Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi rossz néven...

Jehova tanúi rossz néven vennétek ha Őrtorony tanúinak is neveznének benneteket?

Figyelt kérdés

Mert tulajdonképpen ha jól belegondolunk akkor a JW monogram nem csak a "JEHOVAHS WITNESESS" t jelentheti hanem akár "JEHOVAHS WATCHTOWER"t is.

Vagy ott van akár a WTBS is ami nek aztán egyszerűen semmi köze Jehovához.

Rossz néven vennétek tehát ha esetleg "ŐRTORONY TANÚINAK" is neveznének benneteket az emherek?


2016. okt. 3. 19:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/96 anonim ***** válasza:
90%

Feleslegesnek érzem ezen kötözködni. Igazából aki kicsit is ért hozzá, az úgyis látja hogy nem a Biblia szavát, hanem az Őrtorony által kitalált körítést terjesztik csak, felesleges ehhez külön gerjeszteni a feszültséget azzal, hogy a nevükön gúnyolódik az ember.

Meg amúgy azért is fölös, hiszen aki otthon van a témában, annak rögtön leesik az is, hogy már alapból is hibás a nevük, hiszen egy félrefordításon alapul. Szóval látod, van épp elég nyilvánvaló tévedésük, nincs miért pluszban ilyen semmitmondó vitát generálni.

2016. okt. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/96 anonim ***** válasza:
100%
Meg azért is felesleges,mert akinek volt már dolga velük,tudja,hogy ezzel csak adja a lovat alájuk,meglátják,bemesélik maguknak,hogy üldözöd őket,és mégjobban belehelyezkednek,mert nekik "ettől van igazuk". Nem beszólásképp,csak jó tanács. :)
2016. okt. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/96 anonim ***** válasza:
15%

"Igen"

Mert nem a folyóiratról tanúskodom hanem a teremtő Istenről akit így hívnak. ÉS a szàndékàról.

A Biblia vers is ezt írja

Ézsaiás 43:10-12 Ti vagytok az Én tanúim...

Cselekedek 15:14

2016. okt. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/96 Molnár Sándorné ***** válasza:
15%

Kedves Kérdező!

LÁtszik, hogy még nem néztél bele egy ilyen folyóiratba. Számtalan esetben elmondtuk már, hogy ez a folyóirat csak egy 'segédeszköz'. Mindenkor a Biblia az alap a tanulmányozások során. Ebben a folyóiratban mindig egy adott Bibliai téma, vagy vers kerül elemzésre. Minden magyarázat ujabb Bibliaverssel van alátámasztva. Egyetlen sor nincs benne, ami a Bibliában ne lenne leirva.

Nem tudom elképzelni, miért ezzel a folyóirattal van mindig gond. Minden vallás - legyen az katolikus, református, evangélikus....stb. - kiad ilyen segédeszközöket, amikben szintén Bibliai témákat tárgyal. Azokkal miért nincs gondotok?

De félretéve a nézeteltérést, ha elmennél egy gyülekezeti összejövetelre, láthatnád, hogy mindenki kezében ott van a Biblia a tanulmányozás során, és használjuk is! Ha kérdésed van, szivesen válaszolok. Üdvözlettel: Judit!

Ha irnál, irjál privátba!

2016. okt. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/96 anonim ***** válasza:
33%

15% uhh ez a legrosszabb % amit láttam xDD


Én jehova majmainak hívom őket.

2016. okt. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/96 anonim ***** válasza:
16%
Te szeretnéd háromságnak neveznének És még nem is igaz?
2016. okt. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/96 anonim ***** válasza:
28%
5#.Te azt mondod az ember majombol lett.A te esetetben az evolúció megállt.
2016. okt. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/96 anonim ***** válasza:
19%

Ősemberből. Evolúció. Arra legalább van bizonyíték. Hát ha én majom vagyok, akkor te meg vérfertőzésből lettél, többszörösen ;) (Ádámék aztán meg Noéék)

De legalább szektás nem vagyok.

2016. okt. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/96 anonim ***** válasza:
75%

8#.Tudod mi a szekta?-"Amit Isten kér és nem adunk,amit nem kér és adunk"

Ugy,hogy nem irja a pulgatoriumot,nem kéri a keresztvetést,lélekvandorlást stb.ezeket adod.

De kéri a prédikálást,Isten nevét Jehovát megszentelni ahogy Jézus a minta imájában mondja.

Most már eldöntheted kiszektás.

2016. okt. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/96 anonim ***** válasza:
74%

9. névtelen Tanú. Most tekintsünk el attól, hogy a Jehova név eleve csak egy fordítási hiba. Az már komolyabb probléma, hogy mint minden más tévtanotok, a Jehova névhez való ragaszkodásotok is elentmond a Biblia tanításának.


"10. Legyen tudtotokra mindnyájotoknak és az Izráel egész népének, hogy a názáretbeli Jézus Krisztusnak neve által, a kit ti megfeszítettetek, kit Isten feltámasztott halottaiból, az által áll ez ti előttetek épségben.

 11. Ez ama kő, melyet ti építők megvetettetek, mely lett a szegeletnek fejévé.

 12. És nincsen senkiben másban idvesség: mert nem is adatott emberek között az ég alatt más név, mely által kellene nékünk megtartatnunk. "


Szóval mi is a név, ami az üdvözüléshez vezet? Jehova vagy Jézus?

A Biblia Jézust mond. Na és te?

2016. okt. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!