Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik annyira várják hogy...

Akik annyira várják hogy Jézus vagy Jehova vagy akárki visszatérjen és ítéletet mondjon az emberek felett, az miért várja?

Figyelt kérdés

Annyira elkeseredettek vagytok vagy olyan tisztának hiszi magát,hogy biztos benne, őt ez nem érintheti esetleg valami ajándékra számít?


Szomorú mindenesetre...


2018. szept. 18. 14:13
1 2 3
 21/26 követ62 ***** válasza:

Mert aki várja Jézus visszajövetelét az valószínű ismeri azt akit vár.

Mert Ő maga a szeretet és nem az a célja, hogy elveszítse az embert és nem árgus szemekkel figyeli mikor csaphat le és küldheti kárhozatra.


Hanem pont fordítva. Arra törekszik, hogy a lehető legtöbb embert mentsen meg.

És amikor itéletről beszélünk akkor létezik FELMENTŐ ítélet is.


És igen aki tudja milyen élet vár ránk az örök életben annak már bizony elég elkeseritő ez a világ, ez az élet.

Nem hisszük tisztának magunkat csak tudjuk mennyire kegyelmes a mi Urunk Jézus.

És aki igazán szereti Őt az igyekszik úgy élni, hogy ne okozzon szomorúságot Neki.

2018. szept. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
20%

a szeretet mindig itt volt és itt van és itt lesz a földön. a Föld a paradicsom és a ,menyország ,.

Senkire nem kell várni mert senki nem tesz többet mint az Ember!


Ha többen teszünk jót akkor jó lesz,

ha nem akkor rettenetes rosz előbb utóbb MINDENKINEK , még az 1% nak is!


NE HÁRÍTSA ÁT SENKI A FELELŐSÈGÉT A TEREMTŐRE ,

mert semmit de semmit sem fog csinálni SOHA!

2018. szept. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#2 Péter


"-az egész földi történelem kiértékelése a megváltottakkal együtt (az ún. millennium, az ezeréves időszak folyamán)"


errol ideznel es irnal bovebben vagy linkelnel rola?


majd irok Privatban ha sok nap multan sem irnal ide


#11 Zitus


ha felno a gyermek akkor mar nem tartozik szamadassal, se ha meghal a szuloje, a szulok elol el is lehet titkolni amit nem tudott meg, valaki arva lesz mar szuletese utan igy gondviseloje van es nem szuloje

* csak nem a legjobb pelda ez azert irtam

egy szulo reszre hajlo lehet, igy a bunben megmaradt gyermeket is kepes ugy is nem elitelni, elfogadni, szeretni es éltetni, gondjat viselni

ezert mondjak hogy az ember jobb, szeretobb mint Isten

(kerdes hogy ha tehetné orokke kitartana-e ebben egy szulo es akkor is ha ellene iranyulna a bun)


#15

ezt ide szantad? mert szerintem nem...


ez utani valaszokat nem olvastam


Xy4

2018. szept. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 KZitus ***** válasza:
18%

Közveszélyes Kontár nevű felhasználó



"ha felno a gyermek akkor mar nem tartozik szamadassal, se ha meghal a szuloje, a szulok elol el is lehet titkolni amit nem tudott meg, valaki arva lesz mar szuletese utan igy gondviseloje van es nem szuloje" - a példám azért megfelelő, mert mi emberek, és Isten, mindig "Atya-gyerek" kapcsolatban vagyunk, és maradunk(mivel ő a Terermtőnk) ebből nem tudunk "felnőlni", tőle nem tudunk "árván" maradni, legfeljebb ha mi elhagyjuk.....


"egy szulo reszre hajlo lehet, igy a bunben megmaradt gyermeket is kepes ugy is nem elitelni, elfogadni, szeretni es éltetni, gondjat viselni" - valóban egy szülő lehet minden féle...de Isten, az Atyánk, soha nem részrehajó...


"ezert mondjak hogy az ember jobb, szeretobb mint Isten" - nem hallottam még ilyenről, de az teljesen bizonyos, hogy Isten maga a szeretet. Ezt el lehet hinni, lehet tagadni, attól Isten sZERETETE IRÁNTUNK SOHA NEM VÁLTOZIK. Sőt a Biblia azt írja, a szeretet erősebb a halálnál, és ez így igaz.

