tetszik valami máris másként magyarázza. Pl ne paráználkodj..Az általam ismert "keresztény" fiatalok nem éppen szűzi életmódot folytatnak de persze magyarázzák ezt azzal,hogy a paráznaság fogalma csak a homoszexualitásra és a perverziókra értendő.Mert ez nekik így kényelmesebb.A Jehovások legalább ragaszkodnak az elveik betartásához..Lehet,hogy van köztük aki boldogtalan,de az bármikor kiléphet.Nem kényszerítik fegyverrel,arra,hogy maradjon.Sokan meg teljesen boldogok közülük és motiválja őt az erős hitük,az életben.Írom ezt úgy,hogy nem vagyok Tanú..

2018. szept. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
17%

ide az EMBERTELENEK közé akarad engedni ?!

, hogy NAGY ESÉLLYEL tönkre vágják a lányod és majd téged és a családod életét is !


bűnözők a bíróság szerint is!

"Jehova Tanúi olyan szervezet, amely családokat választ szét, gyűlöletet kelt, és emberi életeket fenyeget. " - bíróság !


nézd meg ezt a filmet , döntsd el hova sorolhatók.


itt van egy magyarul beszélő egy pártatlan mozifilm , a google keresőbe másold be :


kiváló mozifilm!

ez a film bemutatja mennnyire "emberek" bemutatja a lényeget.


" A hit fogságában indavideo "


indavideo.hu/video/A_hit_fogsagaban


gloria.tv/video/rX2KXQJFDecZ4fF4UaiqGYcXZ



"A szüleim és a vér szerinti testvéreim akik tanúk, messze elkerülnek. Ez a szabály."

"Jehova Tanúi olyan szervezet, amely családokat választ szét, gyűlöletet kelt, és emberi életeket fenyeget. "


ezeket biztos hogy a valóságban a gyakorlatban örtorony módra alkalmazva

és véletlenül sem egyedi esetként kíválóan bemutatja

ahogy nyíltan a világ elé tárják mozifilmként az EMBERTELENSÉGÜKET!

2018. szept. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
29%

Az a nagy helyzet, hogy ne itt a gyakori kérdéseken keresd a választ, hanem ahova a lányod jár, és magad nézz utána, hogy jó irányba halad-e,hiszen a lányodnak a (LEGJOBBAT AKAROD) nemdebár. És nem kötelező nálunk lesátorozni, mindenkinek választási joga van (Isten senkit sem kényszerít).

(egy TANÚ)

2018. szept. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

ott SENKI NEM kapja meg a választ!


olyan hely hogy , ugorj bele a kutba és majd megtudod hogy ott milyen lenn mert a

lenntlévők majd megmondják.

2018. szept. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!