Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért érzem úgy, hogy az...

Miért érzem úgy, hogy az Isten ellenem van?

Figyelt kérdés

Az Isten egyfolytában ver engem.Semmi nem sikerül.Nincsenek barátaim,soha nem volt barátnőm.Kiközösítettek a gimiben és általanosban,egy időben vertek is.Magányos,unalmas életem van,a szüleimen kívül nem szól hozzám senki..Elképesztően balszerencsés vagyok mindenben.Az álmaimat nem valósíthatom meg.Rendőr akartam lenni,de egészségügyi gondok miatt nem lehetek.Ami szóba jöhetett volna más,oda az egyetemre nem vettek fel.

Egyetlen örömforrásom volt az életben,az edzés.Ez volt az egész életem értelme.De most történt egy csúnya térdsérülésem.Úgy néz ki műteni kell.Azután meg már soha nem lesz olyan,mint kéne.Szar térddel meg már nem tudom megcsinálni,amit kéne.

Szóval az isten most elvette az egyetlen dolgot is,amit szerettem.Az utolsó örömforrás is elapadt.Így már nincs értelme az életemnek.Egyszerűen már nincs miért élnem és nem is akarok.De úgyis a pokolba jutok



2018. okt. 8. 13:34
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
4%
Mert mivel nincs isten, ezért nem is érdekli a te életed.
2018. okt. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
6%

"pokolra jutok"


Mindenki oda kerül, alőbb vagy utóbb. A pokol pedig ellentétben a közhiedelemmel, az ember sírgödre, ahova a halottat eltemetik. Isten nem hozott létre, és nem is támogatja az a hamis hírverést, hogy Ő az embert a halála után, valamilyen más életformában kínozza.

ezt bizonyos emberek kezdték terjeszteni, egy félre értett Biblia vers alapján.

2018. okt. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
60%
Teljesen megértelek. Én kb egy éve vagyok tele balszerencsével. Elvesztettem a munkahelyeket, halálesetek a családban most pedig egy válás és ujabb veszteség a munkahelyemen. Mérges voltam Istenre, de mára megbántam, meggyóntam, igyekszem a hitemet gyakorolni és mindenben a jót látni. Csak arra jöttem rá, hogy még én fenemód örülök, hogy milyen szépen süt a nap és hogy épp ma volt mit ebben, az életem lényegesebb dolgai mind összedőlnek... El lehet merülni az apró szépségekbe, de sajnos nem lehet tudomást se venni arról, hogy a fontos dolgok mind becsődölnek... Néhányunknak igencsak nehéz a keresztje...
2018. okt. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
Nem akarok semmiben sem erősödni vagy meggyógyulni.Meg akarok halni
2018. okt. 8. 17:53
 15/38 KZitus ***** válasza:

Hű ha te tényleg nagyon magad alatt vagy:-(

De életed csak egy van,ezért ne akarjál meghalni. Minden nehézségből fel lehet állni, csak most nem látod ennek perspektíváját. De hidd el, holnap, holnapután másként látod majd a helyzetedet. Keress valakit, akivel jól kibeszélgetheted magadat. Lehet a szülőd lehetne ez?

Isten semmit sem vett el tőled, mert ő csak ad és ad az embernek. Borúsan látod a helyzeted, de meglásd pár nao mulva már másként látod, és tegyél érte, hogy ne kerülj vissza ebbe a hangulatba.

Próbáld meg olvasgatni a Zsoltárok könyvét, ott rengeteg vígasztaló gondolatot találsz, és azoknak a szavait is, akik hozzád hasonlóan kilátástalannak kátták a helyzetüket, de azután visszanyerték lelki békéjüket.

2018. okt. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
47%

"Az Isten egyfolytában ver engem."


Mivel tudod bizonyítani, hogy ő ver?


"Semmi nem sikerül."


Ennek hozzád van köze, nem Istenhez.


"Nincsenek barátaim,soha nem volt barátnőm.Kiközösítettek a gimiben és általanosban,egy időben vertek is."


Ez azért van, mert ez Magyarország. Tele van agresszív, gonoszkodó, kegyetlenkedő emberrel. Nőd meg azért nincs, mert a nők is az ilyen pasikra buknak. Egyszerűen genetikailag az olyanokra buknak, akik gonoszak, agresszívek, gátlástalanok, rosszindulatúak.


"Magányos,unalmas életem van,a szüleimen kívül nem szól hozzám senki.."


Örülj neki, hogy unalmas az életed! Ha tele lenne izgalommal, semmivel sem lenne jobb! Az élet szar, ezt mindenki tudja. Aki azt mondja, hogy nem az, az hazudik.

2018. okt. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
Hiszel Istenben, mert szerinted ő ver, de meg akarsz halni...ott mivel gondolod, hogy jobb lenne neked? Mert Istennel ezek szerint nem vagy jóban, a pokol meg megint nem Hawaii
2018. okt. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
52%

Kedves kérdező, a következőket tedd:

Kérdezgesd Istent, hogy szeretsz-e? Valóban szeretsz-e?

Sorold fel mindazt a nehézséget, amin keresztülmész, mondd meg, hogy meg akarsz halni. Felajánlod neki az életedet: ha akarja, akkor vegye el.

[link]

2018. okt. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:

És akkor elvenné?

Az életemet semmiképp sem akarok folytatni

2018. okt. 9. 01:44
 20/38 A kérdező kommentje:
*semmiképp sem akarom
2018. okt. 9. 01:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!