Te hiszed azt, hogy ezeket a dolgokat Isten jobban tudja, ismeri, mint mi emberek? Ezért íeatta le nekünk, hogy tanuljunk szeretni Tőle.


"(kerdes hogy ha tehetné orokke kitartana-e ebben egy szulo es akkor is ha ellene iranyulna a bun)" - szülő nem tud ebben kitartani, mert halandó, tehát legfeljebb a haláláig. Viszont Isten igen, hiszen ő halhatatlan. Az ő szeretete örökké tartó.

2018. szept. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#24 Zitus

nem erteted mire gondoltam egyiknel sem

mivel fiktiv szulo iranybol hoztam fel mind nem pedig Atya iranyabol

2018. szept. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
76%

Sziasztok!


#23 -> a millenium kérdése egy nagyon izgalmas terület.

Legtöbbet a Jelenések könyve 20. fejezete ír róla:

"És láttam, hogy egy angyal leszállt a mennyből, az mélység kulcsa volt nála, és egy nagy lánc a kezében. Megragadta a sárkányt, az ősi kígyót, aki az ördög és a Sátán, és megkötözte ezer esztendőre, levetette a mélységbe, bezárta, és pecsétet tett rá, hogy meg ne tévessze többé a népeket, amíg el nem telik az ezer esztendő: azután el kell oldoztatnia majd egy kis időre. És láttam trónokat: ezekre ültek azok, akik ítélő hatalmat kaptak. És azoknak a lelkeit is, akiknek fejüket vették a Jézusról való bizonyságtételért és az Isten igéjéért, akik nem imádták a fenevadat, sem az ő képmását, és nem vették fel az ő bélyegét homlokukra és kezükre: ezek életre keltek, és uralkodtak a Krisztussal ezer esztendeig. A többi halott nem kelt életre, míg el nem telt az ezer esztendő. Ez az első feltámadás. Boldog és szent az, akinek része van az első feltámadásban: ezeken nincs hatalma a második halálnak, hanem az Isten és a Krisztus papjai lesznek, és vele fognak uralkodni ezer esztendeig."


Az igaz halottak feltámadásuk után az élő szentekkel együtt elragadtatnak „az Úr elébe a levegőbe” (I.Thessz 4:17). Ekkor Krisztus teljesíti ígéretét, amelyet közvetlenül e világ elhagyása előtt tett: „Elmegyek, hogy helyet készítsek néktek. És ha majd elmegyek, és helyet készítek néktek, ismét eljövök, és magamhoz veszlek titeket; hogy ahol én vagyok, ti is ott legyetek” (Jn 14:2-3). Jézus úgy jellemezte azt a helyet, ahova elviszi követőit, hogy „az én Atyámnak háza”, ahol „sok lakóhely van” (Jn 14:2). Jézus itt az új Jeruzsálemre utal, amely csak a millennium végén jön el erre a földre. A második adventkor az igazak célállomása – amikor találkoznak az Úrral a levegőben – a menny, nem a föld, amelyet épp hogy elhagytak. Krisztus ekkor még nem állítja fel dicsőségének országát a földön. Ez majd a millennium végén lesz.


János látta, hogy a millennium alatt a szentek ítélkezésben vesznek részt: látott „trónokat: ezekre ültek azok, akik ítélő hatalmat kaptak.” (Jel 20:4). Ez Sátán és angyalai megítélésének ideje, amit a Szentírás megemlít (II.Pt 2:4; Júd 6). Ekkor valósul meg Pálnak az a kijelentése, hogy a szentek megítélik a világot, sőt még az angyalokat is (I.Kor 6:2-3).


A millenniumi ítélet nem azt határozza meg, ki üdvözül, és ki kárhozik el. Ezt a második advent előtt Isten dönti el. Akik nem támadtak fel, vagy nem változtak el, azok örökre elvesznek. Az az ítélet, amelyben az igazak is részt vesznek, arra szolgál, hogy választ adjon az igazaknak minden kérdésre, amely a gonoszok elvesztésével kapcsolatban felmerülhet. Isten azt akarja, hogy vezetésében teljesen bízzon mindenki, akiknek örök életet adott, ezért bepillantást ad nekik kegyelme és igazságossága dolgaiba.


Üdv. Péter

2018. szept. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!