Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért érzem úgy, hogy az...

Miért érzem úgy, hogy az Isten ellenem van?

Figyelt kérdés

Az Isten egyfolytában ver engem.Semmi nem sikerül.Nincsenek barátaim,soha nem volt barátnőm.Kiközösítettek a gimiben és általanosban,egy időben vertek is.Magányos,unalmas életem van,a szüleimen kívül nem szól hozzám senki..Elképesztően balszerencsés vagyok mindenben.Az álmaimat nem valósíthatom meg.Rendőr akartam lenni,de egészségügyi gondok miatt nem lehetek.Ami szóba jöhetett volna más,oda az egyetemre nem vettek fel.

Egyetlen örömforrásom volt az életben,az edzés.Ez volt az egész életem értelme.De most történt egy csúnya térdsérülésem.Úgy néz ki műteni kell.Azután meg már soha nem lesz olyan,mint kéne.Szar térddel meg már nem tudom megcsinálni,amit kéne.

Szóval az isten most elvette az egyetlen dolgot is,amit szerettem.Az utolsó örömforrás is elapadt.Így már nincs értelme az életemnek.Egyszerűen már nincs miért élnem és nem is akarok.De úgyis a pokolba jutok



2018. okt. 8. 13:34
1 2 3 4
 31/38 KZitus ***** válasza:

Kedves kérdező


"Mi lenne az, amitől szerinted megváltozna a véleményed magadról, és az életedről? " - kérdeztem


és te ezt válaszoltad:

Meg akarom valósítani az álmaimat.De alkalmatlan vagyok rá.Erről nem tehetek,küzdhetek akármilyen keményen,nincs esélyem.


De ugye tudod, hogy ez nem válasz a kérdésemre?

mert:

Milyen álmokat, célokat tűztél ki magad elé? vajon van elég erőd, képességed, lehetőséged, körülményed a megvalósításához? lehet túl magasra tetted a "lécet"? Ezért kellene megvizsgálnod magadat ls az életedet.

Lehet kissebb célok boldogabbá tennének, amelyeket kevesebb erőfeszítéssel érhetnél el, illetve azokkal a képességekkel, amelyekkel rendelkezel?

Van egészséged? fiatal vagy? kezed, lábad? - ha igen, akkor már nagyon sok mindnnel rendelkezel, amivel kezdhetsz valamit :-)

Légy boldogan gondolkodó, és derülátó! Ha nem megy, keress olyan embert, aki megtanit rá :-)

2018. okt. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:

Mégis mit kezdjek az életemmel?Hova menjek?Nem értek semmihez,nincs tehetségem semmihez,kétbalkezes vagyok.Semmi sem érdekel.Egyetlen dolog van,ami érdekel,de ahhoz is alkalmatlan vagyok.

Az emberek meg egész életemben kiközösítettek,inkább a borúlátásra tanítottak meg.Soha nem voltak barátaim.

2018. okt. 14. 03:40
 33/38 anonim ***** válasza:
Rendőr helyett legyél biztonsági őr!
2018. okt. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

Einstein mondta: "Egyetlenegy probléma sem oldható meg azon a tudatossági szinten, amelyen az keletkezett.”

Ez azt jelenti, hogy csak úgy léphetsz ki az ördögi körből, ha az eddigi gondolkodásodat lényegesen megváltoztatod. Valami teljesen újat kell kitalálnod, és nem az eddigi próbálkozásaidat erőltetni. Felül kell emelkedned a negatív körülmények teremtette határokon.

Tudnod kell mik a kamatoztatható pozitív képességeid, ehhez megfelelő önismeret szükséges.

2018. okt. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
2018. okt. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 KZitus ***** válasza:
41%

Nem tudom hány éves vagy, gondolom fiatal.

Éppen ezért rengeteg lehetőség áll előtted.

"Mégis mit kezdjek az életemmel?" - na ez az egyik kérdés, amivel foglalkoznod kellene. Gondolom meg van a két kezed, lábad, viszonylagos egészséged...ez rengeteg lehetőségre ad okot. Már csak a fejedben kell a dolgokat helyre rakni.

Tűzz ki elérhető célokat, nem nagyokat, mert amikor eléred őket, boldog leszel és további célok kitűzésére ösztönöz majd. Az amber alkotó fajta, és biztosan te is örülsz akkor, ha valamit sikerül megvalósítanod. Talán ebbe az irányba menjél el.

Ha a közvetlen környezeted van ilyen visszahúzó hatással rád, akkor távolabbi célnak azt is kitűzheted, hogy tőlük függetleníted az életeted, hogy ne hátráltassanak. De végül egyedül te vagy abban a helyzetben, hogy tudhatod miért alakult ki ez a céltalanság a gondolataidban, ezért neked kell "kivesézni" a problémád gyökerét.

Talán ez is segíthet: [link]

[link]


Ahhoz, hogy ne közösítsenek ki az emberek tanulj kedves és udvarias modort - és ezt a csatát már meg is nyerted.

2018. okt. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 világvége1 ***** válasza:
Isten nem tesz az emberek ellen semmit. Aki jó, azt segíti, ennyi.
2020. máj. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 KZitus ***** válasza:

Szia

Hol tartasz majdnem 2 év után? Hogyan alakult az életed?

Sikerült valamit megvalósítanod abból amire vágytál?

2020. máj. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!